Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Huszonéves egyetemista lány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Huszonéves egyetemista lány vagyok. Van egy haverom az egyetemről, aki régóta tetszik. Tervezem ezt a jövőben elmondani neki. Milyen formában tegyem? Fontos, hogy ne legyen nyomulós, de azért egyértelmű legyen.

Figyelt kérdés

Elég régóta, több mint egy éve tetszik egy srác. Korábban is ismertem, de akkor nem voltunk haverok. Amikor rájöttem, hogy bejön, elkezdtem vele haverkodni. Ő nem az a kezdeményező fajta, így nekem kellett megadnom az elérhetőségeimet (msn, telefonszám), de ő mindig "élt a lehetőséggel". Rengeteget msn-eztünk, bizalmas dolgokat megosztottunk egymással. Elmondta magáról, hogy ő elég félénk a csajozásban (egyébként nem látszik rajta, de ahogy jobban megismertem, tényleg elég gátlásos ezen a téren).


Elkezdett már bosszantani egy idő után, hogy mért nem vesz észre nőként (mindig kicsíptem magam, ilyesmi). De atán egyszer csak megtört a jég, és msn-en elkezdett bókolni, udvarolni. Egy idő után naponta elmondta, hogy mennyire gyönyörű voltam aznap, meg ilyesmi. De soha-soha nem mondta azt, hogy akarna tőlem többet is, csak ilyen furcsa célzásokat.


A fura az volt, hogy személyesen ritkán találkoztunk, mert az egyetemre nem nagyon szeretett bejárni. Volt, hogy a kedvemért jött be (nem mondta, de egyértelmű volt a szituból). Viszont találkozni soha nem találkoztunk az egyetemen kívül, nem lehetett rávenni.


Úgyhogy amikor nyár lett, megszakadt a kapcsolatunk, mindkettőnk hibájából. Én teljesen eltűntem az msn-ről (fő kommunikációs csatornánkról), mondván, tudja a számom, kereshet ott is. Nem keresett.


Viszont szeptemberben, mikor újra találkozunk, iszonyat bunkó volt velem. Kerülte a társaságom, volt, hogy levegőnek is nézett. Aztán msn-en elmondtam neki néhány részigazságot, hogy mért tűntem el, onnantól kezdve normális volt újból.


Ebben a tanévben most én "nyomultam" újból többet, elértem, hogy ismét haverok lettünk. Msn-ezni már ritkábban szoktunk, többet beszélgetünk telefonon, de sulis dolgokról. Nekem változatlanul tetszik. Hogy ő mit gondol, azt nem tudom, azóta nem bókol, meg semmi. Néha úgy tűnik, fontos vagyok neki, néha meg az ellenkezője.


Úgyhogy szeretnék végre pontot tenni a dolog végére. Mint írtam, nagyon tetszik nekem, talán szeretem is, nem tudok tőle szabadulni. De ha kapnék valami biztos választ, talán továbblépni is könnyebben tudnék.


Mondjuk sajnálnám, ha vége lenne a haverságunknak, de azért nem vagyunk olyan nagyon bizalmas barátok (azt, hogy msn-en valaha beszélgettünk bizalmas dolgokról, nem számítom ide, mert más a virtuális és más a való világ).


Szóval mit mondjak neki és hogyan? Elég félénk (csak ilyen téren), önbizalomhiányos pasiról van szó. Hangsúlyozom: régen 100%, hogy bejöttem neki, a törés óta nem tudom, mi van, nem egyértelműek a jelek.


Köszi annak, aki elolvasta, és aki válaszol. :)


2011. máj. 22. 18:00
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Bizony a magánéletért is dolgozni kell. Szerintem egyáltalán nem probléma, ha a lány kezdeményez. Inkább a kölcsönösség a fontos. Egy kapcsolat sikerének titka mindig a közösen végigvitt feladatok sikerén múlik. Mindent tervezni kell az életben és ehhez kell őszintének lenni mindkét félnek. Az ilyen ember sokkal jobban örül az egyszerű, őszinte szónak.
2011. máj. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Előző: azt hogy érted, hogy "az ilyen ember jobban örül az őszinte szónak"? Már úgy értem: ilyen = milyen? Aki mondjuk bátortalanabb fajta, úgy érted?
2011. máj. 23. 21:39
 13/25 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kis önbizalom dózis jól jönne neki. Egyszerűen szerezd meg, de csináld úgy, mintha ő szerzett volna meg téged. Ennyi. Utána már biztosan fog változni. Biztos azért félénk, mert már pofára esett párszor. Előfordul az ilyen csak ne felejtsen el talpra állni, mert úgy marad.

Egyébként ez a közös tanulás nagyon jó ötlet, ha személyes formában teszitek! Ott aztán kitehetsz magadért. vegyél fel minél kevesebb ruhát az ilyen melegben úgy sem tűnik fel, de ne nyomulj rá nagyon. És dicsérd te is. Ez nagyon fontos egy kis ego nem árt. Utána szerintem biztosan megtörik a jég!

2011. máj. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Igen, a bátortalanra gondoltam.
2011. máj. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát a "csinibe" öltözés az már megvolt, értem is el vele eredményt anno, mert sokszor bókolt, hogy mennyire szép vagyok, ilyesmi. Csak aztán jött ez a töréspont, hogy nyáron nem beszéltünk, és azóta, bár megint jóban vagyunk, soha nem tesz utalást arra, hogy jól nézek ki vagy ilyesmi. Nem vesz észre nőként, vagy legalábbis úgy tesz.
2011. máj. 25. 20:23
 16/25 anonim ***** válasza:

18:55 is én voltam.

Nos megértem a helyzeted, mert hasonló cipőben járok én is azzal a különbséggel, hogy a lánynak 3 éve van pasija. Ja meg én elhívtam 1-2 helyre, de nem akarom őket szétválasztani, ezért nem is nyomulok rá, de a többi minden stimmel úgy van, ahogy te is írtad :)

Ezért kérdésként felmerült, hogy biztosan tisztában van vele, hogy szabad a pálya neki? Mert, hogy említetted, hogy mással is együtt voltál ez idő alatt.

2011. máj. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Előző: érdekel a történeted, ha van kedved, meséld el részletesen! Mármint hogy most milyen viszonyban vagy azzal a lánnyal? Haverok vagytok ti is? Tudja a lány, hogy tetszik neked?


Nos, igen, rövid ideig tényleg jártam valakivel, kicsit az is benne volt, hogy untam már, hogy még mindig nem tudom túltenni magam az évfolyamtársamon. De ez csak pár hét volt, és az egyetemen direkt nem mondtam senkinek, sőt még az akkori barátomnak mondtam is, hogy ne találkozzunk az egyetemen közelében (!). Nem véletlen, hogy nem akartam, hogy tudjon róla bárki is.


Egyébként a "törés" óta nem nagyon beszélgetünk magánéleti témákról. A "törés" előtt rengeteg dologról beszéltünk, tudtuk, hogy a másik egyedülálló. Mondom, azóta valamennyire sikerült helyrehozni a jó viszonyt, ismét haverok vagyunk, de vannak köztünk tabutémák. Pl. a magánélet. (Ez azért fura, mert én a fiúhaverjaimmal mindig szoktam beszélgetni ezekről a dolgokról, ők is szívesen elmondják nekem a csajügyeiket, meg én is szoktam a pasiügyeimről beszélni velük. Egyedül ez a haverom kivétel.)

2011. máj. 25. 23:08
 18/25 anonim ***** válasza:
Elküldtem e-mailben.
2011. máj. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Akit esetleg érdekel a történet vége (sajnos nem happy end):


Felhívtam, hogy beszélni szeretnék vele. Mondta, hogy most elutazik, de utána oké. És szerintem ekkor eshetett le neki, hogy mit akarok, mert kedvesen bár, de visszaírt, hogy több dolog miatt elfoglalt, például munka, barátnő (!).


Vettem a lapot. Hát ez durva volt, de sajnos benne volt a pakliban. Elvégre egy év eltelt már azóta, hogy ő bátortalanul udvarolgatott nekem, sőt ugyebár én is jártam közben másik pasival. Nem várhattam el, hogy várjon rám. :(


Eléggé fájt, de legalább könnyebben túl tudok lépni rajta. Le is vontam a tanulságot: időben kell lépni.

2011. júl. 2. 20:50
 20/25 anonim ***** válasza:
Ez elég szomorú történet és szeretnék annyit hozzátenni, hogy sokkal boldogabbak lennének az emberek, ha azokkal az emberekkel élhetnének, akiket valójában szeretnek.
2011. aug. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!