Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem a féltékenységet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljem a féltékenységet?

Figyelt kérdés

Nem tudok mit kezdeni a feltekenysegemmel.


Mielőtt írjatok, hogy biztosan nulla az onertekelesem ez nem igaz, rengeteg dicseretet kapok ferfiaktol, nagyon konkretakat. Amikor elmegyek tarasággal mindig akad valaki aki elajul tőlem es jo pasik.. (nem csak a kulsomtol)


En is szepnek latom magam a tukorben es rengeteg dolog erdekel, van hobbim, jo a munkam, jo a társadalmi helyzetem is.


Sőt ugy latom pont a baratomban van onertekelesi probléma amivel neha az agyamra is megy.

Megis keptelen vagyok bizni benne 100%-ban. De nem csak benne, szinte soha nem voltam kepes erre. El fog menni egy hétre es konkrétan az en fejemben ot most leértékeltem, biztos vagyok benne, hogy meg fog csalni, hiszen mashol lesz, megy bulizni lat majd jó noket aztan, ha lesz ra alkalom nyilván meglepi. Miert ne tenne?


Szerintem termeszetes erzes ez bennem es gondolat, valamiert megis probalom magam meggyőzni, hogy csak en vagyok a paranoias es azt kellene feltetleznem huseges marad, szeret es nem kellene torodnom ezekkel, varjam otthon szerelemmel.


De képtelen vagyok erre, szivem szerint en is artanek neki, ha mar o is, fejben tavolodok tole minden erommel. Szerintetek ez egy narcisztikus viselkedés tolem? Neha ugy erzem narcisztikus a mukodesem ezek miatt es lehet tenyleg en vagyok a hibas es ez nem okes amit művelek. De nem tudok ez ellen védekezni, nem tudom megváltoztatni magam.


febr. 29. 09:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%

Nem szereted, és mivel te szívesen megcsalnád, róla is ezt feltételezed. Nagyon nem OK ez az egész hozzáállás és maga a kapcsolat.

Csa magadból indulsz ki, vagy van is valami alapod gyanakodni?

Kalitkába akarod zárni, amikor igazából nem is kell neked?

febr. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1, szivesen megcsalnam? Eleg sok alkalmam lett volna ra, de egyszer sem tettem eddig.

Pont azert feltetelezem, hogy o megtenne hiszen neki meg senki nem adott ajanlatot, most tavol tolem buntetlenul, ha akadna ra lehetosege ugyan miert ne tenne? Foleg egy pasi??

febr. 29. 10:23
 3/12 A kérdező kommentje:
1, csak abbol indulok ki, hogy sok ferfi probalkozik nalam mindig.
febr. 29. 10:24
 4/12 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem, ha nárci lennél eszedbe se jutna, hogy az vagy. Kicsit inkább borderline viselkedés, de nem hiszem, hogy az lennél, csak kb ilyen gondolatok rájuk jellemzőbbek. Mindenképpen terápiára kellene járnod, ha azt akarod, hogy jobb legyen.
febr. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

"neki meg senki nem adott ajanlatot" - honnan tudod?

"most tavol tolem buntetlenul, ha akadna ra lehetosege ugyan miert ne tenne?" - Miért tenné, ha téged szeret, te vagy neki fontos? Vagy nem úgy viselkedik veled?

"Foleg egy pasi??" - Azért mert férfi, miért kéne megcsalnia téged? Ha nem bízol benne vagy okot adott rá, vagy előítéletes vagy, vagy???

febr. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkorod milyen volt, a szulokkel a kapcsolatod? Nem kritizaltak sokat, nem vartak el toled sok mindent?
febr. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen sajnos. Soha nem fogod tudni 100%-ban. Hiába éltek párkapcsolatban, nem lehetsz ott vele 24/7-ben, így aztán marad a bizalom...
febr. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 gergelice16 ***** válasza:
100%

Egyetértek #4-essel. Ahhoz hogy egészséges kapcsolatban tudj élni, neked is egészséges módon kell viszonyulnod a kapcsolathoz, de ahogy látom, valamilyen múltbéli esemény (vagy talán az, hogy a környezetedben ezt látod normálisnak) megakadályoz téged ebben.

Normális esetben úgy megy bele a kapcsolatba az ember, hogy megbízik a másikban, nem nézi ki a másikból, hogy képes lenne megcsalni őt, sőt ő maga sem vágyik erre (persze, előfordulhat, hogy megkívánsz valaki mást, de természetesen nem akarod emiatt feláldozni a kapcsolatot). Sajnos a féltékenykedéssel csak azt éred el, hogy a srác, aki egyébként lehet, hogy teljesen normális módon áll a kapcsolathoz, bizonytalan lesz, és emiatt megy tönkre a kapcsolat.

Egyébként normális esetben a férfiak nem vágynak arra, hogy megcsalják társukat. Nem csak a testi vágy hajtja a férfiakat, mégha te ezt is látod. Nekem is lett volna már lehetőségem megcsalni a feleségemet, de eszembe sem jutott, hogy ilyet csináljak. Arra vágyok, hogy vele éljem le az életemet, csak vele, boldogan.

Tehát szerintem is, a legjobb az lenne, ha terápiára mennél, hogy ezt a hozzáállásodat a kapcsolatokhoz tisztázd. Illetve nyugodtan oszd meg ezeket az érzéseket a pároddal. Ha pedig erre nem vagy képes, szakíts vele, mert akkor az alapok hiányoznak a kapcsolatból, amire építeni lehetne közösen.

febr. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy megdicsérik a férfiak, főleg idegen férfiak a külsőd, vagy, hogy milyen kedves vagy nagyon kevés ahhoz, hogy te értékelni tud önmagad és látod pontosan úgy is játszik a lemez. Kérdés a te párod mit tesz azért, hogy értékelni tud önmagad, mert ha semmit akkor nem csodálkozom, hogy nem bízol benne, de ha tényleg odateszi magát és te akkor se hiszel neki akkor is van benned hiba. Első esetben azért, mert annak ellenére, hogy nem foglalkozik veled te még vele vagy, a másikban pedig azért, mert nem szereted saját magad. Bár tegyük hozzá, hogy az első verzió is abból fakad. Tehát próbáld átgondolni, hogy melyik illik rád és a másikban szakíts hiszen nem törődik veled, de mindkettő opció esetén fontos lenne agyturkászt felkeresned.

A nárcisztikus gondolat lehet nárcisztikus vonal, hajlam, sőt lehetsz az csak annyi, hogy te az okos nárcik közé tartozol és képes vagy talán valamennyire hidegvérrel kezelni a személyiségzavart.

febr. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

6, sivar, nagyon rossz gyerekkorom volt. Ezt tudom es azt is, hogy valoszinuleg azert vagyok kattant.


Jartam en pszichológushoz evekig, olvastam mar vagy 15 konyvet temaban es hallgattam vagy 400 ora podcastot/eloadast, cikkeket olvastam, beszeltem rola stb… nem sokat ert.


8, nekem ezt nehez elhinnem, mert a ferfiak akikkel baratsagba kerultem vagy haversagba kb 20 ilyen van (mar nem aktiv barat mind) azok mindig megcsaltak a baratnojuket (meg az is akibol aztan soha nem neztuk volna ki). Nem beszelve arrol, hogy elozo kapcsolatomban a srac akivel egyutteltem mar 3 eve kiderult folyamatosan csalt mas-mas nokkel, pedig aztan semmi jele nem volt. O maga mondta nekem, hogy akarmi van megcsal, hiaba volt rengeteg szex, akárhogy nezhetek ki o megcsal, ezt o döntötte el es semmi kulso oka nem volt.

Igy lehet bizni barkiben is?

Terapiat konnyu mondani, de akik tenyleg nagyon jo szakemberek tehat nem csak csendben ulnek vagy esetleg egy-ket atalgos dolgot mondanak amit mar reg tudok magamtol is azok olyan 30-35k per alkalom dolgoznak. De en meg ugyis voltam vele ezt kifizetem, megéri csak mar varolistara sem irnak fel annyian varakoznak.. szoval hany evig varjak meg es mire?


9, valoban ugy tunik ez sem eleg nekem. Amugy nem azt mondjak milyen kedves vagyok, hanem milyen szep vagyok, 10/10, gyonyoru vagyok, legszebb mindenkinel. Azt is mondjak hihetetlen milyen kulonleges vagyok, milyen ertelmes, mas nok nem olyenek, nem gondoltak volna, hogy van ilyen no aki ilyen intelligens, ilyen gondolkozo stb. ( igazad van en mindezt mindig ketsegbe vonom es azt gondolom ez csak latszat, félreismernek nem vagyok ilyen)

Nem tudom mit mondjatnek mit tesz ertem a baratom? Leirom aztan mondjatok meg ez eleg-e vagy ez jo dolog: mindennap o autozik hozzam kb 30percre lakik tolem es o alszik nalam, ha későn vegez akkor keso este is atjon, szokott hetvegen fozni nekem olyan etelt amit szeretek, ha elmegyünk ketto hetente programra akkor meghív tehat o fizeti, neha megdicsér es megköszöni, hogy vagyok neki. Emellett mivel szerintem onbizalomhianyos mindig martirkodik, hogy o sosem lehet eleg jo nekem (nem mondok ilyet), kérdezgeti, hogy szeretem-e, mindent félreért amit mondok neki es lefaraszt, gyakran csak hallgat es alig avat be az eletebe mint ezaz utazas is eleg furcsan lett szervezve.

febr. 29. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!