Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik tökéletes párkapcsolat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik tökéletes párkapcsolat?

Figyelt kérdés

Az egyik volt osztálytársam élete tökéletes. A pasija pár hónapon belül megkérte a kezét, és úgy kb. 1 éven össze is házasodtak. Minden hónapban kap rózsacsokrot, hogy ők már x hónapja házasok, és a közös évfordulójukra is kap rózsacsokrot, és tortát is, és természetesen ezt is étteremben ünneplik. Meg mindig egymás képe alá beírják, hogy szeretlek, és sokan gratulálnak a csodás kapcsolatukhoz, sok-sok lájkot kapnak a képeik alá.

Mindig csináltatnak közösen karácsonyi fotózást is. Sok helyre eljutnak, kirándulnak, szép helyen nyaraltak a nyáron is. Szinte heti szinten megtud osztani 1-1 képet, hogy neki milyen jó volt, mert itt-ott jártak.

Nagy esküvőjük volt, és ezután nem sokkal (kb. 2 hónappal később) már vásároltak egy új kocsit.

Én meg itt vagyok a barátommal 2 és fél éve, megkérte a kezemet, de még nem élünk együtt. Nem járunk ennyiszer kirándulni sem, hogy kb. minden héten feltudjak mutatni valamit. Nincs sok közös képünk sem, karácsonyi fotózáson sem voltunk sosem. Bár a barátom szülinapkor stb. felszokott köszönteni, meg ajándékot kapok tőle, de pl. én még rózsacsokrot sem kaptam tőle, és még az évfordulónkat sem szoktuk úgy különösebben megünnepelni. Ellenben mindig elmondja, hogy szeret, és úgy érzem amúgy számíthatok rá.

Viszont ha meglátom ezt a volt osztálytársamat, a saját kapcsolatom már nem is olyan tökéletes.


2023. nov. 15. 14:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Minden párkapcsolat más. És ahelyett, hogy csak a sajátoddal foglalkoznál, most irigykedsz egy gazdag pár lehet, hogy felszínes kapcsolatára. Meg is érdemled, hogy rosszul érezd magad, mert még ezen a gyermeki szinten vagy. Remélem egyszer majd kinövöd.
2023. nov. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
És kinek akarsz bármit is felmutogatni? Az instagram és facebook követöknek? Nincs értelme másnak " megfelelni" vagy kimutatni hogy nektek mennyire rózsaszínfelhős a kapcsolatotok.Nem járunk el mi sem minden héten, sőt minden hónapban sem.Évente készül vagy 2 közös fotónk.Sosem kaptam virágot, vagy csokrot töle, és az évfordulónkkor se rohanunk étterembe.Nem is veszünk egymásnak semmit ilyenkor.Szülinapkor/karácsonykor ajándékozunk. 8 éve élünk együtt és másfél éve kérte meg a kezemet, az első babánkat várjuk, és épül a közös házunk.Nem minden kapcsolat egyforma.Attól mert te nem teszel fel képet heti 3x hogy milyen az életed attól még jó párkapcsolatban élsz. Fotózáson sem voltunk soha.Most megyünk majd közös terhes fotózásra :)
2023. nov. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Létezik, de nem attól lesz tökéletes, amiket te most felsoroltál. :)
2023. nov. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Tul szep, hogy igaz legyen. Itt van valami a hatterben, amivel kompenzal.
2023. nov. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt a kérdést már feltetted ezelőtt.

De most is csak azt tudom mondani, amiket ott leírtunk: egy párkapcsolat nem verseny.

2023. nov. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Létezik, de nagyon kevés. És amit a Face-en, Instán, Tiktokon annak látsz, az szinte biztos, hogy nem az. Kompenzál.
2023. nov. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha létezik is, az enyém biztos hogy nem volt az, egyik se.

Nem tudhatod mi folyik a kapcsolaton belül amúgy, nyilván a veszekedéseket nem fogják kitenni ha vannak. Nem is a tökéletességre kell törekedni, de ha a párod már támogatni tud a nehéz helyzetekben, akkor annál több nem is feltétlenül kell. Nekem utolsó barátnőm borderlineos volt és pont a nehéz helyzetekben nehezítette meg megjobban a dolgokat, belém rúgott amikor padlón voltam, ha téged tud ilyenkor támogatni a párod, már összeteheted a kezedet.

2023. nov. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden kapcsolatban vannak problémák.

Nincs tökéletes kapcsolat.

2023. nov. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
82%

Lehet, hogy az általad irigyelt kapcsolat tényleg jó, de az is valószínű, hogy erre még rátesznek egy nagy adag szinjátszással, konformizmussal, exhibicionizmussal.


Az is, lehet, hogy az irigyelt kapcsolat azért is jó, mert sok munkát tesznek abba, hogy fenttartsák a "rózsaszín ködöt".


Még talán az is lehet, hogy a te saját kapcsolatod öszintébb és igazabb.


Állítólag egyszer egy bölcs azt mondta: Minden kapcsolat szükségszerűen magában hordozza a fájdalmat.

Ez tényleg így van?

Végülis ha a kapcsolat jó, akkor megromolhat, vagy előbb utóbb megszűnik.

Lehet e ez alól kivétel? Talán a Bibliai "Meghalt jó vénségben, az élettel betelve" életek esetén. Ez meg ritka, mint a fehér holló.

2023. nov. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyik volt osztálytársam élete tökéletes."


Na és ezt miből gondolod, kis butus? 🙂 Kívülről látod csak az életét. Az állandó posztolgatás pont azt jelenti, hogy csak vetít a külvilág felé. Ne méregesd a kapcsolatodat másokéhoz. Tökéletes kapcsolat nem létezik, csak törekvés a tökéletes felé. Nem posztolgatással, rózsacsokorral, plüssmacival, meg karácsonyi fotózással, hanem szeretettel, őszinteséggel, hűséggel és kommunikációval. 2,5 éves kapcsolatban vagy! Pont azzal mérgezed meg a kapcsolatot, ha hülyeségeken agyalsz, ahelyett hogy a saját párkapcsolatod próbálnád stabil alapokra építeni, hogy ne kelljen más vetítésére féltékenynek lenned...

2023. nov. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!