Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire lennél megértő egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire lennél megértő egy kapcsolatban ha a sok munka miatt nincs egymásra időtök?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy munkahelye, ahol jól keres az átlaghoz képest. Vannak álmai, amelyekhez pénz kell. Most a munkahelyén szabadságon van több mint egy hónapig, én is.

Mindig dolgozott amellett is, de a mostani szabadságaalatt ez a plusz munka ez reggeltől estig tart. Nagyon ritka hogy hazaér este 6-kor.

Igyekszem megérteni, valamint abba belegondolni, hogy sokaknak nem adatik meg, hogy egyszerre legyenek szabadsagon, ne legyek nyápic.

Ezidő alatt igyekszem magam lefoglalni, de a barátnőim nyakán sem lehetek minden nap, a takarítani való, a főzés sem köt le egész nap. Hiányzik hogy ilyenkor együtt legyünk.

Hétvégén egy napunk van amit kihasználhatunk.

Nem lakunk egyutt, ha nekem is elkezdődik a munka csak hétvégén tudunk megint találkozni, akkor is előreláthatóan egy napot.

Ha beszélek róla vele hogy egy picit valahogy visszavehetne vagy veszekedés lesz vagy üres ígérgetés.

Szeretném, annyira szeretném úgy felfogni hogy nem korlátozhatom őt, ha ő ezt az életmódot követi, állítása szerint most kell mindent megtennie hogy később jobb legyen. De valahogy mindig előtör bennem az önzőség és csak arra gondolok hogy nem lesz másképp később sem és a kapcsolatunk (főleg) első pár évében kicsit több kellene ebbe a kapcsolatba.

Véleményeket/jótanácsokat kérhetek?



2023. aug. 3. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Az a baj, hogy ő a jövőre gondol (főleg önmaga miatt, jó karrier, fizetés, elismerés) és a jelenben elfelejt élni.


Hiába lesz az, hogy kevesebb lesz a munka, több ideje lesz rád az ő agya a munkán fog járni, eltávolodtok egymástól teljesen és akkor amikor észbe kapna, akkor már késő lesz, már nem tudjátok megmenteni a kapcsolatot egyáltalán.


Én a helyedben hiába leszek lepontozva, lehordva, hogy azonnal feladom, dobom a jót, akkor is azt ajánlom, hogy szakíts vele. Nem lehet párkapcsolatot fenntartani úgy, hogy neki többet ér a munka, a siker, mint te!

Az is gond, hogy hétvégente tudtok talizgatni csak, nem még az, hogy az első helyen a célja áll veled szemben, aki nem tud/nem akar párkapcsolatot előbbre vinni, fejlődni benne, mélyebb szintre vinni annak nem ajánlatos partner (egy ideig, vagy soha ha karrierista, workaholista).

2023. aug. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Igaza van az elsőnek és a megérzéseid sem csalnak. Sokminden fontos az életben, de ha elfelejtünk élni, akkor igazán nincs értelme se a pénznek,se a karriernek, semminek...
2023. aug. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem pontozlak le. Sok igazság van abban amit mondasz. Csak az jár a fejemben sokszor hogy mi jogon korlátozzam öt. Ennek a megoldása/kimenetele pedig ahogy írod a szakítás lenne.

De olyan naiv vagyok, hogy a velem való tervei, hogy mennyire engem akar maga mellett mindíg, az édesgetései mellette tartanak. Sok minden tetszik benne, vannak kozos elképzeléseink, nehéz így meglépni amit talán megkellene.

2023. aug. 3. 20:54
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Édesgethet, ígérhet neked még elképzelhetetlent is, de a tettei az ellenkezőjét bizonyítják!


Előbbre tartja a saját álmait, mint téged. Te nem párkapcsolatban vagy kérdező, hanem egy szexkapcsolatban, előszed hétvégente (szex), azt jól van.


Aki szeret téged és becsül az téged is belevon a terveibe, nem felejti el, hogy létezel.

Nem korlátozod őt és soha nem is fogod hiába szeretnéd, mert kijelentette, hogy:

"most kell mindent megtennie hogy később jobb legyen" - Ez a mondat azt jelzi, hogy te mellékszáll vagy és mindegy legvégül, hogy mellette vagy, utána, előtte, vagy egyáltalán nem vagy képben, mert eleri az áhított célt végre.


Tegyük fel vele maradsz, de nem ismeritek egymást mélyebb szinten, kevesebbet van el, gyereket vállalsz. Ő meg megint a munkába menekül, kitalál más életcélt és hoppon maradsz gyerekkel, elvesztegetsz mellette éveket, miközben az elején lepattinthattad volna.

Érthető, hogy szerelmes vagy, de az nem, hogy vele akarsz lenni, amikor te kb. a harmadik helyen szerepelsz, hiszen az első a karrier, második a család vagy és a barátok és csak azután jössz te.

Neked legalább egy szinten kellene lenni a családdal, ha tényleg szerelmes lenne beléd. De az első is lehetnél más férfi oldalán. Akkor miért pazarlod az idődet olyan pasasra, akinek te valójában nem számítasz? ^^

2023. aug. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Az nem korlátozás, hogy szeretnél időt tölteni a szerelmeddel. Az a te személyes igényed, szükségleted.
2023. aug. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%

Nem értem, pl aki nem kap segítséget és nem örököl semmit az munka nélkül hogy fog házat venni például?


Mert lehet albérletezni csak a végén a híd alatt öregen nem olyan jó ám.


Az van hogy jelenleg aki teheti igen is pénzt kell keresni ha akar valamit az életben.


És ebben ha van párja az illetőnek akkor inkább támogatni kell, és segíteni nem pedig kérdőre vonni vagy veszekedni vele hogy miért dolgozik.


Pozitívan kell hozzá állni hogy nem egy lé hűtő.

2023. aug. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Én mindenkivel egyetértek a válaszolók közül.

Nekem mindkettőből van tapasztalatom..és sajnos hosszútávon valóban nem tesz jót a kapcsolatodnak ha konkrétan semmi együtt töltött idő nincs.

Mostmég valamilyen szinten türelmes vagy,mert elhiszed neki hogy miattatok csinálja,de már elkezdődött az a folyamat hogy neked ez így nem működik. Mert valóban mem lehet így fenttartani egy párkapcsolatot.


Másrészt viszont kiakarsz tartani mellette,szereted,hiányzik,jönnek a fortyogó gondolatok arról hogy meddig lesz ez így.

Ígéret-ígéret hátán,nem változik semmi..aztán mire észbe kap az ember,túl késő.

Általában a férfiak azok akik túl ambíciózusak egy kapcsolatban(akinek nem inge..),mert szeretnének mindent megteremteni és hiába a kedvesükért teszik,elfelejtik közben hogy elmegy az idő is ezzel együtt, aminek az a vége hogy a nő társaságot keres,vagy magától jön és könnyen elcsábul,mert vágyik a törődésre.

2023. aug. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Amiket írtatok sajnos ő nem látja át.

Örökölt már, van lakása, autói, még sorolhatnám.

2023. aug. 4. 07:33
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Van lakása,jó állása stb,de veled egy héten egyszer találkozik?

Hát érdekes egy kapcsolat..

Nekem olyan embernek tűnik,aki inkább karrierista,te meg csak azért kellesz,nehogy azt mondják neki,"ugyan egy ilyen sikeres embernek hogyhogy nincs párja?"

Őszinte leszek,ettől az embertől sokkal jobbat érdemelnél..

Főleg ha már a kapcsolat első éveiben ezt műveli..

Nem vagy elég fontos neki..

2023. aug. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most, hogy nekem szabadságom van (valojaban neki is mint írtam) nála vagyok, de ha megkezdődik nekem is a munka heti egy nap lesz, esteleg ugyanugy hogy este látom.
2023. aug. 5. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!