Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek fair úgyl lenni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek fair úgyl lenni valakivel hogy folyamatosan meg akar változtatni?

Figyelt kérdés

Alapvetően szeret, de van 1-2 dolog ami az ő hobbija, preferenciája, és nekem meg semleges. Emiatt folyamatosan piszkálva vagyok, és sivárnak vagyok ítélve mert engem nem az érdekel ami őt.


Úgy érzem hogy megutáltat engem magával, és amiért meg egyébként együtt lennénk, az az érték pedig kuka. De ha nem vagyok jó ahogy vagyok, akkor minek kellek?


26L


2023. jan. 14. 19:06
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parka..


Tessék, nem ugyanaz, de a lényeg ugyanaz, nem vagy "elég jó" számára és nem is leszel, döntsd el, hogy maradsz-e pótlékként, ürítésre vagy inkább mást keressel.

2023. jan. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
86%
Hat az, ha megaláznak, meg akarnak változtatni, manipulálnak, zsarolnak, bántalmaznak bármilyen formában, pont nem egy olyan “hiba”, amit el lehet vagy kene nézni.
2023. jan. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
#12 Nem zsarol, nem bántalmaz. A manipulációt mondjuk rá lehet sütni, mert a saját akaratát akarja érvényesíteni, igen, de mondjuk nyíltan. A manipuláció nem nyílt.
2023. jan. 14. 19:58
 14/36 anonim ***** válasza:
57%
Vagy változtass, vagy mondd meg neki, hogy nem fogsz soha változtatni. Ez a két út van. Középen langyos az egész.
2023. jan. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

"Ami nekem a kontra oldala ennek, hogy mással nem lenne ilyen?"

Szerintem ez irreleváns.

Attól, ha mással ilyen lenne, attól neked mitől lenne jobb? Attól a ti kapcsolatotok nem lesz más.

Itt nem másról van szó. Nem feltételezéseket kell gyártani. Ha valami nem megy, akkor egész egyszerűen nem kell erőltetni. Az pedig nem egy működő kapcsolat, ahol valaki irányítgatni, alakítgatni akar. Te magad is ezeket felismered, beismered, és érted, csak nem vagy hajlandó lépni.


"hol és meddig tart a határa annak amit még "el kell nézni" a másiknak"

Ameddig neked az nem kényelmetlen.

De ha nem lenne az, akkor nem írtál volna ki kérdést, és nem éreznéd magad rosszul.


"Nem dobhatok el mindenkit azonnal ha valami nem oké."

Érdekes, hogy ahol alapvető, és komoly, feloldhatatlan problémák vannak, ott mindig ezzel hozakodnak elő.

Igen, bizony, vannak olyan helyzetek, ahol hülyeség lenne egyből szakítani. Mondjuk ha elfelejtem a születésnapját, és ez neki rosszul esik, az egyáltalán nem szakító ok. Ott le lehet ülni megbeszélni, hogy ez neked egy fontos dolog, és ha fejben nem is tudja tartani, állítson be figyelmeztetést a telefonjában... mondjuk előtte egy héttel.

Vagy amikor nálunk, vita volt arról, hogy most költekezzek-e neki karácsonyi ajándékra. Ő nem szerette volna, én meg valami nagyobb ajándékot akartam adni. Megbeszéltük, elmondta, hogy ő alapvetően sem szereti azt az ünnepet, és hülye érzés neki, amikor más pénzt költ rá. Én meg persze szeretem ajándékokkal is éreztetni, ha valaki fontos. De hogy ezen ellentét miatt szakítani? Dehogy. Megállapodtunk abban, hogy vagy csak valami apróságot vegyek, vagy valami olyasmit adjak, ami nem kerül semmibe. Probléma megoldva. Ez nem egy olyan dolog, ami maitt a kapcsolat nem működhetne. De az, hogy valaki alapvetően nem partnerként tekint rád? Ez azért nem egy kis apróság. Nem egy elfelejtett születésnap, vagy egy egyéb aprócska probléma. Ez a kapcsolat alapjait ássa alá. Nagyon nem mindegy, hogy mi az a "valami", ami nem oké. Extrém példa lesz, de ha mondjuk barátnőm késsel támadna rám, másnap már nem lenne a barátnőm. Pedig itt is lehetne mondani, hogy ez csak egyetlen dolog, és elsőre fordult elő...

Szóval igen. Van, amikor ostobaság lenne szakítani. Tényleg nem lehet mindenkit azonnal eldobni. De amikor már alapvető problémák vannak, ott felesleges erőlködni. Igen, értem, most szereted őt. De ő meg nem téged szeret, hanem egy elképzelt nőt. Azt, akivé formálni szeretne téged.

Sokszor követik el pont azt a hibát, hogy akkor is kitartanak a másik mellett, amikor alapvető problémák vannak. Az ilyen kapcsolatoknak rendszerint lelki sérülések (és azt mondom, jobb esetben csak azok), vagy akár egy eleve halálra ítélt házasság, és jó sok feleslegesen elszúrt idő az eredményük.


De tényleg...

Milliárdnyi másik pasas létezik még rajta kívül. Közülük létezne olyan is, aki önmagadért szeretne. Erre te meg amellett kínlódsz, aki téged, magadat nem fogad el??

2023. jan. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
#14 Mondtam neki százszor hogy ez a csomag, ha ebből ilyen formában nem kér akkor elmentem. Emelgeti rá a szemöldökét, de semmi reakció.
2023. jan. 14. 20:02
 17/36 anonim ***** válasza:
Mondd erélyesebben, vagy változtass. Ahogy most van az nem jó. Főleg, hogy csak a szemöldökét húzza.
2023. jan. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

#15 Nagyon elgondolkodtató amit mondasz, valóban. Racionálisan teljesen igazad van, külső szemlélőként ugyanezt mondanám még én is, az ebben az önmagam igazi szájbas-zarása...

Agyalok rajta, sajnos lehet tényleg nem tehetek semmit ezért. :(

2023. jan. 14. 20:07
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

" Mondtam neki százszor hogy ez a csomag, ha ebből ilyen formában nem kér akkor elmentem."

Ez a baj. Hogy már százszor mondtad, és mondani fogod százedjedjére, kétszázadjára, ötszázadjára is. Ő meg tudja nagyon jól, hogy csak mondod, de nem fogsz elmenni.

2023. jan. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
70%

Dgni kellesz.

Amúgy abban a pillanatban szakítottam volna, amikor kiejtette a száján, hogy sivár vagyok.

N

2023. jan. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!