Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy férfi vagy nő élete lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy férfi vagy nő élete lehet nehezebb?

Figyelt kérdés
Az élet minden területére gondolok a születéstől kezdve egészen a halálig.
2011. okt. 25. 11:27
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
100%

13:08

Tehát azért mert fiatal vagyok, már hülye is... Azzal amit írtam nem arra céloztam, hogy csak olyan kapcsolatok a jók ahol minden tökéletes, hogy azt kötelező elérni, hogy más nem is jó csak az akivel azt érzed, hogy más nem kell. Persze midnenkinél ennek kellene lennie a célnak, de a szerelem elmúltával már ez persze szinte lehetetlen. De nehogy már nekem aztmond, hogy képtelenség lenne mindeki számára egy olyan embert találni ahol a tisztelet és a szeretet kölcsönön. Ahol az egymás iránti törődés nem csak a kapcsolat elején van meg és nem laposodik el az évek alatt az egymás iránti érdeklődés sem(itt értem mind szexuális értelemben és minden egyébben, megkérdezni milyen napja volt stb...) Ha a kapcsolat nem alakul át egy hétköznapi dologgá, hogy a férfi és a nő képesek még évek múlva is "elviselni" egymást, közösen elmenni valahová, akkor az egy jó kapcsolat. Szerintem az, hogy néha néha izgalmat vinni a hétköznapi életbe nem olyan nagy dolog. Persze ha valami ellaposodik azon már nehéz segíteni. Egy kapcsolat sem éghet úgyanazzal a szenvedélyes lángal az elejétől a végéig. De én szerintem az ember azért van egy párkapcsolatban mert jól érzi magát a másikkal, nem pedig azért mert nincs más. Ha az utóbbi igaz, akkor mindenkinek az a jobb ha keresi az újjat, akitől a szíve újra ifjúként dobban.

2011. okt. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 mus musculus ***** válasza:
67%

Nem tanácsos újra és újra feltenni a mindenkit elgondolkodtató kérdéseket, mert úgyis kulturálatlan vitát vonnak maguk után.

Hadd reagáljak tömören az itt olvasható legfőbb érvekre (leginkább a 11:52-es kommentet fogom alapul venni).

A nők gyengék... nézőpont kérdése. Lehet, hogy az izomzatuk az esetek 99,9%-ában alapjáraton (értsd: rásegítés - "gyúrás" - nélkül) fejletlenebb a férfiakénál, viszont a hormonháztartásuk stabilabb, az immunrendszerük erősebb. A mai világban a fizikális erővel kb. csak felvágni lehet, mivel ezer meg egy módja van az önvédelemnek az utcai kötözködőkkel szemben. És itt jön képbe a nemi erőszak is, az is megakadályozható a megfelelő felszereléssel/mozdulatokkal. De ha már itt tartunk, ezt sem kéne mindennapos dolognak beállítani. (Kisbetűsen azt is megjegyezném, hogy baromság, hogy férfiakat nem érhet efféle attrocitás. Tény, hogy ritkábban hallunk olyan esetről, melyben csókát erőszakolnak meg, de ennek "ellensúlya", hogy ilyenkor zömével hímnemű az elkövető is.)

A munkáról; általánosságba véve 20-30 eFt-al kapnak kevesebb pénzt ugyanazért a munkáért a nők, ami tényleg nem egy fair dolog, de túlélhető. Ha viszont nem tetszik, perelj, megfelelő iskolázottsággal nem valószínű, hogy a híd alá kéne vonulnod. Ez az anyagi kiszolgáltatottság megintcsak egy válogatott baromság, nem egy kapcsolatot tudnék példaként felhozni, melyben az XX kromoszómájú fél keres többet, így nem szorul rá a férje/élettársa támogatására. Terhesség közben sem lép élbe ilyesmi, léteznek a GYES és GYED fogalmak is.

Szülés, menstruáció, szex. Elsőként említett szavunk valóban jár némi fájdalommal, de kárpótlásként ott az utód, akinek te adtál életet és akivel szorosabb lesz a kötelék közted, mint az apja és közte lévő (persze csak alapesetben, nyilván nem fogja a muterját isteníteni az általa cserben hagyott gyerek). A piroska is egy tök elviselhető dolog, példának okáért én sosem görcsöltem alatta, esetleg félévente (hasra ütöttem) egyszer és akkor is enyhén. Üzenem az ilyen téren szerencsétlenebbül jártaknak, hogy ott van a kismillió féle gyógyszer, gyakorlat meg anyámkínja, azok bizonyítottan enyhítenek a fájdalmon.

Mivel szexuálisan érintetlen vagyok, érdemi válasz adására képtelen is, de tudtommal maximum csak az első 2-3 együttlét jár kellemetlenséggel, legalábbis ha minden okés. Elméletben a nőket nehezebb felizgatni, ám ezt kompenzálja a nagyobb orgazmus.

Az előítéletekről pedig csak annyit, hogy mindkét nemnek megvannak a maga sztereotípiái.

'állandóan rettegni kell ha elhagyják és mi lesz a gyerekekkel' -> Ezt nem igazán értem, bocs.

Szerény kis gondolatmenetem szerint a férfiak elsősorban nem az eredendően szar életük miatt lesznek öngyilkosok, hanem mert ők teszik azzá és végső kétségbeesésükben más kiutat nem látnak. Pia, cigi, ugyan már. Ezek csak élvezeti cikkek. Ismerettségi köröm hímnemű tagjainak 100%-a nem az állítólagos szar sorsa miatt lett rabja ilyesmiknek, hanem még újkorában tette magát függővé menőzés céljából, csak visszafelé sült el a dolog. Aztán lehetséges, hogy valaki tényleg túlfrusztrált, szó se róla, de a többségre akkor sem ez húzható rá.

Aztán ez a pártalálósdi sem egészen úgy működik, ahogy azt sokan megpróbálják előadni puszta kényelemből. Hányszor, de hányszor hallottam srácok szájából, hogy ők bizony sosem kezdenének csúnya lánnyal, mi több, a szemem láttára aláztak meg jópárat. Magyarán tudnak ők is durván felszínesek lenni, nemcsak a csajokat jellemzi ez. Mondanom sem kell, hogy általánosítani semmilyen esetben sem szabad, két egyforma ember nem létezik, épp ezért ilyen színes a világunk. [Külön figyelemfelhívás következik] Ezzel együtt jár az is, hogy nem lehetetlen egy a saját igényeidnek, kritériumaidnak megfelelő csajt/pasit találnod (ergo megoldható, hogy nem egyedül a nőre marad a házimunkák tömkelege), mindössze csak nyitott szemmel kell járnod ehhez.

Egy szó mint száz; ez inkább az individuum, mintsem a nem függvénye. Mindkét nemnek vannak egyenlő(!) számú hátrányai és előnyei, így általánosságba véve nem jelenthető ki egyértelműen, hogy melyiknek rosszabb születni. Úgy gondolom, az egyénen múlik, mennyit hoz ki magából és az életéből.

Nos, remélem sikerült a normális hangvételnél maradnom, ha mégsem, elnézéseteket kérem. Kimerítő hozzászólás volt ez számomra is.

2011. okt. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
88%

"Hmm szóval kisfiú lennék :D bár mit sem változtat a dolgokon,hogy a dugáson kívül semmire nem vagytok jók :D szarügy. és még van aki hisz a szerelemben meg ezekben a sz*rságokban.."



Az még szarabb, hogy ti még d*gásra se :D


Bocs, de ezt nem tudtam kihagyni :D:D

2011. okt. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 Dilettáns döggomba ***** válasza:
81%
A 33%-osnak biztos ilyen véleménye van a saját édesanyjáról is...
2011. okt. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 mus musculus ***** válasza:
21%
Én is pont erre gondoltam :D
2011. okt. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 17:38!

Ne a fiatalokat nézzed!mert ők tényleg felszínesebbek ,de ők még nem tudják azt amit az érettebbek tudnak!!!

Kimerítő olvasmány volt így estefelé,de legalább tényleg valaki normálisan összeszedte valamennyire a gondolatokat,bár nem mindennel értek Én se egyet..

2011. okt. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
100%

"ennyi erővel felhozhatom azt, hogy a férfiak miért nem tanulnak? ha rendesen tanulnának az iskolában, akkor nem kéne nehéz fizikai munkát végezniük éhbérért. nem volnának estére hullák, volna idejük az egészségesebb étkezésre és minden másra."


Valaki ezt írta,,,az nem volt mások helyzetében,és bele se tudja képzelni magát...

Aki nem végzi el a sulit az vagy lógott vagy kevesebb volt a teljesítő képessége de ott vannak azok akiknek megvannak az életcéljuk hogy például remek szakmunkás akar lenni asztalosként és akkor minek tanuljon tovább ha megvan a szakmunkása?Most az az ember bútorokat gyárt ha szerencséje van és esze akkor van saját műhelye és saját gépei,és ennek mi az eredménye???Az amin minden nap eszel asztal!!!vagy akárhova bemész mindenütt van egy ajtó,ablak stb...

Én mondjuk az iskolát nemtanulás miatt hagytam abba de aztán elkezdtem dolgozni hogy legyen pénzem...miután abbahagytam rá egy évre már estin tettem az érettségit plusz egy szakmát hogy vigyem is valamire de úgy hogy mellette dolgoztam...Vért hugyoztam az érettségin és a szakmunkás vizsgámon mert majdnem egybe estek...Most elmondhatom magamról hogy egy érettségizett szakmunkás vagyok aki az idióta sggfej főnökeinek napi 100 ezret is behozott a konyhájukra amiért persze igen csekély összeget kapok...ezért kell túlóráznom,másfele maszekolnom és ezért szoktam hulla lenni és nemcsak hétköznap!!!És igen kezetcsókolhatnál az összes szakmunkásnak mert az is szakmunkás volt aki felépítette a házad,vízvezetéket és áramot,csatornát vezetett bele,és fűtést is...ha elromlik a kocsid akkor egyből rohantok a szervízbe(én megcsinálom magamnak),ha eldugul a klotyó akkor is egy szakmunkást hívtok,ha egy szöget kell beverni a falba manapság már ahhoz is embert hívnak!!!Ha nincs szakmunkás ember akkor nem épül fel ez a világ amiben élünk!!!!!

2011. okt. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
8%
egyértelműen a férfi élet nehezebb, sokkal-sokkal nehezebb.
2011. okt. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
92%

A nehéz élet nem elsősorban az ember nemétől függ, inkább az értelmi szintjétől meg a körülményektől. Szerintem legjobb élete az értelmes férfiaknak és nőknek van, utána meg a hülye férfiaknak és nőknek :D Behalok, amikor egy nő azzal jön, hogy a 8 óra munka után még a házimunka is rá vár. Bakker, akkor minek olyanhoz mentél hozzá, aki nem képes mosogatni? Nem létezik, hogy nem derül ki már az esküvő előtt, ki hogy áll a házimunkával... Ha meg felhalmozol annyi pénzt, hogy egyedül is eltartsd a gyereked, akkor nem kell rettegned, hogy elhagy a párod. Igen, gáz, ha amiatt nem vesznek fel a melóhelyre, mert majd gyereket akarsz, de a melóhely is mondhatná, hogy nem azért vesz fel egy munkaerőt, hogy utána 3 évig ne is lássa. Közöld már az interjún, hogy 1 évet te leszel otthon a babával, 1 évet az apja, utána megy bölcsibe, akkor lesz munkahelyed (mondjuk ehhez is értelmes férj kell, nem f*sz alapján kell választani).


A menstruáció se akkora gond, mint egyesek beállítják, én is kibírom, hogy vécére menéskor plusz öt másodperc elmegy az életemből a tamponcserére, ha meg abba a hangos, de nem túl nagy kisebbségbe esel, akinek fáj, akkor írass fel gyógyszert rá, elég fejlett már az orvostudomány. Szülni biztos nagyon fájdalmas, de cserébe megkapod válásnál is a gyereket, mert nagyon ritkán ítélik az apának, max akkor, ha te alkesz vagy drogos vagy.


A másik, amit utálok, amikor nők beszélnek az egyenjogúság ellen, mert szerintük annyival rosszabb most az életük. Tudod, az egyenjogúság nem vett el tőled semmit, mert most is megteheted azt, amit 100 éve, hogy hozzámész a gazdag pasihoz és háztartásbeli leszel, csak régen ez az egyetlen út állt előtted nyitva (akkor is, ha a csóró pasit szeretted), ma meg ez a lehetőség is nyitva áll meg az is, hogy mégis a csóró pasihoz mész hozzá, és te is dolgozol.


jah és 100% feminista vagyok, csak a hülye nőket nem bírom... bocs

2011. okt. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
87%
te, második hozzászóló, 3x annyit keresek, mint te te egoista majom! megvegyelek?? egyébként helyzetfüggő, ha témánál maradunk!sok érv szól a nők mellett (szülés, gyerek nevelése), de férfiak mellett is (fizikai munka például, ahogy ez a nagyképű törpef@szú kötsög ki is fejtette a maga "rajoss" módján
2012. ápr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!