Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki nem stabil kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki nem stabil kapcsolatban vállal gyereket, azt a társadalom elismeri?

Figyelt kérdés

Sokat változott a hozzáállás ezen a téren, mert régen egyértelműen az volt a norma, hogy legyen házasság, legyen ott az apa és csak úgy vállaljon valaki gyereket. Persze ettől függetlenül akkor is voltak házasságon kívüli születések és leányanyák, de az periférikus dolognak számított és eléggé elítélték az ilyesmit.

Ma talán sok nyugati országban meg lehet kicsit átestek a ló túloldalára, mert igazából nagyon bátorítják azt, ha egy nő egyedül vállal gyereket és akár nem is él együtt a gyermek apjával, nyilván gazdaságilag ma már így is lehet. Vagy ugyanúgy sok ilyen élettársi vagy nem annyira stabil kapcsolatból születik gyermek, ami könnyebben véget ér pár év múlva és ilyenkor jönnek majd később a mozaik családok, konfliktusok vagy amiket sokan írnak itt az oldalon, hogy elfogadják gyerekes nőt társnak vagy sem.

Az USA-ban amúgy azt figyelték meg, hogy a négerek és a szegényebb néprétegek körében sokkal gyakoribb az instabil családi szerkezet és sok gond is származik ebből később. Ha meggondoljuk nálunk is a romák arról ismertek, hogy összevissza vállalnak gyereket anyagi alapok nélkül is. Nyilván soha nem lesz ideális világ, de a szociológiai kutatások alapján ma is azoknak a legjobb, akik jó egzisztenciával rendelkeznek és hosszú távon élnek együtt családként.



dec. 22. 10:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
35%
9: Mért, szerinted ha felszáll egy fiatal nő, akinek nagy hasa van és megáll a sarokban, akkor mivel érdemli ki, hogy szexuálisan inzultálják idegen férfiak? Vagy azt, hogy ne ültesse le valaki?...
dec. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
27%

A pénz márpedig sokmindenre garancia...


Tudod, én fel nem foghatom, hogy valaki hogy vállal gyereket anélkül, hogy részletesen átgondolná ennek az anyagi oldalát.

Ha magamra gondolok, sosem voltam különösebben beteges vagy problémás gyerek, de lúdtalpas vagyok és a fogaim kicsit kuszák voltak. A szüleim rengeteg pénzt fizettek ki azért, hogy ezt a két kis testi hibát korrigálják. A tesómnak is volt pár ilyen igénye.


Ha a szüleimnek nem lett volna pénze erre, akkor most komoly csípő problémáim lennének. Ja, de persze a pénz nem garancia semmire.


Az ember gondolja át, hogy képes-e megfelelő életet biztosítani a gyerekének, és ha nem, akkor rohadtul ne legyen önző és vállaljon mégis, mert ő babázni akar. Aztán meg magasról fosnak a gyerekek igényeire.

dec. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
47%

11

Életemben nem láttam, és nem is hallottam olyat, hogy egy terhes nőt ilyen módon szexuálisan inzultáljanak. Lehet hogy elszigetelt esetekben ez előfordul, de 3 éve tömegközelekedek Budapest legfrekventáltabb környékein és egyszer nem láttam hasonlót, illetve sosem hallottam, hogy bárki beszámolt volna ilyesmiről.


Ez olyan, mint amikor az incelek kitalálják, hogy őket nap mint nap abuzálják idegenek az utcán. Lehet, hogy szökőévente egyszer történik ilyen, de 99% nettó hazugság.

dec. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
56%

LOL, de egy fodrász-autószerelő páros miért tojna a gyermekei igényeire? Egyébként a pénzzel szélsőségre utaltam, arra, hogy ha beteg gyermek születik azon nem fog (sokáig) segíteni a pénz.

Egyáltalán mit ér el a gyermek azzal, hogy mindent megkap anyagilag, de szeretet nem kap igazán?

Tudod mennyi gazdagabb szülő gyermeke boldog? Tudod mennyi szegény gyermek boldogtalan?

Nem tudod.

Akkor miért van az, hogy egy bolti eladó és egy kőműves gyermeke csakis rosszban élhet az emberek szerint?

Mert megértem azt amikor nincs mit enni, állandóan kéregetnek, hogy attól több pénzre lenne szükség és tényleg felelőtlenség gyermeket világra hozni.

De itt azok is le vannak nézve akik megélnek kevesebb fizuból, mint az értelmiségiek.


Persze az nincs feltüntetve hogy igazából azért megy szét annyi család, mert a két szülő nem szereti egymást/egyik a másikat, nem szülőnek való, nem elég rugalmas a kisbaba születése után.

Az ilyen szituációk pénztől függetlenül jönnek elő legtöbbször, egy tanár, vállalkozó, mérnök is elvál, mozaikcsaládja van és nem a pénz a fő probléma.

Az a gyermek ugyanúgy szenved, mint ahol a pénzről veszekedik a két szülő.

dec. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
43%

A gyerekekre sokkal több idő, figyelem és szeretet jut azokban a családokban, ahol nem probléma a pénz. Vagy szerinted a bűnözés, a gyermekbántalmazás, a leányanyaság jelensége, a szarral etetett és kórosan elhízott gyerekek miért gyakoribbak a szegények körében?


Probléma bárhol lehet, de hatalmas lépés, ha legalább a pénz adott.


Igenis ócska, felelőtlen és önző ember az, aki gyereket vállal a semmire, mert babázhatnékja van.

dec. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%
13: Akkor kerültük egymást, én kb. 10 éve nem tömegközlekedek, pont részben az efféle rossz élmények miatt, a cvdhiszti óta meg pláne. Előtte 35-40 évig tömegközlekedtem.
dec. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
50%

#15:


A gazdagabb réteg gyermekei nincsenek elhízva, még egyetlenegy sem? Az apuci nem drogozik, iszik, nem csalja meg a nejét, nem veri meg? Dehogynem. Rendőr megöli a családját, átkattan neki és annyi.

Én nem azt állítottam, hogy kizárólag a szegényebb negyedben élők lehetnek boldogak egyáltalán.

Arra próbáltam rámutatni, hogy nem minden a jólét. Hogy mindkettő esetben lehet válás a vége.

Szerinted két orvos szülő gyermeke mindent megkap? Mikor amikor mindkettő jó pár esetben a karriert hajkurássza?

Mindenki úgy vállal gyermeket ahogy csak akar, az ő döntésük.

De nem biztos egyáltalán hogy azért, mert több a pénz az egyenlő azzal, hogy kitartanak szeretetben, boldogságban.

Nincs semmi kőbe vésve. Hiába van előadva az, hogy csak az értelmiségi körökben kéne babaprojektbe fogni.


Nem tudja senki mit hoz a jövő, az élet kiszámíthatatlan és nem minden ember alkalmazkodó személyiséggel van megáldva.


Na de ha ettől jobban érzik magukat a felelősségteljes emberek akkor oké:


Kozmetikus-szakács páros óvatlan semmirekellő mert gyermekei vannak. 🙃

dec. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
28%

17

Te ismered a "gyakoribb" szó jelentését? :D

dec. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Én is elítélem az ilyen besikerült a gyerek típusú nőket. Én amúgy bevezetnék valami olyasmit, hogy akik gyermeket terveznek, azok előtte tegyenek egy írásbeli nyilatkozatot. Ez lenne a szándék komolyságának a bizonyítéka.

Ilyen nyilatkozat híján viszont azt mondanám, hogy az apáknak legyen joga teljesen lemondani a gyerekről. Nincs láthatás, nincs semmi kapcsolat és nincs fizetési kötelezettség SEM.


A társadalom máris felelősséget tanulna pár év alatt.

dec. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

Fussunk neki még egyszer. Erkölcsi és érzelmi téren tényleg nincs törvényszerű különbség szegény és gazdag között.

De...


1. Ott, ahol a szülők folyamatosan stresszelnek az albérlet, a törlesztő, a rezsi, a kiadások miatt. Ott, ahol nincs BIZTONSÁG, garantáltan több veszekedés, feszültség és elhanyagolás lesz, mint egy olyan családban, ahol mindez nem téma. Nyilván ceteris paribus.


2. A gyöngéd szeretet nem eredményez fogszabályzót. Nem eredményez gyógytornászt, nem eredményez magántanárt, ha épp arra van szükség. A szeretetből nem fogja senki finanaszirozni a gyereke hobbiját. A szeretet nem fog segíteni, amikor egy drága gyógyszert kell megvásárolni, sőt akkor sem, amikor a gyerek egyetemét kellene fizetni. Tehát a szeretet szép dolog, csak kb a hajára kenheti valaki, ha nem fog tudni normális életszínvonalat biztosítani a gyerekének. És amikor a 15 éves gyerek látja majd, hogy mennyi közösségi élményből kimarad, amit az osztálytársai megélnek, akkor anyuci puszija nem sokat fog segíteni.


3. Nem tudom, hogy ki és mikor említette az értelmiségieket. Szerintem két csupasz seggű egyiptológus se vállaljon gyereket, akármilyen bölcs és szofisztikált.

dec. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!