Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon nagy gáz, ha nincsenek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon nagy gáz, ha nincsenek érzéseim? Senki iránt.

Figyelt kérdés

A helyzet, hogy nem tudok normális párkapcsolatot összehozni a saját tulajdonságaim miatt... Egyszerűen nem érzek egy kis vonzalmon kívül semmit... Volt 2 komoly, az első 2,5 évig tartott, nem szerettem, csak kötődtem hozzá. A 2. 1,5 évig, de ott sem voltak érzéseim...:S

Nevezhettek sekélyesnek, vagy bárminek, de így van... Nemes egyszerűséggel képtelen vagyok érezni. És a legnagyobb bajok velem azok, hogy:

1. Nem érdekel mennyi ideje van velem, mit tett a kapcsolatunkért, vagy értem, gond nélkül keresztülhajtok rajta

2. Ha félrelépek, nem érzek bűntudatot

3. Bárki szemébe belehazudok, ha akarok


Sok kapcsolatom volt, komoly az a 2, alkalmi rengeteg...

Hogy változzak meg, hogy érezzek valamit??? Nem nyomom el magamban, az biztos...

23/F


2009. ápr. 30. 03:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

szerintem még nem találtál olyan személyt, akit szeretni tudnál. Biztos van olyan, akibe majd szerelmes leszel, csak még nem találkoztatok. vagy már találkoztatok, csak nem tudod, hogy ő lesz az. Én is így voltam.

nem vagy sekélyes, de azért ne taposs át másokon.

és ne add fel a reményt!


22/l

2009. ápr. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

azt hiszem a múltheti nők lapjában volt egy cikk erről, ha érdekel olvasd el, mert nagyon rád illik.

egy pszichológus elemzi ezt a fajta "betegséget", amit érzelmi analfabetizmusnak nevez. felsorolja a tüneteket, nagyjából azokat, amit te is: csak a kötődés miatt van együtt a párjával, nem változna semmi, ha a párja nem lenne, nem tud örülni az ezzel kapcsolatos dolgoknak.

elvileg elég sokan szenvednek ettől, és fő oka lehet, hogy annak idején az illető édesanyja nem igazán foglalkozott a személlyel, pl ha sírt, akkor nem figyelt rá, tisztába tette és megetette ugyan, de nem szeretgette, keveset beszélt hozzá, hiányzott a személyesség a kapcsolatukból. így a gyerek megtanult egy ösztönös védekezési reakciót, mert úgy érezte, a pozitív érzései nem találnak válaszra. ezért a későbbi életében úgy alakít mindent tudat alatt, hogy olyan mélyre elnyomja az érzéseit, hogy szinte nincsenek is neki. az ilyen emberek általában gyakorlatiasak, nem értik az élet apró örömeit, mechanikusak.

elvileg ezen lehet segíteni (pszichológussal), és egy nagyon lassú gyógyulás indulhat, de ahhoz nagyon kell akarni.

ne haragudj, ha ez nem illik rád, de gondoltam megosztom veled, mit olvastam, hátha legalább abban segít, hogy magadat megsimerd

2009. ápr. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
basszus én is ezeket a ''tünetekkel rendelkezem :( hát ez lehidalt most
2011. okt. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!