Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintem kidobott 3millát...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintem kidobott 3millát feleslegesen. Túlreagálom vagy mondjam le a randit?

Figyelt kérdés

Vett egy vadiúj szalonautót 13 millióért, ugyanez 10-be lett volna ha használtan veszi, de alig futott 20e-ret. Szinte az is új. Furcsa, nekem pazarlásnak tűnik.

Komolyan elgondolkoztam, hogy akarok-e vele a továbbiakban ismerkedni.

Ti mit szólnátok egy ilyen szituációhoz?


2022. szept. 29. 08:47
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%

Na, ezért örülök, hogy nekem normális barátnőm van, és nem egy ilyen kukacoskodó hárpia. :D


1. Az, hogy ismerkedés alatt már a pénztárcájában turkálsz, hadd ne mondjam, hogy nem tesz szimpatikussá. Nem mondom, hogy bármilyen alakkal válogatás nélkül jöjjön össze az ember, de azért amikor az ismerkedési fázisban már ilyesmik kerülnek elő, az nem csak kiábrándító, de intő jel is, hogy talán nem kéne folytatni.

2. A kiadásokat a bevételekkel, és a vagyon mértékével együtt kell megítélni. Valakinek 3 millió az több éves fizetése. Másnak meg a havi bevétele. A legkisebb mértékben sem találom ezt igazságosnak, főleg, hogy sokszor nem is áll a munka minőségével kapcsolatban a havi bevétel, de ez egy másik kérdéskör. Ha nagyságrendileg belefér, akkor nincs mi miatt aggódni.

3. A pénz nem azért van, hogy üljünk rajta. Meg lehet persze csinálni. Nekem is volt olyan rokonom, aki egész életét úgy élte le, hogy mindenből a legolcsóbbat vette, minden apró-cseprő alkalmat megragadott a spórolásra. Aztán úgy halt meg, hogy nem is élt semmit. Pénze volt, mint a pelyva, de életében nem evett egy jót, mert "felesleges pénzkidobás" normális kaját venni. Azért dolgozunk, hogy a pénzből az életminőségünket javítsuk.

4. Mindenkinek megvannak az egyéni preferenciái és elvárásai. Ami az embernek - akár érzelmileg, akár racionális okból - lényeges, arra természetes, hogy többet hajlandó áldozni. Van, aki képes megvenni fél milláért egy iPhone-t. Van, aki képes több tízezerért megvenni egy táskát, vagy akár egy ruhát. Van, aki 30-40 ezerért vesz magának cipőt. Az embereknek általában van olyan terület, ahol többet hajlandóak áldozni, mint általában. Ezen nincs semmi meglepő, az emberi természet ilyen. Senki nem akar egész életében mindenben a minimumra törekedni. Legalábbis normális körülmények között.

5. Az új termékeknek van pár előnyük a használttal szemben. Túl azon, hogy sokszor azért ad némi gyanúra okot, amikor valaki irreálisan hamar megválik egy terméktől, a használt dolog az mindig valamilyen szinten lutri. Az, hogy hány km-t ment, az egy dolog. Az sem mindegy, mikor vették. Annyival is kevesebb ideig vállalnak az autóra garanciát, ami azért néha okozhat kellemetlenséget. Meg ha az ember vehet valamiből újat, akkor mi a fenéért vegyen használtat? 30% plusz azért, hogy legyen valamiből egy teljesen új példányod, amiért teljes idejű garancia jár, és 100%, hogy nincs semmi "sötét folt" az előéletében, simán megéri. Mert te itt 30%-on rugózol.

6. Ha kicsit a te pénztárcádba, és ingóságaidba is beleturkálnánk, simán találhatnánk olyan dolgokat, amikre - téged idézve - pénzt dobtál ki feleslegesen. Van autód? Minek? Hiszen gyalog, biciklivel, és tömegközlekedéssel is ugyanoda el lehet jutni. Milyen ruháid vannak? Le merem fogadni, hogy most is olyasmiben vagy, aminél lehetett volna jóval olcsóbbat is találni. Esetleg ugyanilyet, csak használtan. ;-) De megnézhetnénk a telefonodat, a számítógépedet, a tévédet, a bútoraidat, az élelmiszereidet... szóval előbb nézz végig magadon, mielőtt másokat kritizálsz!


Egyébként meg ilyen nő akkor sem kéne, ha netán még jól is néz ki. Ennyire egy utálatos, beképzelt, gyűlölködő hárpia tudod, kinek kellene?

2022. szept. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
48%
Most a kérdező nő vagy faszi?
2022. szept. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
100%

32#

2022. szept. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 A kérdező kommentje:

31, hát állnak sorban egy páran értem. Mivel értelmes, jól kinéző, mondhatni alfa nő vagyok.

És igen fszikám, a munkahelyemre nem lehet se tközlekedéssel, se gyalog eljutni. És láss csodát, biza van félretett pénzem. Akármikor elérhet egy betegség. Aki nem így gondolkodik, az szerintem nem normális, nálam ez a kuka csuklóból. Nem kötelező egyetérteni.

2022. szept. 29. 11:09
 35/50 anonim ***** válasza:
0%
Mi a francért lenne hárpia? Szimplán csak nem hülye.
2022. szept. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%

Ha alfa nő vagy mi ez az egész kérdés? Elméletben eltudod dönteni egyedül is, hogy kell-e ez a férfi vagy nem..

Sokan állnak sorban érted, akkor miért agyalsz olyan pasin akinek az értékrende ennyire nem egyezik a tiéddel?

Mi ez a kamu magabiztosság amit akarsz itt egy névtelen oldalon mutatni, nem ismer itt senki téged.

2022. szept. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 A kérdező kommentje:

Gyakorlatban is eldöntöm. Ugyanakkor lehetek kíváncsi más véleményére, nemde?

Mert attól, hogy sorban állnak, nem feltétlen felelnek meg nekem. Jesszus, ezt magyarázni kellett? Istenem milyen buták itt a legtöbben. Gyártósori melí azért megy???!

2022. szept. 29. 11:20
 38/50 anonim ***** válasza:
0%
Én ezért se tinderezem, mert az algoritmus mindig gyári melósokkal dobott össze. XD
2022. szept. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%

Ja hát olyan pasik állnak érted sorba akik nem kellenek akkor mit vered olyan nagy dobra? Te alfa nő.

Miért az az érzésem, hogy neked a sorban állás az pár csúnyácska pasi akik néha megdicsérnek, hogy csinos vagy? Végre egy jó pasi aki tetszene neked, de eltudta dönteni egyedül mi fontos neki és mire akar költeni. Szörnyűség, hagyd őt a francba.

2022. szept. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
37%
Tesó, a gyakorin vagy. Itt a 3 milla az a napi bevétel. Alaphangon! Szóva' ne filléreskeggyé' mán'!
2022. szept. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!