Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem ilyen életképtelene...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak nekem ilyen életképtelenek a szüleim?

Figyelt kérdés

A férjemmel már 5 éve együtt vagyunk, ebből 1 éve házasok. Mindketten 29 múltunk.


Tömören: a szüleink be sem mutatkoztak egymásnak az 5 év alatt. Mi persze külön-külön ismerjük őket. De az én szüleimben nem volt meg a hajlam, hogy megismerkedjenek a másik családdal. Nem vagyunk sem más nemzetiségűek, a rasszunk is ugyanaz. Az egyetlen indoka a szüleimnek, hogy zárkózottak. Amit én röhejesnek tartok. 60 éves emberekről van szó, de anyám pl. nem megy ki a postáshoz sem, mert “ idegen” és ő nem beszél idegenekkel. Otthon a 4 fal között még szoktak inni, de gyerekkoromban rendszeresen ittak. A legfontosabb, született egy kisfiúnk a férjemmel. Anyámék azzal nyaggatnak, hogy vigyem át hozzájuk az egy éves gyereket. Amit megtagadok több indokból is. Az egyik, hogy isznak, a másik, hogy az esküvőmre sem jöttek el, mert “ott van a másik család”, illetve azért sem mert ott van a lehetőség, hogy jöjjenek ők. Csak ugye nálunk szabályok vannak. Nincs dohányzás a házunkban, nem dobálhatják el a csikket, meg nem ott alkoholizálni ( főleg, hogy autóval jönnek). Emiatt már részegen többször hívogattak, hogy kitagadnak ha nem kapják meg az unokát, bezzeg a másik nagyszülők elvihetik stb. Aztán másnap mikor felhívom őket, hogy mi volt az a telefon előző nap, akkor meg szégyellik magukat, meg letagadják, hogy ők ilyet nem mondtak. Ezen kívül hivatalos ügyeket sem tudnak rendesen elintézni. Sokszor el kell velük menni mert még kinyögni sem tudják mit akarnak. Anyám vagy 30+ éve háztartásbeli, apám meg alkalmi munkákból tartja fent őket újonnan.


Szóval nem büszkélkedni szeretnék velük, de a férjem szülei is csodálkoztak, miért nem voltak hajlandóak bemutatkozni nekik. Egyszer futólag találkoztak a kórházban, de nem is köszöntek egymásnak. Mindig le kell adnom a drótot ha jönnek a másik nagyszülők is; nehogy véletlen összefussanak. Kezdek belefáradni.


Másnak is ennyire életképtelen szülei vannak?


ápr. 12. 03:00
 1/8 Noren1989 ***** válasza:
100%
Nem életképtelenek, csak szemtelenül parasztok.
ápr. 12. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A te szüleid ne haragudj meg, de szociálisan és értelmi meg érzelmi intelligenciával is hatalmas gondok vannak náluk! Nagyon primitív emberek lehetnek, ha alkoholizálnak, de a saját nászuknak még csak be sem hajlandóak mutatkozni és köszönni sem! Mire fel ez az ellenségeskedés, még csak esélyt sem adtak nekik, hogy megismerjék őket. Ha legalább egyszer már bemutatkoztak volna és beszélgettek volna, és azután mondanák nyomós érvvel és indokkal hogy ezért és azért mert nem voltak velünk tiszteletteljesek, vagy nem voltak szimpatikusak blabla és nem akarunk találkozni velük, de így... Nyilván te ismered őket, hogy milyenek, gondolom nem ez az első eset.
ápr. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem ellenezték a házasságodat a szüleid?

Hogyha nem, akkor nyugodtan beszéld meg velük, hogy illetlenség, amit csinálnak (amiket a kérdésben felsoroltál nekünk).

ápr. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy darabig olvasva úgy gondoltam, hogy jó, hát vannak ilyenek, akik zárkózottak, nem szívesen járnak össze másokkal.

Viszont az már enyhén szólva abnormális, hogy a saját gyerekük esküvőjére sem mentek el. Az én szüleim is zárkózottak, de el sem tudnám képzelni, hogy az esküvőmre ne jöjjenek el. Ha nem lenne nekik szimpatikus a párom családja, az sem lenne akadály.

ápr. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Má na haragudj, de a te szüleid nem normálisak, de hogy mindkettőnél egyszerre ennyire baj van a toronyban, és ilyen gázul viselkedjenek nagyon durva! Meg az is nagyon durva, hogy a kórházba a saját közös unokájukat mentek meglátogatni, és nem voltak hajlandó még akkorsem köszönni a párod szüleinek! Ha már most ezt csinálják mi lesz velük később öreg korukra, ha ennyire antiszociálisak?
ápr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
*már ne haragudj, bocsi elírtam
ápr. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos próbáltam velük beszélni. Mondtam nekik, hogy meglettek sértve a férjem szülei, mert még ajándékot is vettek nekik külön. Mi meg a férjemmel próbáltuk eltusolni úgymond. A nevükben vettünk valamit amit átadtunk, mintha az én szüleim tették volna. Aztán csak annyi volt a válaszuk, hogy hát ez van. Ők ilyenek. Nem akarnak idegenekkel beszélni. Ők így egy család. De az unoka az övék is. Nem tilthatom el tőlük… Haragszom rájuk nyilván.
ápr. 13. 07:40
 8/8 A kérdező kommentje:
3-as. Nem ellenezték. Csak akkor mentek volna el, ha nyilván a férjem oldaláról nincs ott senki. Szegény nagymamám, meg az unokatestvérem, testvéreim, meg a nagynénémék voltak ott. Meg nyilván a barátaim. :(
ápr. 13. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!