Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vannak elítélve azok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vannak elítélve azok, akik bántalmazó kapcsolatban vannak vagy voltak?

Figyelt kérdés

Én abban voltam, bár csak lelkileg bántottak, fizikailag nem. De mikor a szüleimnek és a nővéremnek elmondtam, teljesen hülyének néztek, anyám és nővérem külön meg is jegyezte, hogy na ezt vele nem csinálhatták volna meg, csak én vagyok olyan hülye, hogy semmit sem vettem észre, és hogy nekem nem kellene egy újabb kapcsolat, mert ismét olyan hülye lennék, hogy ismét ilyenbe mennék bele. Úgy hogy jobb, ha hallgatok, azóta is ez a pofámra van hányva. Még ha egy filmben ilyen jelenet is van, anyám rögtön mondja, hogy én is olyan hülye voltam, mint a filmben a karakter.

Szeretethiányos voltam, és a volt barátom eleinte úgy tűnt hogy mindent megtett értem, úgy éreztem, hogy szeretve vagyok. Nem tartott sokáig, de baromi nehéz volt így is kilépni ebből a kapcsolatból.


dec. 30. 13:10
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
64%
Na, csak kijött a valódi éned. :)
dec. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
65%

Ez az, hogyha van eszed kilépsz belőle időben. A kérdező is kilépett. Van sütnivalója. Már csak a mérgező családjától kéne megszabadulnia. Ez nem ítélkezés, okoskodás hanem tanács miszerint ideje lenne odafigyelnie, hogy kinek is ad esélyt és kit nem kéne figyelembe vennie.

A lelki bántalmazást nem írta le pontosan-nagy vonalakban hogyan történt. Akkor az emberek miért ne gondolhatnák, hogy kifogott egy sima görényt, aki ciselkedni nem tud, ő nem tudja a különbséget kijózanító kritika és lelki bántalmazás között? A lényeg nincs feltüntetve fekete-fehéren.

Csak azt tudja írni bárki, hogy résen kell lennie, inkább óvatosnak mint beleugrani egy kapcsolatba. Ebben mi rossz, vagy okoskodás van?

dec. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
0%

"Azok alapján amit írtál akkor a bántalmazott bántalmazó is lehet, megtorolja a másikon, bosszút áll. Akkor is azt írod, hogy nem az ő hibája?"



Arra próbáltam rávilágítani, hogy a helyzet nem fekete-fehér, és az ilyen sarkosított szerepek leosztásával nem kapsz pontos képet.


Azokban a közegekben ahol az abúzív viselkedés normalizált, sokszor mindenki felveszi ezeket a szerepeket, és megy a körforgás.



Persze, baromira kényelmes lenne ha mindig lenne tisztán nagybetûs Ártatlan Áldozat, meg Abúzív Bûnös, de nem mindog jelemzõ ez.



A felnõttkor meg nem garantálja azt, hogy ember megvizsgálta a saját viselkedését, el tud vonatkoztatni azoktól a sémáktól amikkel nevelték, és kielemezte a traumáit.


Sõt. Egy csomó elcseszett ember rohangál a világban aki maga se tudja mi lenne a normális.



Ez az abúzus dolog olyan, mimt egy prazita infesztáció, az egész közeggel kezdeni kell valamit, különben nem oldassz meg semmit.

dec. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
80%

Rendben van, de akkor miért a bántalmazó az egyedüli rossz? Az ő szülei nem hibásak, vagy nem születhetett szellemil fogyatékosan? Őket nem sajnálja senki? Csak a kérdezőt kéne kizárólag? Azt jegyeztem le érthetően, hogy nem 100%-ban a bántalmazott a bűnös az egészben, visszamenőleg is lehet bárki, a kérdező se hibátlan. Gyenge kifogás tényleg az szeretethiány hiába nem tetszik.

Csak egy verzió:

A szeretethiányban élő egyén érzéketlenné válik, próbál azzá válni, nem bízik senkiben, nehezen bízik meg az emberekben, kapcsolatban egyáltalán nem akar lenni, elég neki a szex, vagy még az se.

Nem az összes ember a rossz minta alapján menekül más ember karjaiba aki majd megmenti úgymond hanem teljesen elizolálja magát. Ami szomorú, de hát ez van.

Sőt vannak olyan élethelyzetek, hogy nem akar olyan válni mint amiben felnőtt és ellentétes utat választ, másképp él, mindent megtesz azért, hogy ne járjon ugyanúgy a jövőben és ahhoz a tanulás/fejlődés is sorolható.

Nem lehet az összes bántalmazottat, rossz séma szerinti embereket berakni egy skatulyába.

Az, hogy valaki tapasztalatlan egy negatívum és az ő javára válik ha tapasztalot szerez, résen jár a világban.

Most döntse el, hogy marad a fostalicskában, vagy inkább kikecmereg belőle a családját is oda értve.


Egyáltalán miért beszélünk lelki bántalmazásról ha nincs feltüntetve hogyan is történt? Nem értem komolyan.


Aki általában csak a szart kapja odahaza az érzékeny/érzéketlen mint írtam.

Ha az első típus bárki bármit mond neki ami számára sértő annak el van vágva a nyaka.


Ide írták neki, hogy nem biztos, hogy bántalmazta hanem szimplán gyökér volt és azt írta, hogy kevesen válaszoltak a kérdésre holott egy csomó hasznos választ kapott!


Én pedig arra tippeltem (mivel a lényeg nincs leírva), hogy keveri a fogalmakat.


Főleg, hogy a nővére, anyja szerint hülye.

Nem szép dolog ilyesmit mondani, de nem élünk velük, nem tudjuk milyen a személyiségük, mi az előzmény.

Azért ha ketten is mondják, hogy az annak minimálisan van háttere, vagy van rá indokuk.


És ahelyett, hogy magába nézne, hogy hátha legalább egy icipicit van igazuk inkább ide írt ki kérdést!


Ő vizsgálatot kéne tartani és fejlődni előre a saját maga érdekében. Már pozitívum, hogy lezárta a kapcsolatot HA tényleg bántalmazta, de ha nem úgy történt és kritikát fogalmazott meg irányába, ellenkező véleményen volt vele jogosan akkor bárki is jön az életébe mindig ez lesz, vagy hasonló a forgatókönyv.

Mindenki bántja, rossz hozzá és ő az áldozat miközben lehet, hogy segített volna neki

Így nem lehet élni...

dec. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!