Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egyetemi vagy a középiskola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az egyetemi vagy a középiskolai élet a jobb?

Figyelt kérdés
Egyetemre készülök, ès kiváncsi vok h ti melyiket élveztétek jobban. Mer nekem nagyon bejön a mostani életem.
2011. febr. 20. 14:53
1 2 3 4
 21/31 a_maestro_főnök ***** válasza:
100%

annyira szeretnék BME-s lenni. rajzolok, matek, fizika ,célom: építészmérnök. erre vagyok hivatott, úgy érzem, ez menne nekem. nehéz, sok munkával jár, de úgy gondolom megéri szenvedni.


...szóval jobb lesz az egyetem. hú hát nagyon remélem is, mert a középiskola az olyan mint előttem valaki leírta. ciki tanulni és a sárga-földig-leiszom-magam megy szerda du-tól. ráadásul lányok alkeszkodnak. hogy nem sül le a pofájukról a bőr...

2011. febr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha a BME-re jössz legalább nem kell aggódnod a "sok felesleges" szabadidőd miatt. :P :D

Középiskolában nagyon vártam az egyetemet, de most utólag már nehéz volna dönteni melyik a jobb. Mindegyikben van valami jó - és persze rossz is ;). Középiskolában sok a szabadidőd, igaz, hogy minden nap 8-14-ig kb. ott kellett lenni, meg délután kis házi/tanulnivaló, de utólag visszanézve mégis soknak tűnik az akkori szabadidőm.

Egyetemen, itt a BME-n van kb. 1 szűk hónap amikor nincs zh a szorgalmi időszak elején (beugró lehet), utána viszont minden héten kb. legalább 1 zh, amik azért sokkal nehezebbek mint a középiskolai témazárók. Mellette meg persze vannak a házik, beugrók - persze ez tantárgyfüggő. És itt nem ritka, hogy reggel 8-tól 16-ig, 18-ig, vagy akár 20-ig órád van, utána meg kb. tanulhatsz másnapra, vagy házi. Ha nem otthonról jársz be, hanem másik városba mész egyetemre, akkor meg el kell látnod magad, ami legalább önállóságra tanít. :) A vizsgaidőszak meg szinte felüdülés a szorgalmi időszakhoz képest (főleg ha sikerül pót/pótpótzh-kat is összeszedned a szorgalmi időszakod végére), mert olyankor kb. csak 1 tárgyra kell tanulni napokig, nincs előadás, nincs már zh, házi.

2011. febr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Az egyetemi!!!!!!!!:)
2011. febr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Girlnextdor ***** válasza:
100%
en mar harom eve vagyok egyetemista, a giminek is meg volt a maga varazsa, de az egyetem semmihez sem foghato, onallo lehetsz de azert meg a szulok is tamogatnak, sok uj embert, uj helyzetet, uj elmenyt ismersz meg:) vegre azt tanulhatod ami neked tetszik.Kell ennel tobb????
2011. febr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Ja és őszi, meg tavaszi, meg ilyen-olyan szüneteket el lehet felejteni a BME-n. Itt az a szünet, ha 1 héten nincs zh vagy házi, csak sima előadások. :D
2011. febr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyértelműen a gimi volt a jobb. Az egyetemen nem alakult ki jó közösség, nincsenek igazán barátaim csak haverok, ismerősök. Én jó gimibe jártam, sok érdekes, izgalmas dologban benne voltam és imádtam az osztályközösséget. Az egyetemet szükséges rossznak tartom hogy a céljaimat el tudjam érni.
2011. febr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
81%

Érdekes válaszok. :D Szerintem az nem tudja milyen a középiskolai élet aki nem járt szakmunkásba. XD Félreértés ne essék! Én most egyetemre járok, tehát nem azért írom mert csak szakmunkást végeztem és csak azt ismerem. Azért írom, mert én jártam szakközépbe, majd szereztem 1 szakmát, majd úgy döntöttem inkább egyetemi végzettségre van szükségem mint a szakmunkás, mert az egyetemiben több a lehetőség. És bátran állíthatom, annál nagyobb lazítás számomra sehol nem volt mint szakmunkásban. Sok eszméletlen szinten őrült emberrel voltam körülvéve szakmán, akiknek jelentős részben tök mind1 volt mi lesz vele, csak legyen már túl a tanulmányain. Rengeteg buli, akár órák alatt is berúgás, és lényegében szórakozás volt az egész. Én minimális tanulással a végére még szakma kiváló tanulója verseny országos döntőjébe is bejutottam, pedig nem hajtottam túl magam miatta. 1merő szórakozás volt az a 2év szakmunkás. Most egyetemen persze sokkal nagyobb a szabadság ez tény, talán komolyabb szintűek a bulik is, és tény, azonos érdeklődésű és jó társaságba kerül az ember, de számomra a legnagyobb buli akkor is a szakma volt. :D Viszont egy átlag szakközéphez vagy gimihez képest tényleg jelentősen jobb az egyetem. :)


"életművész"

2011. febr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 MolotovPunk ***** válasza:
100%

Nos,sohasem voltam egyetemista és nem is leszek az.A közép ipari munkás suliban voltak azért jó bohóckodások.Hamar el teltek az évek,de én szerettem oda járni.

Sok jó egyént megismertem ott is :D

Az egyetem számomra túl nehéz lenne,meg nem is annyira érdekel,bár aki oda be kerül és ott tanul,annak is maradnak,lesznek biztos jó élményei.


Nem vagyok egy nagyon művelt ember,bár mondjuk egyszer beülnék egy előadásra kíváncsiságból.

Történelem előadás van ott?Arra szívesen beülnék,ahhoz hozzá is tudnék szólni.

Vagy mondjuk ének zene?

2011. febr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 MolotovPunk ***** válasza:
Egyébként a közép sulira szavazok :)
2011. febr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
érdekes, kielégítő válaszok:P kösz szépen srácok;)
2011. febr. 25. 23:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!