Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez miért történt velem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez miért történt velem?

Figyelt kérdés

Régen konkrétan (minden szépítés nélkül férfiasan bevallom) egy gátlástalan paraszt voltam nagy egóval. Tudom, mert néha csajok is mondták anno. (egészen 17 éves koromig)


Mára ez teljesen megváltozott. Alig kerülök interakcióba lányokkal, illetve görcsölök és nehezen engedem el magam. Nem tudom mi történt, de régen nem volt ilyen problémám és jóban voltam csomó lánnyal. (Most vagyok 20)


Mással történt ilyen? A felnőttkor kiöli belőlünk a gátlástalanságot, de ez akkor sem normális, hogy már nem merek lányokkal kommunikálni...



2022. nov. 23. 22:54
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ezért nem akarok pszichológust felkeresni. Nem tartom sokra az ilyesmit egyébként sem. Szeretném magam megoldani a problémám.


Önismeret éppenséggel tanulgatok, tudsz valami könyvet ajánlani még esetleg?

2022. nov. 24. 11:32
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Az onismeret kemeny dio, rengeteg konyv, video van rola a neten. De neked a valos problemad melyebbre nyulik, hiszen korabban sem onbizalmad volt, hanem tahosaggal alcazott empatia es onbizalomhianyod. Ez pedig szorongasra utal, ami a gyerekkorodbol fakad. Nem veletlenul jarnak meg a pszichologusok is masik pszichologushoz, mert vannak dolgok, amiket szakemberkent sem tudnak feloldani magukban. Volt a netflixen egy terapia nevu magyar sorozat. Talan azt erdemes lenne megnezned, eleg jo szineszekkel rendeztek meg.
2022. nov. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

A sorozatot felírtam magamnak.

Egyébként sokat változott azóta a személyiségem. Most önmagamnak érzem magam, viszont ez NEM tetszik. Úgy érzem kevés hatás ér, de ez nem igaz, mert egyetemre járok, edzek rendszeresen, tanulok, clubtevékenységet végzek, fejlesztem magam, megvan mindenem, jogsi, autó, nyelvvizsga, stb... de valami hiányzik. Valamiért monoton az életem. Nem tudom mit kéne tennem. Te voltál valaha ilyen helyzetben?

2022. nov. 24. 12:22
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Tovabbra is az onismeret hianya az, amit ecsetelsz. Csinalsz egy csomo dolgot, de nem vagy boldog.
2022. nov. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

De mit csináljak, hogy az legyek, ha nem tudom mi tölt el boldogsággal? Ez így egyszerre meg is rémít.


Pszichológushoz továbbra se mennék.

2022. nov. 27. 12:45
 16/19 A kérdező kommentje:
Kedves 12es. Ez a sorozat véletlenül nem a HBO-n ment??
2022. nov. 27. 13:01
 17/19 anonim ***** válasza:

A legtöbb ilyen érzelmi probléma a gyerekkorból fakad. Valamiért te is felvetted anno ezt a "bunkó maskarát", amivel hamis illúzióba ringattad magadat és másokat is a környezetedben, és mind elhittétek, hogy te egy sebezhetetlen, magabiztos ember vagy. Most, hogy lehullott az álarc irányt tévesztettél, nem tudod, ki vagy és hova tartasz.

Ebből kiindulva (ha magad akarod csinálni) én a gyerekkorod felgöngyölítésével kezdeném, kezdetnek pl. a kötődési mintázatoddal, amihez jó mankót nyújt Lukács Liza: Hogyan szeretsz c. könyve.

2022. nov. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Lehet, Macsai Pal az egyik szinesz.
2022. nov. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Igen, megtaláltam, köszi!
2022. nov. 27. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!