Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vannak elítélve azok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vannak elítélve azok, akik bántalmazó kapcsolatban vannak vagy voltak?

Figyelt kérdés

Én abban voltam, bár csak lelkileg bántottak, fizikailag nem. De mikor a szüleimnek és a nővéremnek elmondtam, teljesen hülyének néztek, anyám és nővérem külön meg is jegyezte, hogy na ezt vele nem csinálhatták volna meg, csak én vagyok olyan hülye, hogy semmit sem vettem észre, és hogy nekem nem kellene egy újabb kapcsolat, mert ismét olyan hülye lennék, hogy ismét ilyenbe mennék bele. Úgy hogy jobb, ha hallgatok, azóta is ez a pofámra van hányva. Még ha egy filmben ilyen jelenet is van, anyám rögtön mondja, hogy én is olyan hülye voltam, mint a filmben a karakter.

Szeretethiányos voltam, és a volt barátom eleinte úgy tűnt hogy mindent megtett értem, úgy éreztem, hogy szeretve vagyok. Nem tartott sokáig, de baromi nehéz volt így is kilépni ebből a kapcsolatból.


dec. 30. 13:10
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem azért az embernek van felelőssége a saját életére nézve. Igen, erkölcsileg természetesen csak és kizárólag a bántalmazót terheli a felelősség. Mégis úgy gondolom, hogy felelősek vagyunk a döntéseinkért. Benne maradni egy bántalmazó kapcsolatban pedig pontosan ilyen.
dec. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
77%
Pont anyád piszkál, pedig neki van ebben igen komoly szerepe. Mivel nem adta meg a szerető környezetet, ezért futottál bele egy ilyen nyomorult karjaiba. Ugyan olyan mérgező közeget kerestél tudat alatt, mint amiben részben miatta felnőttél. Én szóba sem állnék ilyenekkel. Figyelj, a sok bunkó miatt ez nagyon rossz oldal ennek megvitatására, nyilván téged fognak hibáztatni. Ez egy elképesztően kompex dolog, és nagyon erős vagy, hogy képes voltál belőle kilépni! Mint sorstársad, büszke vagyok rád. Nem vagy hülye, sem gyenge, és a lelki bántalmazás is elég borzalmas önmagában. Nagyon ajánlom, hogy beszélj az érzéseidről, de hozzá értőknek, mint pl a nane, vagy a szeretet nem árt szervezetek. Van anonim chat is akár, ahol kiöntheted a lelked. Nekem sokan segítettek anno, értelmes válaszokat kaptam, nem lenézést meg okoskodást.
dec. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
35%

Senki nem tette fel a fontos kérdést én megteszem, jó?


Hogyan bántott lelkileg? Mert nem mindegy mit mondott egyáltalán.

dec. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
80%
Én is pont olyanban voltam mint te és kb senki sem értett meg, csak azt hajtogatták hogy hülye vagyok ha hagyom magam. Bàr ilyen egyszerű lett volna. Majdnem 3 évig éltem ilyen kapcsolatban, sokára tűnt fel.
dec. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
69%

Amúgy mi lenne, ha ilyen posztok alatt, ahol már amúgy is sz’r az illetőnek, nem rúgnátok bele még egyet? Fogalmatok sincs, hogy milyen mélyen van ilyenkor az ember. Amúgy is dühös, magát okolja, hülyének érzi magát. Nem kell még itt is okoskodni neki. Senkit nem érdekel, hogy ti nem voltatok ebben a helyzetben, meg nem értitek. Olvassatok akkor utána, ne itt értetlenkedjetek. Örüljetek, hogy nem volt benne részetek. Tessék, ízelítő:

[link]

Aki meg még b’sztatni jön ide, meg incelkedni mint az 1es, az már szóra sem érdemes.

dec. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
67%

Rengeteg esetben vannak intő jelek, amiket szeretnek nem tudomásul venni egyes nők. Pedig akkor még lenne idő kiszállni gyorsan, ehelyett a deszeretem lesz a magyarázat, meg a nekem csakőkell. Anyám is ilyen volt. Mondjuk ő legalább szembenézett azzal, hogy magának köszönhette, és nem is sírta tele a rokonokat meg a zinternetet a saját hülyesége miatt. És nem is merült el az önsajnálatban teljes mértékben. És másoktól sem várta el, hogy sajnálgassák.

És azért mert szeretethiányos vagy, nem kötelező bedőlni a mézes-mázas előadásnak az első szembejövő fasznál.Nem kellene ennyire görcsösen vágyni a szeretetre kislányom. Az életnek nem ez a kizárólagos értelme, hogy mindenképpen legyen melletted bárki. Tanulj meg egyedül is boldogulni.

dec. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
65%
Aki áldozatokat bánt ugyanolyan bántalmazó, mint aki vele van. A bántalmazók szemèben pedig mindig van mire fogni a bántalmazást. Arra is, hogy mert rosszkor pislogtál. Mert rosszkor voltál rossz helyen. Dirr egy pofon.
dec. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
23%
Nincs elitęlve senki,de ha őt támogatjuk engem miért nem?
dec. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
63%
De pont ez a baj, hogy aki ebben van, az nem fogja az intő jeleket észre venni. Mert addigra már teljesen a manipuláció hatása alatt lesz. Vagy épp megfélemlítés hatása alatt.
dec. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
65%

Mert ha az áldozatban keresned a hibát és az okokat, akkor könnyebb elhitetni magaddal, hogy veled ez nem történhetne meg.



Olyan társadalmi berendezkedésünk van, illetve egy csomó olyan kultúrális tradítció, ami kifejezetten kedvez egy ilyen dinamika kialakulásának.

Egy csomó olyan függési helyzetnormalizált része az életünknek, amivel ha valaki akar, vissza tud élni.



Ezeket megvizsgálni és lebontani viszont nem kedvez egy csomó olyan embernek, akik akár közvetlenül, akár indirektül ebbõl profitálnak.



Márpedig társadalmi szempontból sokaknak baromi kényelmes ez.



Sokaknak baromi kényelmes, hogy 40 évesen 20+ évvel fiatalabbakkal randiznak.


Sokaknak baromi kényelmes, hogy olyan magasak az ingatlan árak, hogy egy minimálbéres fizetésbõl egyedül nem tudsz bérelni se.


Sokaknak baromi kényelmes, hogy van egy csomó háztartásbeli nõ, akik a munka világába visszacseppenve kb bármit elvállalnak, annak ellenére, hogy van 5-10 év munkatapasztalatuk.


Sokaknak baromi kényelmes, hogy a gyerekek és a fiatalok anyagilag függenek a szüleiktõl, akik ha nem gondoskodóak, a naívak, csórók és tanácstalanok, baromi könnyen kihasználhatóak.


Sokaknak nagyon kényelmes, hogy férfiként félnek tõlük a nõk, és pusztán a fenyegetés elég, hogy megkapják azt, amit akarnak.



Sok lusta férfinek baromi kényelmes, hogy az abúzív pasikhoz mérve õk "jó partnernek" számítanak, és a nõik nem hagyják õket ott, mert "mi lesz ha a következõ ver".

dec. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!