Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy okos, heteró nő, akinek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy okos, heteró nő, akinek van önbecsülése és reálisan látja a világot és benne a férfiakat, miért jönne össze bárkivel is?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben, ahogy egyre inkább nyílik ki a csipám, annál jobban megutálom és lenézem a férfiakat. A történelem során mindig a nők hátán kapaszkodtak fel, őket lenyomva, kontrollálva érték el, amit elértek az életben. De bennem egyre inkább tudatosodik, hogy semmivel nem okosabbak, mentálisan erősebbek, vagy bármi másban jobbak, mint a nők. Sőt. Még az a jó értelemben vett alázat sincs meg bennük, amit a nők életük során, helyzetükből adódóan elsajátítanak. Közben meg azt kell néznem, hogy ezek kerülnek vezető pozícióba, keresnek több pénzt, kapnak több lehetőséget az életben. Én ezt már nem tudom jó szájízzel nézni. Azt a fajta gőgöt sem, amivel megengedik maguknak a nők mindenfajta zaklatását, tudván, hogy következménye nem lesz vagy elhanyagolható. Amikor erre a szinte minden férfira jellemző gőgre és számukra magától értetődő felsőbbrendűség tudatra gondolok, úgy érzem önmagamnak hazudnék és köpném le, ha komolyabb párkapcsolatot alakítanék ki vagy hozzámennék egyhez. De a társadalom belénk neveli, hogy ez a normális, aki például szingli marad vagy más nőkkel ismerkedik annak nem lehet teljes az élete. Ezt kicsi kortól kezdve tudattalanul olyan mélyen belénk nevelődik, hogy sokunk el se gondolkodik azon, hogy másképp lehetne e. Undorodom a gondolattól, hogy most is és mindig olyanok akarják megszabni az életünket (pl. abortusz, de sorolhatnám napestig a példákat a testképtől kezdve a női szerepekig bezárólag) akik semmivel(!) nem erősebbek, jobbak, többek nálunk. Maximum azt hiszik magukról és a nők is azt hiszik róluk, mert ezt tanulták egész életükben.

2022. szept. 18. 00:01
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
31%
Ja, és a férjem a legjobb barátom jelenleg is. Voltak barátnőim, akkor ért véget a barátságunk, mikor elhívtam őket nyaralni külföldre, hogy ott ünnepeljük a szülinapom és megsértődtek, mert nem fizettem helyettük a szállást és az utazást is. :'D Jaj
2022. szept. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden nő tudja ezt mélyen amit a kérdező leírt. A kérdés hogy át tud-e ezen lendülni, és képes-e mégis valakire másként nézni.
2022. szept. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
14:"Én például szeretem, megbecsülöm, tisztelem a feleségemet, egyenlő félként élünk harmómikus kapcsolatban." Gondolom ez azt jelenti a gyakorlatban, hogy pont annyira kiveszed a részed minden háztartási munkából, ahogy ő, annyit maradsz otthon a beteg gyerekkel amennyit ő, szülői értekezlet, karrier szüneteltetése, függetlenül attól, hogy ki keres többet, azért, hogy ő is tudja építeni magát. És nincs egy jónak hangzó kifogás, hogy miért is jobb, ha mindezt ő csinálja, intézi. Mindenben támogatod, ahogy ő téged. Biztos támasza vagy, ami nem pénzt jelent, és többet érhet el, többre viheti általad az életben, mint nélküled. Mert nekünk nőknek ez az egyenlőség. Minden más bullshit. Valaki kérdezte privátban, hogy azt akarom e, hogy a nők irányítsanak. Nem akarom, se párkapcsolatban, sem az élet más területén, mert szerintem az se lenne egészséges. Ahogy ez a mostani toxikus társadalom sem az. Ha rajtam múlna előírnám, hogy 40 százalék alá nem mehet egyik nem aránya sem legalább a vezetői pozíciókban, legyen az a parlament, multi, it cég vagy pedagógusi pálya. De ez csepp a tengerben. Nem kezdem el sorolni mi mindenen kéne változtatni, mert az egy nagyon hosszú bejegyzés lenne.
2022. szept. 18. 17:18
 24/34 anonim ***** válasza:
53%

23 - (14es vagyok) Ugyan még nincs gyerekünk, de tervezem minden téren kivenni a részem a gyereknevelésből is :)

Nem csak kiveszem a részem a takarításból, de a nagy részét én viszem. Amíg egyedül laktam is végignyaltam a lakást, mostam, főztem magamra. Feleségem többet dolgozik, ügyeletet visz, így azt gondolom úgy is igazságos, hogy én takarítok többet.

Mindenben támogatom, ha ügyeletes, minimum ese egyszer meglátogatom, viszek neki bármit, amire szülsége van, vagy ha nem, csak egy kis lelki támaszt. Próbálok a kedvére tenni, együtt programozunk, de küldjük egymást néha, hogy külön is kikapcsolódjunk kicsit. Próbalom kis apróságokkal is éreztetni, hogy gondolok rá, pl. viszek neki túrórudit a boltból, egy szál virágot. Vagy néha ha nagyon kivan, és úgy esik haza, csinálok neki fürdőt, gyertyákkal, vagy meglepem hogy már várja a nappaliban felállítva a masszázsasztal, gyertya, halk zene, és egy másfél óra alatt teljesen el is feledtetem vele, hogy valaha stresszes volt. Meg sorolhatnám. De amúgy rengeteget beszélgetünk, nincs tabu, mindenben próbálunk megoldást keresni. Csaladjához is folyton megyünk, sok időt elvagyunk úgy, még a problémásabb családtagokhoz is végtelen türelmem van és próbálom őt is támogatni közben, ha nem jó a helyzet köztük, vagy akárki között. De bármi hétköznapi helyzetet írhatnék, ami folyamatosan jön, ott vagyunk egymásnak, és ha egymás között támad feszültség, akkor se veszünk úgy össze, kinyílvánítjuk nemtetszésünket, de rövidesen úgyis megbeszéljük, próbalunk mindketten visszavenni az egónkból, makacsságunkból, fejlődni igyekszünk. Sose feküdtünk még le haraggal a szívünkben. Most sorolhatnám nagyon hosszan.

Emellett próbalok másoknak is peldát mutatni, hogy emberként álljunk mindenkihez, és ne külső jegyek alapján íteljünk meg valakit, hanem az alapján, hogy mit tesz, milyen ember. Az emberek gondolkodását kell megváltoztatni, ha egyenlőséget, harmóniát, békét szeretnél (persze sose fogod az egész emberisegét, de legalább a környezeted jobbá teheted). Azért rossz az elképzelésed, hogy kvótával jobb lenne, mert az nem az emberek belső motivációját változtatná meg, sőt, a számító, hataloméhes személyeket juttatnád még könnyebben főnöki pozícióba. Nem a ferfi-nő problémakör minden rossznak az okozója, rengeteg tényezője van. Szerintem a legjobb amit tehetsz, ha összetett problémaként tekintesz az élet nehézségeire, az emberek lelkét nézed, nem a nemiszervüket, és nem a világot szeretnéd megváltani, hanem magadat rakod rendbe, aztán a közvetlen környezetedben alakítasz ki egy jó működést (amennyire lehet, rendezed a viszonyod a szüleiddel, testvéreddel, harmónikus párkapcsolatot alakítasz ki, megfelelő lelki hátteret biztositasz a gyerekeidnek, baráti tarsaságban, munkahelyen kiállsz az emberi egyenjogosúg, a kultúrált viselkedés, a szereteten, támogatáson alapuló egymáshoz viszonyulás mellett).

2022. szept. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
A kvóta működik. Ahol bevezették, ott mindenhol bevált. Többek közt olyan érvekkel szokták elutasítani, akik az egyenlőségben ellenérdekeltek, amit te is írsz. Gondolom anno hasonló érveket hoztak fel a nők szavazati jogával kapcsolatban is. Nincs új a nap alatt. Nagyon szép, amit itt összeírtál, szépen fogalmazol, majdnem megkönnyeztem (a valóság meg nyilván kicsit más..)
2022. szept. 18. 19:35
 26/34 anonim ***** válasza:
53%

25

Sok dologban egyetértek veled, de a kvóta mégis miért lenne igazságos? A nők talán kevesebbre képesek, mint a férfiak, és ezért jogosulatlan előnyökhöz kell juttatni őket? Nőként ez számomra felháborítóan lekezelő hozzáállás. Sérti a büszkeségemet, csodálom, hogy a tiedet nem.

2022. szept. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Nem képesek kevesebbre, mint a férfiak. Semmivel. A női felsővezetők, miniszterek stb. száma tökéletesen leképezni, hogy mekkora hátránnyal indulnak a nők az életben a férfiakhoz képest. Most menjek bele részletesen? Hadd ne. Meg különben fentebb írtam már kisregényt. És ennek ellenére szexelünk, házasságot kötünk, gyereket szülünk a férfiaknak. Azért mert mi is elfogadjuk, hogy ennyit érünk. Különben nem venné be a gyomrunk.
2022. szept. 18. 19:50
 28/34 A kérdező kommentje:
Most nem a kvótákról akartam beszélni, csak megemlítettem, mint egyszerű példát. De a szomorú igazság az, hogy kvóta nélkül férfiak veszik el az arra alkalmas, érdemes nőktől a helyeket.
2022. szept. 18. 19:58
 29/34 anonim ***** válasza:
53%

Kvóta... Akkor miért állnánk már meg kizárólag nemek alapján kvótazni? Legyen akkor kor alapján, ne csak fiatalokat alkalmazzanak, 50% 45 éven alul, többi legyen felette. Vegyük képbe a rasszokat is, hiszen 21. században miért érje bármelyiket hátrány? Munkavállalók egy része legyen fehér, kínai, néger, cigány, minden fajtából, amelyik kis hazánkban megtalálható.


Nem megyek tovább, remélem érthető miért hülyeség.

2022. szept. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
29: így ahogy mondod, mi ezzel a probléma? Több cikk is született arról, hogy minél változatosabb a koreloszlás, nem aránya stb egy munkahelyen, annál sikeresebb. Több nézőpont kerül előtérbe, több szem többet lát alapon. Ez bizonyított tény.
2022. szept. 18. 20:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!