Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy okos, heteró nő, akinek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy okos, heteró nő, akinek van önbecsülése és reálisan látja a világot és benne a férfiakat, miért jönne össze bárkivel is?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben, ahogy egyre inkább nyílik ki a csipám, annál jobban megutálom és lenézem a férfiakat. A történelem során mindig a nők hátán kapaszkodtak fel, őket lenyomva, kontrollálva érték el, amit elértek az életben. De bennem egyre inkább tudatosodik, hogy semmivel nem okosabbak, mentálisan erősebbek, vagy bármi másban jobbak, mint a nők. Sőt. Még az a jó értelemben vett alázat sincs meg bennük, amit a nők életük során, helyzetükből adódóan elsajátítanak. Közben meg azt kell néznem, hogy ezek kerülnek vezető pozícióba, keresnek több pénzt, kapnak több lehetőséget az életben. Én ezt már nem tudom jó szájízzel nézni. Azt a fajta gőgöt sem, amivel megengedik maguknak a nők mindenfajta zaklatását, tudván, hogy következménye nem lesz vagy elhanyagolható. Amikor erre a szinte minden férfira jellemző gőgre és számukra magától értetődő felsőbbrendűség tudatra gondolok, úgy érzem önmagamnak hazudnék és köpném le, ha komolyabb párkapcsolatot alakítanék ki vagy hozzámennék egyhez. De a társadalom belénk neveli, hogy ez a normális, aki például szingli marad vagy más nőkkel ismerkedik annak nem lehet teljes az élete. Ezt kicsi kortól kezdve tudattalanul olyan mélyen belénk nevelődik, hogy sokunk el se gondolkodik azon, hogy másképp lehetne e. Undorodom a gondolattól, hogy most is és mindig olyanok akarják megszabni az életünket (pl. abortusz, de sorolhatnám napestig a példákat a testképtől kezdve a női szerepekig bezárólag) akik semmivel(!) nem erősebbek, jobbak, többek nálunk. Maximum azt hiszik magukról és a nők is azt hiszik róluk, mert ezt tanulták egész életükben.

2022. szept. 18. 00:01
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
13%

"mindenki ismeri azt a félelmet, amikor egy sötét parkon keresztül kell sétálnia"


mindenki

2022. szept. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
82%
Engem elég okosnak tartanak, az IQ-m is 130 körül van, diplomás vagyok meg minden. És bizony én sem szoktam sokáig megmaradni kapcsolatban :D Mert nagyok az elvárásaim. Hamar kiszűröm a hibákat a férfiakban és nem vagyok hajlandó megalkudni vagy eltűrni azt, ami nem tetszik. Nagyon kevés férfi ugorja meg a szintemet, sportos vagyok, vékony, jó anyagi háttérrel, emellett egy kapcsolatban hűséges és odaadó is stb. Gondolhatod, hogy így nagyon nehéz párt találni, mert ha találok is ilyet, az se biztos, hogy pont engem akar. De türelmes vagyok és egyedül is jól érzem magam.
2022. szept. 18. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
89%

"minden férfira jellemző gőgre és számukra magától értetődő felsőbbrendűség tudatra gondolok"

Elméleted ott bukik, hogy egy kalap alá veszed a férfiakat, miközben az embereket kellene. Mindkét oldalon van felsőbbrendűség érzet, másokon való uralkodás, kihasználásra példa, valószínűleg azért általánosítod férfiakra, mert velük van tapasztalatod. Nekem férfiként több nővel van ilyen negatív tapasztalatom, mégis sikerült olyan párt találnom, akivel jól érzem magam és teljesen megbizom.


A párkapcsolat szelektálásról szól, légy tisztában értékeiddel, szükségleteiddel és keress olyan partnert, aki hosszútávon jobbá teszi az életed. Ha olyan kompromisszumot kell vállalnod ami nehezedre esik, akkor rosszul választottál és keress tovább.

2022. szept. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
89%

Aki reálisan látja a világot és benne a férfiakat, az tudja, hogy nem minden férfi ugyanolyan. Nem okosnak kell lenni, inkább bölcsnek, jó emberismerőnek. Ha az érzelmi szélsőségek viharában tombolva utat engedsz a gyűlöletnek, abból semmi jó nem sül ki. Magad is negatív hozzáállást tanúsítasz, a saját lelkedet is megnyomorítod vele.

Én például szeretem, megbecsülöm, tisztelem a feleségemet, egyenlő félként élünk harmómikus kapcsolatban. De mindig is arra törekedtem, hogy meglegyen az egyenlőség, egyenjogúság az EMBEREK között. Számomra az számít, hogy ki hogyan viselkedik, milyen ember. Nem a neme. Az nemi alapon megkülönböztető hozzáállást szexizmusnak hívják (nézz utána, lehet nem fog tetszeni).

Mindig is hasonló gondolkodású emberek társaságát kerestem, így a baráti köröm férfi tagjai hasonlóak gondolkodásban hozzám, de szerencsére a csaladomra is ez jellemző (persze nem mimdenkire). Az ilyen emberekkel rögtön szót tudok érteni, jól elbeszélgetni. Én látom, hogy vannak ilyen, és vannak olyan emberek.

Nem tudom te milyen rétegből való vagy, a szociális környezeted nagyon lehúzó-e. De felnőtt korra már ki tud törni az ember és ráláthat a világra a saját szemével, ha akar, és kiléphet a véleménybuborékból. Ha akar.

2022. szept. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert társat keres, mert egyedül se rossz, de ketten még jobb és mert nem nem gondolkodik sztereotípiákban/vagy igyekszik nem azokban gondolkodni és nem "férfiakat" lát a másikban, hanem egy konkrét embert, akit szeretni tudna, akár.

Nincsenek "a nők" és "a férfiak". Te vagy és én vagyok és bár mindketten nők vagyunk lehet, hogy alig hasonlítunk.

2022. szept. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
23%
Tök jó szerintem, hogy ez megfogalmazódott benned tudatosan. Sok férfigyűlölő nő csak azért is megházasodik, hogy a státuszát fitogtassa, és utána tönkreteszi a férjét, a gyerekeit. Te, okosságodnak köszönhetően felismerted magadban, tudatosítottad a gyűlöletet, és jogosan fogalmazódott meg benned a kérdés: miért is tennéd tönkre bárki életét. Valóban, nem kötelező a társadalmi normáknak megfelelni, nem szabad a párkapcsolatot erőltetni az arra alkalmatlan személyeknek. Ezt sokan nem tudják, és ezért van ennyi nyomorúság a világon.
2022. szept. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
63%

Mit mondanak meg a férfiak? Max apám mondta meg, hogy vigyem le a szemetet gyerekkoromban.

Nem keresnek többet. Ezt törvény is tiltja. Az meg, hogy egy nehéz fizikai munkás férfi több pénzt kap, azért van, mert többet termel, mert de, biológiailag erősebbek a férfiak. Ettől persze lehet egy nő erősebb sok férfinál, nekem is volt ilyen célom iskolás koromban, hogy az osztályból minden fiúnál erősebb legyek. Ezért is vannak külön férfi és női versenyek a sportokban.

Meg azért is lesz kevesebb a keresetük a nőknek, mert elmennyek gyesre és kiesik pár év fontos szakmai tapasztalat. Ez is teljesen jogos szerintem.


Soha semmiben nem volt hátrányom nőként, pedig fiús szakon vagyok, fiús hobbijaim vannak.



A kérdésedre: Szeretnék társat, családod. Boldog vagyok a párom mellett. Nem gyűlölöm a férfiakat, fel tudom fogni, hogy nem kell általánosítani.

2022. szept. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sok mindenben igazad van, ugyanakkor süt belőled az utálat és harag, amik ugyebár nem a legjobb tanácsadók. Buta dolog az emberiség FELÉT gyűlölni, akár férfiak, akár nők teszik ezt.


Ettől függetlenül én hasonló következtetésre jutottam: se gyereket, se házasságot nem akarok, de ez nem azt jelenti, hogy a férfiak társaságát mint olyat megvetem. Az igaz, hogy egyben sem tudnék megbízni (ami legalább annyira szól rólam, mint a férfiakról), de azért kellemes pillanatokat lehet megélni velük.


Ne démonizáld a férfiakat. Ha neked nincs szükséged rájuk az életedben, oké, nekem sincs. De attól nem gonoszok, hidd el.

2022. szept. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
75%

Nekem ezt egész kiskoromtól kezdve tolták az agyamba anyukám meg nőismerőseim is, csak legyintettem rá, mert gondoltam béna emberekkel kerültek össze.. DE 10 éves tapasztalás alatt megállapítottam hogy tényleg igazuk volt, egy férfira nagyon kevés esetben lehet építkezni. Mármint úgy hogy tényleg bizalommal feltétlenül számítani rá, mert mindegyik átfordul egy idő után másik irányba (vagy épp az eredetibe), nem tudnak elköteleződni, nem tudnak dönteni, és becsülni is ritka esetben! És megmaradnak a gőgös gyerekes funkcióik egy életre.


Én megtanultam hogy teljesen jól meg lehet lenni férfi nélkül, egy nő is fel tud építeni ugyanúgy egy életet.

Összejönni valakivel meg tényleg csak akkor fogok mikor olyat találok akivel érdemes, és nem olyan mint a többivel, mert valljuk be a többség egy kaptafa, és én azt rohadtul unom, nem kapcsolatra való.

2022. szept. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
31%

Ha okos lennél, fel tudnád fogni, hogy a férfiak is pont olyan emberek, mint a nők. Van köztük hulladék is meg olyan is, aki alkalmas arra, hogy a családod legyen a családod helyett.


Engem a nők örök életemben csak kibeszélni, gúnyolni, basztatni tudtak. Barátként elárulni, emberként pofákat vagdosni arra, ha önmagam adtam. Van köztük is sok klassz csaj, de sajnos én nem ezeket fogtam ki. Engem a nők előbb-utóbb elkezdtek fúrni. Férfitúlsúlyos szakmát tanultam, a korban hozzám közel álló rokonaim férfiak, az életem megkeserítő, anorexiába kergető nőktől is férfiak védtek meg, ők lettek a legjobb barátaim. Ezekután kicsit máshogy látom ezt a milyenek is a férfiak témát. De sokat tudnék mesélni arról, hogy milyenek a nők.

2022. szept. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!