Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Abortuszhoz kel a szülői bele...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rami95 kérdése:

Abortuszhoz kel a szülői bele egyezés? Vagy muszáj tudnia róla anyumnak? FONTOS!

Figyelt kérdés
Léccí írjátok le mert nagyon Fontos :S
2011. jan. 1. 12:42
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igen, kell szülői beleegyezés 18 éves korig, minden műtéthez.
2011. jan. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
100%

én 14 vagyok, és HA LENNE barátom, akkor se feküdnék vele le védekezés nélkül (meg egyébként sem)Ezt 11 évesen is így gondoltam.

Miért, mit gondoltál? Isteni áldás fog rádszállni és nem leszel terhes ? ugyanmár-.-"

Egyedül te vagy itt ennyire... tudatlan, ne mondd h mindenki volt ilyen fiatal korában...

2011. jan. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
100%

Jólvan, a lényeg az, hogy elmondd anyudnak! Lehet, hogy haragudni fog, de abban biztos lehetsz, hogy segít, mert a lánya vagy.

Egyébként úgy történhetett, hogy az előváladékban is van életképes sperma, az meg ugye a magömlés előtt lehet és szokott is lenni. Meg nem gondolom, hogy a barátod olyan érett és tapasztalt, hogy pontosan érzi, hogy mikor kell kihúznia.

Soha de soha nem szabad ilyen felelőtlennek lenni és azt gondolni, hogy "áá az úgysem fog pont velem megtörténni", mert látod, mindig lesznek olyanok, akikkel éppen megtörténik.

Beszélj anyuddal és írd majd le, hogy mi volt!

Sok sikert!

2011. jan. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
100%

Először is válaszolva a kérdésre:

IGEN, kell a szülői beleegyezés. Muszáj lesz leülnöd velük beszélni. Bár az én szememben is gyilkosság az abortusz, de most nem ez a kérdés. És kérdező a másik kérdésedre válaszolva: nem, nem csináltam ilyen hülyeséget 15 évesen. 15 évesen már másfél éve jártam egy sráccal, mégsem feküdtem le vele. Sőt, utána 16 múltam, mikor összejöttem egy 18 éves sráccal (aki azóta is a párom), és Vele is csak 1 év után feküdtem le.

Tudod miért volt jó így?

1. Szerelmes voltam/ vagyok, így mindegy, mit csinálunk együtt, minden jó, nem feltétlenül szexelni kell ahhoz, hogy boldogak legyünk együtt. Tehát az az 1 év is ugyanolyan boldog volt, mint az azóta eltelt 2.

2. 1 év után már 1000%ig biztos lehettem benne, hogy a barátomnak nem a szexre kellek, és hogy szeret és hogy teljes mértékben megbízhatok benne minden téren. Így a szexben is. Nem gumival védekeztünk már akkor sem, hanem tablettát szedtem/szedek.

De mindig is tudtam, mennyire fontos a védekezés, és tudtam, hogy lehet jól védekezni, mert tanultam biológiát... Ha még azt sem tudod, hogy születhet baba, akkor nem tudom, miért szexelsz egyáltalán. De a fiúról is megvan a véleményem... Sajnálom, de mihamarabb beszélj a szüleiddel, bármit is mondanak, el kell fogadnod, óriási butaságot műveltél, miattad most egy ártatlan élet is kárba vész, mellesleg az abortusz akár meddőséget is okozhat. Még jobban fogod sajnálni, ha majd egyszer valóban szeretnél gyereket, és esetleg emiatt a "baki" miatt nem lehet majd. És gondolom a fiú sem fog melletted maradni.

Ezek után hallgasd szépen végig a szüleidet, aztán ülj le és olvass el egy biológiakönyvet, majd utána nézz utána a különböző védekezési módoknak és hatékonyságuknak. Ha pedig kellően felkészültél ily módon, akkor próbálj egy normális fiút találni, akibe szerelmes vagy, és Ő is Beléd, és megbíztok egymásban, és szerelemből vagytok együtt, nem pedig szexelni. 20/L

2011. jan. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
70%

Nem az a kérdés, hogy csináltasson-e abortuszt vagy sem, szóval aki ellenzi, annak semmi keresnivalója itt. Nem is az a kérdés, hogy hogyan sikerült be a gyerek, így akik csak szapulni járnak ide, azoknak sincs itt semmi keresnivalójuk.

A törvényes gyámodnak kell tudnia róla. Ha ez anyád, akkor igen, kell, de ha apukád is veletek él, házasok, együtt nevelnek titeket, és esetleg jó fej, akkor ő is támogathat. Persze úgyis elmondaná anyukádnak, de ő, mint felnőtt, szerintem hatásosabban elő tudná adni.

Hidd el, ha haragudni is fognak, segíteni fognak, gondolom nem akarják, hogy a 15 éves gyerekük keresztbetörje az életét azzal, hogy szül egy unokát. Oda kell állni anyuka elé, és megmondani, hogy ez van, segíts légy szíves. Nem anya, aki nem segít a gyerekének ilyen helyzetben. Valamint célszerű lenne beszélni a kispapa szüleivel is, hogy miken fogsz átmenni a drágalátos fiúcskájuk közreműködésével (nem azt mondom, hogy az ő hibája, mert a tied is, de ő is benne van).

21/L

2011. jan. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
22%

El kell mondanod a szüleidnek. Az elején ki fognak borulni, de nagy lány vagy, ezt vállalnod kell. Utána viszont melléd fognak állni, és együtt fogjátok végigcsinálni az egészet.

Lehetőleg vidd a barátodat is, elvégre ő ígérte meg, hogy vigyáz rád. Most legyen férfi a talpán.


Én sem támogatom a terhességmegszakítást - valóban rengeteg meddő pár van, akinek örökbe lehet adni egy babát. (És egy abortusznak tudomásom szerint nagyobb orvosi kockázata van, mint egy szülésnek.)

2011. jan. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
Minél később végzik, annál nagyobb a veszély a nőre nézve. Mivel nő a baba odabent az idő teltével, egyre drasztikusabb és erősebb eszközökkel kell eltávolítani, ami az anya méhére is veszélyt jelent. Ezért nem érdemes halogatni ezt a dolgot, hanem lépni, amint pozitívat mutatnak a tesztek!
2011. jan. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
51%

(És egy abortusznak tudomásom szerint nagyobb orvosi kockázata van, mint egy szülésnek.)


Ezt rosszul tudod, mert a részleges vetélésen átesett nőknek is ugyanolyan módszerrel távolítják el az elhalt embriót, mint akin művi ab.-ot végeznek. Ugyanez vonatkozik az egészségügyi méhnyálkahártya eltávolításra is, amikor valakinek vérzési rendellenességei vannak. Őket mégse riogatják azzal, hogy többet nem lehet gyerekük és rendkívüli kockázatoknak teszik ki magukat. Na akkor hogy is van ez? Ezt, hogy óriási kockázatai vannak, egész egyszerűen a hazug ab- ellenes propaganda része, amivel (idióta módon) megpróbálják visszaszorítani az abortuszok számát a tinilányok körében. Senki nem állítja, hogy az ab. egy vidám dolog és követendő példa, de rutinműtétnek számít manapság és ez tény. A kockázatokról pedig annyit, hogy egy szimpla foghúzásnak is lehetnek végzetes következményei.

2011. jan. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
Ja igen, azt kifelejtettem én is, hogy az "apa" szüleinek is tudnia kéne róla, és szerintem úgy lenne "fair", ha a fiú sem akarja a babát, hogy ők is beszállnak az árába, mert ugyebár egy abortusz nem ingyen van.
2011. jan. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:
holnap elmondom anyumnak... aztán majd lesz ahogy lesz.
2011. jan. 3. 19:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!