Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek eltúloztuk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek eltúloztuk a barátaimmal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy nagyon összetartó baráti társaságunk, fiúk-lányok vegyesen.


Az egyik barátunk (fiú) nemrég meghalt autóbalesetben, tegnap volt a temetése.


A halála előtt nem sokkal kiderült, hogy egy csaj az egyetemről, akibe teljesen beleeesett, hónapokig talonban tartotta, kihasználva az érzelmeit. A csaj végül bevallotta, hogy vőlegénye van. A barátunk nagyon kiakadt, válogatás nélküli sértéseket vágott a lány fejéhez, valamint rövid ideig alkoholizálással próbálta a csajt elfelejteni, de meggyőztük, hogy ennek nincs értelme.


Tegnap a temetésen a csaj is számomra teljesen váratlanul megjelent. Félrevontam, és közöltem vele, hogy nincs itt semmi keresnivalója, a barátunkkal meggyűlöltette magát, ő maga mondaná, hogy takarodjon innen. Nem akart elmenni, így odahívtam a társaságból két fiút (mindketten kétméteresek), hogy mi van, az ő hatásukra végül elment a csaj.


Köszi előre is a válaszokat!


2022. okt. 6. 09:14
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Amúgy nem aggresszívakat mondtunk neki, nem fenyegettük meg vagy ilyesmi, csak elmondtuk, mennyit szenvedett a barátunk miatta, őszintének kellett volna lenni és bocsánatot kérni tőle. Elismerte, hogy egyszer sem kért bocsánatot.
2022. okt. 6. 22:29
 12/21 anonim ***** válasza:
85%

Tisztázzuk, a temetés az élőknek van tartva, hogy mindenki elbúcsúzhasson, vagyis lezárhassa a halottal a kapcsolatát. Egy halottnak már oly' mindegy, hogy ki van ott meg ki nincs. (Voltam már elég temetésen, hogy levonjam ezt a konklúziót).

Te önkényesen eldöntötted, hogy a lánynak nem adsz esélyt a lezárásra azzal, hogy részt vehet a szertartáson. Értem én, hogy megbántotta a barátodat, és értem, hogy haragszotok rá - főleg az események tragikus tükrében -, de ehhez szerintem nem volt "jogod". Ez egy kicsinyes bosszú volt, hogy éreztesd vele, mennyire megveted a korábbi viselkedéséért, ami jogos, de ennek nem egy ilyen eseményen kell teret engedni. Aki azért megy, hogy lerója a kegyeletét, azt hagyni kell, hogy el tudja engedni az elhunytat, akár jóban voltak, akár fasírtban.


Azt meg csak simán nem értem, hogy a szülei miért borultak volna ki a csaj jelenlétén? Ismerték? Konkrétan tudták, hogy a fiuknak miatta van szerelmi bánata? Vagy csak jó ürügyként szolgál az ő gyászuk a ti kis bosszúhadjáratotokhoz?

2022. okt. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
95%
Bontotta a rendet, beszólogatott? Azért ment oda, hogy szemétkedjen? Nyilván nem. Szánalmasak vagytok, ez egy temetés, a csaj meg azért ment oda gondolom, mert az érzései vezérelték. Semmi közötök nem volt hozzá, ez az elhunyt barátotok és a lány ügye volt. Szerintem pedig szép, hogy egyáltalán elment leróni a kegyeletet a konfliktus ellenére, mert úgy érezte, ezt kell tennie vagy lehet voltak érzései. Ha igazán szemét lett volna, akkor ignorálta volna teljesen az egészet és ott se lett volna, ti meg arcoskodtok, meg fontoskodtok, szánalmas.
2022. okt. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
95%

Túlzás volt, amit tettetek. Ezzel akart volna bocsánatot kérni, akár utólag is, mert győzött a lelkiismerete, azért nem semmi egy ilyen ügy után megjelenni a temetésen, biztos sejtette, hogy fújtok rá, bevállalta. Nem kellett volna elküldeni. Arra nem gondoltatok, hogy ezzel elvettétek a barátotoktól az elégtételt? Sajnos ebben a formában kapta meg élete után a "bocsánatkérést", szörnyű tragédia közbe szólt.

Részvétem!

2022. okt. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
83%

Hiába magyarázkodsz, undorító volt, amit műveltetek. Ki hatalmazott fel benneteket arra, hogy számonkérjetek bárkit a temetésen, vagy pláne kidobjátok? Mégis kinek képzelitek magatokat? Csak fontoskodni akartatok, ha tenyleg a haverotok lett volna nektek a fontos, akkor nem mások molesztálásával foglalkoztok a temetésén, hanem elmélyedve emlékeztek rá.

Szégyelljétek magatokat.

2022. okt. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

A barátunk a szüleinek be akarta mutatni, Facebookon képeket mutatott róla a szüleinek. A csaj ezen a ponton vallott színt. Tehát szerintem fájdalmas lehetett volna a szülőknek a látványa.


13-as válasza alapján: nem bontotta a rendet, de így utólag belegondolva ki tudja, mit akart... Amikor összevesztek a barátunkkal, mondott olyat a barátunknak, hogy meg fogja bánni hogy a fejéhez vágta a sértéseket. Van aki ezt komolyan gondolja, valaki nem...


Elgondolkodtattak azért a válaszaitok.

2022. okt. 7. 16:59
 17/21 anonim ***** válasza:
81%
A csajnak is lehet bűntudata és megbánása. A pillangó hatás érvényesülhet és lehet ezek után teljesen más ember lesz pozitív értelemben. Temetésen a halottnak adja mindenki a tiszteletét és nem veszekszik és konfliktust generál. Ez nagyon csúnya dolog volt tőletek, a halottat aláztátok meg vele. Gondolkodjatok el nagyon és nézzetek mélyen magatokba.
2022. okt. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én azt tudom elképzelni hogy A lány nem talonban akarta tartani csak valószínűleg boldogtalan kapcsolatban él aztán saját magával vannak problémái hogy ezt nem tudta rendezni. Szerintem biztos voltak érzései a barátotok iránt csak hát most senki nem számít arra hogy valaki ilyen fiatalon meghal.

Sajnos ez a dolog a lánynak is eléggé szem fejnyitós volt, sajnálom nagyon, hogy ilyen történt :( részvétem.

De én is azok oldalára állok akik szerint túlzás volt ez. Nem szép amit csinált de valószínűleg csak tiszteletét akarta tenni nektek pedig jobb dolgotok is lehetett volna mint hogy őt elkülditek.

2022. okt. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát egyébként ez az, amit mások is írnak. Nem volt jobb dolgotok a barátotok temetésén? Mondjuk gyászolni, emlékezni?

Bántani mást akinek minden joga megvolt rá, hogy elköszönjön egy temetésen. Elég szégyen.

2022. okt. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindamellett, hogy szerintem sem cselekedtetek helyesen, a Ti viselkedésetek is a fájdalom, a váratlan haláleset miatti gyász következménye, mintha valakit mindenképp meg akartatok volna leckézetetni, hogy szeretett barátotok még bárcsak veletek lehetne.
2022. okt. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!