Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem a féltékenységet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljem a féltékenységet?

Figyelt kérdés

Nem tudok mit kezdeni a feltekenysegemmel.


Mielőtt írjatok, hogy biztosan nulla az onertekelesem ez nem igaz, rengeteg dicseretet kapok ferfiaktol, nagyon konkretakat. Amikor elmegyek tarasággal mindig akad valaki aki elajul tőlem es jo pasik.. (nem csak a kulsomtol)


En is szepnek latom magam a tukorben es rengeteg dolog erdekel, van hobbim, jo a munkam, jo a társadalmi helyzetem is.


Sőt ugy latom pont a baratomban van onertekelesi probléma amivel neha az agyamra is megy.

Megis keptelen vagyok bizni benne 100%-ban. De nem csak benne, szinte soha nem voltam kepes erre. El fog menni egy hétre es konkrétan az en fejemben ot most leértékeltem, biztos vagyok benne, hogy meg fog csalni, hiszen mashol lesz, megy bulizni lat majd jó noket aztan, ha lesz ra alkalom nyilván meglepi. Miert ne tenne?


Szerintem termeszetes erzes ez bennem es gondolat, valamiert megis probalom magam meggyőzni, hogy csak en vagyok a paranoias es azt kellene feltetleznem huseges marad, szeret es nem kellene torodnom ezekkel, varjam otthon szerelemmel.


De képtelen vagyok erre, szivem szerint en is artanek neki, ha mar o is, fejben tavolodok tole minden erommel. Szerintetek ez egy narcisztikus viselkedés tolem? Neha ugy erzem narcisztikus a mukodesem ezek miatt es lehet tenyleg en vagyok a hibas es ez nem okes amit művelek. De nem tudok ez ellen védekezni, nem tudom megváltoztatni magam.


febr. 29. 09:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%
Jó dolgodban unatkozol csak ez a bajod.
febr. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 gergelice16 ***** válasza:

Az én környezetemben egy megcsalásról sem tudok, pontosabban egyetemen voltak olyan csoporttársaim, akik szerintem képesek lennének erre, de velük már régóta nem tartom a kapcsolatot. Bár őszintén szólva ennek egyik oka lehet az, hogy én keresztény vagyok és a barátaim többsége is az. De tapasztalataim szerint az átlag emberek körében is az a normális, hogy nem csaljuk meg a másikat. Csak azért mert ez előfordul, attól még nem lesz természetes. Az emberi lélek a biztonságra vágyik, nem az élvezetek halmozására. És abban biztos vagyok, hogy nem lehet boldog az ember, amíg az élvezetek vannak a központban. Nem akarok papolni, de ezt a tapasztalatomat had osszam meg: Az ember akkor lehet boldog egy kapcsolatban, ha teljesen átadja önmagát, és hagyja, hogy teljesen sebezhetővé váljon a másik számára. Ne azért dolgozz a kapcsolatban, hogy neked a lehető legjobb legyen, hanem hogy a másiknak jó legyen. Ez a szeretet lényege. Hogy nem te vagy a fontos. Pont ezért nem kell azt méricskélni, hogy ki mit csinált, ki mennyit adott bele a "közösbe" (bár ez nem mindig egyszerű). Ha el tudsz indulni ebbe az irányba, meglátod, az a körülöttedlévőkre is hatni fog, és ez talán megoldás lehet a problémádra is.

A terapeuta pedig arra kell, hogy ezeket ne csak hidd, hogy létezik, hanem tényleg lásd. Hogy ez legyen a természetes. De ezt nem olyan egyszerű elfogadni, mert az ember ragaszkodik a lelki egyensúlyához, mégha az kóros is. Emiatt könnyen lehet, hogy a javulás érdekében meg kell engedned magadnak, hogy rosszul legyél (ez nem mindig vagy így, de gyakran).

(8-as voltam)

febr. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!