Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az miért "gázabb" egyesek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az miért "gázabb" egyesek szerint, ha egy 19 éves lánynak van egy 15 éves barátja, mint ha egy 19 éves fiúnak van egy 15 éves barátnője?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. Elég sokáig zavart, nem akartam összejönni a barátommal. Ő 15 éves. Fogalmam sem volt róla, amikor találkoztunk meg beszélgettünk suliba, hogy annyi idős. Sokáig mardostam magam miatta, és leginkább azért, mert egy haveromnak nagyon nem tetszett a dolog. Végül...Annyira nem érdekel más véleménye, rájöttem, ha én vele vagyok, lennék, leszek boldog, kit érdekel az a pár év. És pont valamelyik nap derült ki, hogy az a srác, aki úgymond csesztetett a korkülönbség miatt, egy 13 éves lánnyal jár. Velem egy idős. Feltettem neki a kérdést, amire csak annyit tudott válaszolni, hogy a lánynak kell mindig fiatalabbnak lennie. Szerintem ez nincsen törvénybe foglalva. De miért lehet mégis egyesek szerint gázabb? Előre is köszönöm!
2011. febr. 27. 14:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy foglalkozni kellene azzal, hogy valami gáz vagy nem.

A középiskolában egyébként is minden gáz, ha másfajta ruhákat hordasz, ha fiatalabb fiúval jársz vagy ha idősebbel, ha nem jársz senkivel, ha túl jól tanulsz vagy ha túl rosszul, ha nem lógsz a suliból, ha túl sokat lógsz stb, de ha azért csinálsz vagy nem csinálsz valamit mert gáz egy csomó jó dologból kimaradsz szerintem.

2011. febr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen:)
2011. febr. 27. 14:41
 13/22 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, végülis nem kizárt, hogy érett 15 éves létére. Neked kell tudnod. Ha boldog vagy vele, miért is ne?:)
2011. febr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Szerintem is "gáz" (hű, de utálom ezt a kifejezést) ebben a korban, ha egy 19 éves lány egy 15 éves sráccal jár. Ha csak magamból indulok ki, hogy milyen voltam gimis elsősként (14-15évesen) és egyetemen elsősként (19 évesen), komolyan mondom, hogy ég és föld a különbség. Akkor még gyerek voltam, teljesen más dolgok számítottak az életben, más volt a világfelfogásom és egy kapcsolattól is teljesen mást vártam. Az önállóságról és függetlenségről nem is beszélve...

Amúgy az is tény, hogy ha egy lány beállított volna a gólyabálra a gimis elsős hapsijával, akkor tuti, hogy pár embernek fennakadt volna a szeme. A korodbeli lányok általában a 20-25-ös korosztályt preferálják.

Jut eszembe, nekem is volt idősebb barátnőm, ő akkor volt 24, amikor én 21 voltam (pedig elvileg ilyenkor ez már nem vészes különbség!) és mégis elég sok gondot okozott a környezete (barátok/barátnők) reakciója. Természetesen, nem direktben "aknamunkáztak", hanem amikor nem voltam ott, akkor fejezték ki a véleményüket a barátnőmnek.

És hidd el, hogyha az ember azt hallja a környezetétől, hogy milyen gáz a párja, akkor előbb-utóbb gyökeret fog verni ez a gondolat a fejében, és ez rá fogja nyomni az egész kapcsolatra a bélyegét (pl. már a legkisebb dologra is ugrik; egy ártatlan poénra és megsértődik; hirtelen hatalmas elvárásai lesznek [pl. legyél "gondolatolvasó"] és hasonlók).


De az pedig egyenesen szánalmas és felháborító, hogy egy 19 éves "felnőtt" egy általános iskolás kislánnyal kavar, akit még legálisan ágyban sem vihet.


Szóval, osztom a 14:27-es véleményét, mindkettő eléggé "gáz".


23F

2011. febr. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Hát igen...ezt ugye ki fogja fel...
2011. febr. 27. 14:52
 16/22 Norb66 ***** válasza:
Miért számít más véleménye ha boldog vagy vele?
2011. febr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Már eljutottam addig, hogy nem számít...Eleinte zavart, azt hittem mindenki minket néz, meg ilyenek...Mára már nem érdekel:)
2011. febr. 27. 14:58
 18/22 anonim ***** válasza:
Egy 15 éves lány sokkal érettebb, mint egy 15 éves fiú. Talán ezért. Bár a kérdés, hogy kinek gáz?
2011. febr. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
hát én 16 éves vagyok és az osztályomba csak 15 évesek vannak. Hát azok a lányok minden csak nem érettek
2011. febr. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Az én barátom most 15 éves, én vagyok jelenleg 18. Amikor megismerkedtünk (kb. 2 éve), ő nézett engem 14 évesnek, én meg őt 18 évesnek. Másfél éve együtt vagyunk.

Az én környezetemben senki sem szól be, hogy egy fiatalabbal vagyok együtt. De ha belepofátlankodnának sem érdekelne. A barátnőim támogatnak, mert szerintük sem a kor a fontos. Néha így távolabbi ismerősök rácsodálkoznak, de őket sem érdekli különösebben a korkülönbség.

2011. febr. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!