Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy okos, heteró nő, akinek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy okos, heteró nő, akinek van önbecsülése és reálisan látja a világot és benne a férfiakat, miért jönne össze bárkivel is?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben, ahogy egyre inkább nyílik ki a csipám, annál jobban megutálom és lenézem a férfiakat. A történelem során mindig a nők hátán kapaszkodtak fel, őket lenyomva, kontrollálva érték el, amit elértek az életben. De bennem egyre inkább tudatosodik, hogy semmivel nem okosabbak, mentálisan erősebbek, vagy bármi másban jobbak, mint a nők. Sőt. Még az a jó értelemben vett alázat sincs meg bennük, amit a nők életük során, helyzetükből adódóan elsajátítanak. Közben meg azt kell néznem, hogy ezek kerülnek vezető pozícióba, keresnek több pénzt, kapnak több lehetőséget az életben. Én ezt már nem tudom jó szájízzel nézni. Azt a fajta gőgöt sem, amivel megengedik maguknak a nők mindenfajta zaklatását, tudván, hogy következménye nem lesz vagy elhanyagolható. Amikor erre a szinte minden férfira jellemző gőgre és számukra magától értetődő felsőbbrendűség tudatra gondolok, úgy érzem önmagamnak hazudnék és köpném le, ha komolyabb párkapcsolatot alakítanék ki vagy hozzámennék egyhez. De a társadalom belénk neveli, hogy ez a normális, aki például szingli marad vagy más nőkkel ismerkedik annak nem lehet teljes az élete. Ezt kicsi kortól kezdve tudattalanul olyan mélyen belénk nevelődik, hogy sokunk el se gondolkodik azon, hogy másképp lehetne e. Undorodom a gondolattól, hogy most is és mindig olyanok akarják megszabni az életünket (pl. abortusz, de sorolhatnám napestig a példákat a testképtől kezdve a női szerepekig bezárólag) akik semmivel(!) nem erősebbek, jobbak, többek nálunk. Maximum azt hiszik magukról és a nők is azt hiszik róluk, mert ezt tanulták egész életükben.

2022. szept. 18. 00:01
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem rossz ötlet, mert tudás, alkalmasság alapján érdemes kiválogatni a munkavállalókat, ez viszi előre az emberiséget.


Amikor vásárolsz, pont nem fog érdekelni az ott dolgozó emberek kora, neme, hanem az a fontos hogy minőségi terméket vásárolj, ne legyen romlott. Amennyiben csak rossz termék van egy üzletben, viszont csak nők dolgoznak ott, mit csinálsz? Megveszed csak azért, mert nők dolgoznak ott, avagy inkább más helyen vásárolsz?


Lakásfelújításnál van egy cég, amiben azonos a nemek aránya, viszont rendkívül rossz hírnévnek örvend. Van egy másik cég, ahol csak nők dolgoznak, viszont mindenki dicséri munkájukat. Kit bízol meg a feladatra?

2022. szept. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
53%

25 - Szóval te írsz valamit, az úgy van, amit én írok, az meg a valóságban más? Nem kettős mérce ez egy kicsit?

Amúgy megmutattam a feleségemnek is ezt az egészet itt, hát... nagyon nem irigyel téged és a világnézetedet. Azon túl, hogy van igazságalapja annak amit írsz, a hozzáállásod és a világnézeted meg fog gátolni, hogy boldogan tudj élni. Kiállhatsz ügyek mellett, tehetsz is értük. Sőt az jó dolog. Egy bizonyos mértékig. Mert a szexizmus, egy egész nem gyűlölete, egysíkúan hozzáállni az élet összes problémájához... nem vezet célra. Nem célom meggyőzni téged, mert nem is ismerlek, és mint mondtam, az energiám inkább a családomra, barataimra, közvetlen környezetemre fordítom. És itt érek is el eredményt, mert érzem, hogy haladunk előre a felvilágosult gondolkodásban, megerősödnek az emberi kapcsolatok, fiúk-lányok, ferfiak-nők együtt teszünk a közösségért. És nem utolsó sorban feleségemmel is létrehozunk majd értelmesen, egyenjogúságot támogató családot. Én úgy érzem viszem előre az egyenjogúságot a világban. Békésen. Mások meg csak teleszórják az internetet a szexizmusukkal. Gyűlölködve.

24es voltam

2022. szept. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
70%

30

Ez megöli a szabad versenyt. Nőként mondom, hogy az utolsó leheletemig küzdenék ellene.

Nekem nem kell jogosulatlan előny. Ha meg tudom csinálni, jó, ha nem, akkor nem is érdemlem meg a sikert.

2022. szept. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, a hozzád hasonlók definiálására találták fel a famináci kifejezést.


Üdvözlettel, egy feminista nő

2022. szept. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!