Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítsak ez alapján?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítsak ez alapján?

Figyelt kérdés

Most 29 éves vagyok, és fél éve vagyok kapcsolatban a barátommal. Nagyon szépen indultunk, ígéretes szerelemnek tűnt ez, mikor ismerkedtünk. De sajnos mára ez változott, erről később.

Mielőtt megismertem a barátomat, háromnegyed évet voltam egyedül. Előtte volt egy több éves kapcsolatom, ami 21 és 28 éves korom közt tartott. Annak a kapcsolatomnak (aki amúgy az 1. volt mindenben), azért lett vége, mert kissé elbarátiasodtunk (vagy inkább nagyon), meg sajnos mást vártunk az élettől, de olyan dolgokban, amikben nem lehet kompromisszumos megoldásra jutni, ezért elengedtük egymást. Egyébiránt nagyon jó kapcsolat volt az, és az exem emg egy nagyon jóravaló férfi volt, de erre is majd visszatérek.

Mikor a mostani barátommal ismerkedtünk, nagyon sok értéket véltem felfedezni benne. Összejöttünk, fél éve együtt vagyunk, de mostanra azt érzem, a-aa... Nyomába se érhet az exemnek. Nagyon hosszan listázhatnám, miben, de pár példa elég:

- exem meglepett kis ajándékokkal, meglepikkel nőnapon, V-napon, évfordulón, névnapon, húsvétkor, mikuláskor, és adott nagyobb ajándékot szülinapomra, karácsonyra. A mostani párom nagyon nem csinál ilyesmit...

- exem nagyon okos volt, akire rá lehetett bízni bizonyos kérdéseket. A mostani párom se hülye, de sajnos ami területeken jártas, meg amihez vannak adottságai, készségei, azok a hétköznapi életben nem túl hasznosak...

- exem állandóan gondolt rám, nem is volt kérdés, hogy ha boltba megy, betesz dolgokat, amik nincsenek a bevásárló listán, de tudja hogy szeretem, meg a szexben is elsőként rám gondolt... A mostani párom nem ilyen figyelmes, nem helyez ennyire előtérbe engem a gondolataiban.

Voltak hibái is exemnek, felmagasztalni nem akarom, de a teljes képet nézve nagyon jó dolga van mellette élete nőjének, bárki aki majd összejön vele, és össze is illik vele, szerencsés. Én nem illettem össze vele.

De a járt a fejemben, hogyha már most, fél éves kapcsolatban úgy látom az exem nyomába se érhet a barátom, nem lenne-e értelme bármilyen fájdalmas is, de szakítani, és keresni valakit akivel nem érzek ilyeneket? Nehogy már hiányérzettel induljon a kapcsolatnak, elégedettnek, büszkének kellene lennem a barátomra.


2023. júl. 15. 06:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján igen, szakíts. Így borítékolható, ha találsz jobbat, akkor így is úgy is le fogod cserélni. Se a saját, se az ő idejét ne pazarold.
2023. júl. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Igen, különbözik a szeretetnyelvetek, a tied egyértelműen ajándékozás, övé pedig nem.
2023. júl. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Valòban jobb elöbb mint késöbb elhagyni az ilyen „szimpla“ pasit! Ez màr nem lesz jobb!
2023. júl. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Mindkét kapcsolatnál elvakított a szerelem, és később láttátok meg, hogy összeilletek-e. De szerintem később derült ki az is, hogy őszintén a másikat szeretitek-e, vagy csak az érzelmek miatt megy a dolog.

Menthető lehet a mostani is, sokat kellene beszélgetni, és komolyan venni egymást, és a kapcsolatot… akkor még lehet esély… ehhez neki is, neked is akarni kell a másikat. De jelenleg nem derülnek ki azok, hogy te miket szeretsz a másikban, te mit adsz a másiknak… tehát lehet hogy ott is kell változni.. mint ahogy minden kapcsolatban.

2023. júl. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
A jelenlegi barátod nem az exed. Mi értelme van ennek a tételes összehasonlításnak? Minden pasit az exedhez fogsz mérni? Elvileg minden új kapcsolat tiszta lappal indul. Úgy tűnik, még túl korai az ismerkedés.
2023. júl. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább úgy tűnik, nem vagy igazán szerelmes az új párodba (a régibe meg már nem). Ha az lennél, nem így nyilatkoznál. Biztos nem rossz ember ő sem, és ha égne benned a láng, máshogy látnád. Te döntsd el, megéri-e ebben a helyzetben lenni, bár nekem úgy tűnik, már csak megerősítésre vársz.
2023. júl. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!