Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire működhet így jól egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire működhet így jól egy kapcsolat, mikor a nő már pár hónap, vagy max egy év járás után teherbe esik?

Figyelt kérdés
Nem rólam van szó, de egyre több ismerősömnél látom ezt, hogy alig járnak teherbe esik, és utána nem sokkal (persze a gyerekszületés előtt) megtörténik a házasságkötés.
2023. okt. 19. 13:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%

Miért, mi a garancia arra, hogy ha egy több évig tartó kapcsolatba születik gyerek, együtt is maradnak a felek?


Előfordul, hogy a másikat még 10 év után sem ismered igazán.

Semmire nincs garancia.

2023. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
A két fél érzésein és érettségén múlik. Hiába történik meg a házasság 7 év után és aztán család ha nem szeretik/tisztelik egymást, válás a vége.
2023. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Minden nőnek ugy kell gyereket vállalnia hogy számitásba veszi azt is hogy egyedul neveli fel.

Ez házasokra is mindenkire érvényes.

2023. okt. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Működhet, de nagyobb a kockázat.
2023. okt. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk úgy, hogy előfordulhat, hogy működik, de ahogy előttem is írták, nagy a kockázat.

Egyénfüggő amúgy, személy szerint én nem ilyen életet képzeltem el magamnak soha, kb. bele is pusztulnék mentálisan.

2023. okt. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
51%
Semmire sincs garancia, arra sem, hogy ha több éves kapcsolat után vállalnak gyereket, akkor majd örökre együtt maradnak. Annyi új helyzet van, amire nem tudod, hogy te és a másik hogyan reagál, hogy nem tudod ezt kiszámítani. Szóval van esély, hogy együtt maradjanak, ha kompromisszumképesek és jól kijönnek egymással.
2023. okt. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Én abba gondoltam bele, hogy szinte ki sem élvezik a kapcsolatot, meg sem ismerik egymást, de már jön egy nagy felelősség egy baba.
2023. okt. 19. 14:20
 8/22 anonim ***** válasza:
69%
Attól függ, hány évesek. Ha már esetleg benne vannak a korban, akkor nincs mire várni, mert úgyis fejük fölött lebeg, hogy mikor lesz már gyerek. Ha meg csak úgy becsúszik, hát akkor nincs mit tenni, ezt kell szeretni. Ebben mutatkozik majd meg, hogy mennyire tartós a kapcsolat, hogy az új helyzetekhez hogyan tudnak alkalmazkodni.
2023. okt. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%

Nyilván nem egyszerű, de ha van állandó segítség (nagyszülők pl.), meg lehet oldani a randikat is.


Személyszerint várnék min. 1 évet, és csak utána jöhetne szóba. Viszont sokszor alakulnak másképp a dolgok, és talán nem is gond.

2023. okt. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Semmire nincs garancia ... hagyjuk már! Persze, hogy nem lehet tudni, mi lesz 5-10 év múlva, de azért adjuk már meg az esélyét, hogy legalább amennyire lehet, válogassuk meg, hogy kivel vállalunk gyereket!

A baj ott kezdődik, hogy a legtöbb ember nem azért vállal gyereket, hogy egy születendő embert felelősségteljesen, szeretetben neveljen fel, hanem mert ő éppen gondolt egyet és kitalálta, hogy gyereket akar. Bele sem gondolnak sokan, hogy mivel jár egy gyerek (igen, tudom, nem lehet mindenre előre felkészülni, de azért van, amire igen!)

Sosem értettem ezt. Megismerkednek, jaj de ari, jaj de cuki, ő lesz életem párja, gyereket akarok! Aztán meg minden a gyereken csapódik le.


Az emberek többsége felelőtlen, megfontolatlan. Vonatkozik ez nem csak a gyerekvállalásra, hanem minden dologra az életében. Nem mérlegel, nem gondol a jövőre, csak a mának él. Természetesen szíve joga, de amikor már egy gyerekről van szó, szerintem marhára nem tolerálható ez a fajta meggondolatlanság.


Ha érettséghez lenne kötve a gyerekvállalás, sokkal több boldogabb ember lenne a világon, de ami a legfontosabb, sokkal több boldog gyermek.

2023. okt. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!