Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis másoknak hogy jön össze...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mégis másoknak hogy jön össze egyből egy közös család, egy közös otthon?

Figyelt kérdés
Vannak ismerőseim akik alig járnak mindössze pár hónapig, már összejön a gyerek, már jön a házasság, minden. De ami a legfurább hogy az ilyen embereknek már még hamar is lesz egy jó házuk is.
2022. okt. 14. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
De azt már nem látod hogy a ház hitelből van, a házasság egy kalap szar és pár hónap vagy év múlva el is válnak de addig is csalják egymást.
2022. okt. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem gondoltam azt, hogy akiknek ez hamar megvan, az jót jelent.
2022. okt. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha pár hónap után gyerek meg házasság van, az nagyon ritka, hogy sokáig boldogan éljenek együtt. Sokakat elvakít a kezdeti rózsaszín köd, ebben az állapotban meg is házasodnak, mert "azt úgy kell" meg már "ott kellene tartaniuk az életben". Ahhoz, hogy stabil érzelmi háttérrel rendelkező kapcsolatba érkezzen egy gyerek, évek kellenek. Nagyon nehéz úgy összecsiszolódni, hogy fél-egy év utén besikerül egy gyerek. És sokaknak sajnos nem is sikerül, 3-5-10 év után elválnak, elhanyagolják a gyereket is. Az, hogy honnan van házuk, nyílván örökség+hitel+hitel+hitel. Pl. eladják a nagyi volt lakását, a szülők jó esetben tudnak adni pár millát, de ezen felül egy jó családi házhoz kell még babaváró, csok, lakáshitel. Így lesz 20-30 millió hiteljük, havi 150-200 törlesztőjük, plusz költhetnek a gyerekre, meg ott van az anyuka munkakiesése is. Aki ezek mellett jó kapcsolatban tud lenni és egy jó házban jó anyagi körülmények között, az előtt le a kalappal...
2022. okt. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy hamar belevágnak.

Aztán nézzük meg őket 5 év múlva, hogy milyen az életük, és a kapcsolatuk!

Én végtelenül romantikus vagyok, de még így is azt mondom, hogy 1-2 év járás nélkül felelőtlenség házasodni.

Persze, ha "véletlenül" csúszik be egy baba, nyilván másabb a helyzet. Az is felelőtlenség, csak az már a házasság előtt bekövetkezett.

2022. okt. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Babaváró, csok.
2022. okt. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi számít gyorsnak?

Mi összejöttünk, minden klappolt, 5 hónappal később összeköltöztünk az én lakásomban, egy fél évvel később megkérte a kezem, egy évvel később (picit több volt) esküvő. Rá kereken 9 hónapra érkezett a trónörökös. Jól sikerült a nászút. 🙈 A közös ház úgy lett, hogy az én lakásom eladtuk, kirendeztük a bankot, a maradéka meg az ő spórolt pénze volt az önerő. A többi hitel.

Lassan letelik a hitel is, nem sokára 15 éves házasok leszünk. Három gyerek van, csok nincs, és nem is tervezzük, köszi. Én 100%, nem léptem félre, tudtommal ő se, de ha igen, akkor ügyesen intézi.

Miért kell mindig a rosszindulat, hogy biztos xar a házasság, meg biztos csalják egymást. Miért kell irigykedni? Érdekes, a befektetett munkát bem szokta irigyelni senki.

2022. okt. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6: A kérdező bár konkrétumot nem mondott, de nagyjából fél év időintervallumra utalt. Nálatok ez több, mint 2 év. Azért nem mindegy.

Másrészt: ez nem rosszindulat, meg nem irigység. Ez tapasztalat. (Nincs is okom irigynek lenni. Van egy csodálatos barátnőm, igaz, mind a házasság, mind a gyerek még jóval távolabb van, de boldogok vagyunk, és nem is szeretnénk 2-3 éven belül gyereket.) Azt sem állítottam, hogy feltétlenül rossz lesz egy ilyen házasság. Csak azt, hogy azon ismerőseim, akik hasonló idő után házasodtak, most vagy egy olyan házasságban élnek, amit már csak a gyerek tart össze, vagy elváltak. Statisztikailag persze ez nem reprezentatív minta. 5 ilyen (volt) párt ismerek, ketten még együtt vannak (a gyerek miatt, meg egyik párnál vallási okokból), de nem boldogok. Hárman meg már elváltak. Kettőnél egy gyerek van, egynél kettő. Hogy lakáshitellel hogy állnak, azt nem tudom.

Ettől persze lehet még, akinél ebből egy jól működő házasság alakul. Ezt nem is szerettem volna kétségbe vonni. Csak annyi, hogy mivel ez gyakran még a kezdeti fellángolás időszakában történik, nagyobb a kockázat.

Egyébként barátnőmmel mi is olyan módon jöttünk össze, amire a legtöbben azt mondanák, hogy ebből nem lesz normális kapcsolat. És valóban ez 99%-ban igaz is. Hát.. mi vagyunk a maradék 1%. ;-)

2022. okt. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elsőnél a pont.
2022. okt. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6.Remeljuk a férjed is így gondolja.



Tudod hány kolléga telefonba, meg itthon így drágám, úgy drágám, szeretlek, imádlak, bent meg azt nem fektetnek meg, akit nem szégyelnek.


Kívánom, hogy valós legyen az álmod.

2022. okt. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!