Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Most őszintén: kinek mi köze...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most őszintén: kinek mi köze hozzá, hogy ki hány évesen mit csinál?

Figyelt kérdés

A Gyakori Kérdések egyik rendszeres mondata, amikor valaki kioktat egy másik fórumozót, hogy ennyi és annyi évesen mit kell, illetve kellene tennie.

Én úgy vettem észre, hogy az általánosan elfogadott menetrend ma a következő: 11-12 évesen szemezés, puszi, smaci, tapi.13-14 évesen már kialakulnak az első kezdetlegesebb kapcsolatok, sokan már pettingelnek is. 14-15 évesen az első szex, a könzervatívabbak 16 és attól fölfelé. 17-18-19-20 évesen már rendszeres a szex, buli,pia, szex,buli,pia körforgás.A 20-as évek elején ez folytatódik tovább, bár ekkor sokaknál már jelentkeznek a kiégés jelei. Ahogy haladunk tovább, egyre több ilyennel találkozhatunk, sokaknál megjelennek a koravénség típusjegyei. a 20- as évek közepére már kezdik egyre inkább a tartósságot keresni, a második felére pedig már egyre erőteljesebben. Ha a 30-at is elhagyja valaki, ez a keresési láz már kezdi elérni a maximumot és minden mindegy, csk legyen valaki, aki mellett megállhatok. Házasság, család, gyerek mindenáron, ekkor már ez a jellemző törekvés.Szóval a legtöbben a saját megfigyeléseim szerint ezt az elvet követik.

Azonban: sokan nem eszerint élnek. Vannak, akik egyszerűen későn érő típusok. Mások kényszerűségből nélkülözik fiatalkorukban a jót. Teljesen természetes, hogy ők igyekeznek fiatalosan élni és szíves örömest rúgják fel a fentebbi menetrendet.

Az előbbi csoport tagjai azonban láthatóan képtelenek felfogni, hogy nem mindenki olyan, mint ők. Rendszeresen leszólják, ócsárolják, bírálják őket, sokszor eléggé kíméletlen módon. Elég undorító és csőlátásra vall.

Én azt mondom, mindenki élje a maga életét tetszése szerint. Elvégre minden egyes ember magáért él, nem pedig másokért. Ki hogy gondolja?


2011. máj. 27. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
az egy dolog de egy 18 éven aluli ide ne irogassa a f*szságait....
2011. máj. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mit vársz egy ilyen névtelen kérdezz-amit-akarsz oldaltól? Bölcsességet, magas intelligenciát, netán empátitát? Ez van igazából én is kritizálhatnálak most hogy mit kritizálod a "tömeget". Ez az oldal valamilyen értelemben egy pöcegödör, de jókat lehet röhögni 1-2 kérdésen válaszon ha az ember agya magasabb fordulatra nem képes és unatkozik...
2011. máj. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Második: nekem igazából mindegy, hogy ők hogy élnek, de ők meg rendszeresen leszólják a magamfajtát az életstílusom miatt. Ezért is írtam be.
2011. máj. 27. 21:41
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

meg ha 14-15 évesen sex akkor tanuljon biólogiát és ne jöjjenek a idióta kérdéseikkel, hogy:

"Ha a Hasamra évezett lehetek terhes", "Lenyelt g*citől lehetek terhes" "Valami jön a farkából mi az?" "mikor veszem észre ha elmegy" és a legidiótább kérdés "Hogyan kell sexelni"

2011. máj. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

ÁCSI!


Ha valaki azt akarja h ne legyen közünk hozzá akkor NE ÍRJON IDE SEMMI KÉRDÉST!!!!


Hamár egyszer kiír ide egy kérdést akkor fogadja a válaszokat is! Ez erről szól!

2011. máj. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha ezzel tisztában vagy és zavar,akkor nem kell ide írni. Valakitől kapsz normálist választ a kérdéseidre és valaki pedig leszólja a másikat. Vagy mert eleve ilyen,vagy csak épp jól esik nekik és kiéli magát egy anonim oldalon. Valóban senkinek semmi köze nincs a másik életformájához,de ha felteszel egy kérdést,akkor fogadd el,hogy soha nem fogsz választ kapni csak a kérdésedre..mellé még kapod az okoskodást is.
2011. máj. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

21.47

Sajnos teljesen igazad van. Ez a mai tipikus magyar stílus. Elég szomorú.:(

2011. máj. 27. 21:51
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Igenigen, jellemző ez az életút, hozzátéve az íratlan szabályokat, miket "kell" csinálni (pl. minél több emberrel kapcsolat, kiélni magunkat, hibázni, ésatöbbi), sőt, még a gondolkodásnak is követendő sémái vannak szerintük. Közhely médiazombikat emlegetni, de sajnos ez tipikus példája. Lásd a kulcsos duma... egyszer hallották, azóta azt fújják, miközben valószínűleg egyszer sem gondolkodtak el a témán valójában. Magyarul süt róluk, hogy ostobák. És mivel azok, nem tudják felfogni ugye, hogy létezik másfajta életút is, mint az övéké. Pedig nem valamiféle logikai megfontolásból hirdetik az igét, hanem mert valaki bemesélte nekik, hogy ez a jó. Mert az még nem baj, hogy az ember életvezetési tanácsokat olvas más hétköznapi emberektől, vagy valaki erélyesebben hangoztatja a véleményét, de akkor az a vélemény legyen helyes, könyörgöm... Mert ez a fentebb írt életút tisztán látszik, hogy katasztrófába torkollik.


Naigen, a másik tipikus mentalitás meg a "senkinek nincs joga semmihez, aminek köze van más emberhez, ne is szóljunk egymáshoz, mindenki mindent oldjon meg maga egyedül. Hogy a próbálkozások közben miket csesz el? Hogy mennyire okoz kárt esetleg másnak? Hahh, ő csak boldogulni próbál..."


Szóval valahogy meg kéne találni a harmóniát a tanácsok és a magárahagyás között. De hát az emberek sajnos nagyon végletesek...

2011. máj. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

kedves 22:08!


Olvasd el légy oly szíves 1-2x amit írtál és rájössz , hogy amit írtál az tele van mindenféle zagyvasággal és értelmetlenséggel. És kevés nagyon kevés benne az őszinte valódi igazság....

2011. máj. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Elolvastam, én értem.

Először egyetértve a kérdezővel "szidtam" a csőlátású, magyarázó réteget, majd meglegyintettem, hogy nem a magyarázás a baj, hanem a tartalma. Ehhez kapcsolódva utána pedig az általános "szarjunk le mindenkit"-hozzáállást helytelenítettem.

Majd az arany középutat említettem, mint jó verzió.

Ennyi történt.

Mi a probléma?

2011. máj. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!