Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Zaklat az egyik tanítványom....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zaklat az egyik tanítványom. Mit kéne tenni?

Figyelt kérdés

Általános iskolában tanítok, pályakezdőként. Már jó pár hónapja fenn áll ez a probléma, hogy egy 12-13 éves diák "zaklat". (Nem tudom, hogy ez a megfelelő szó-e a problémára?!) Társaitól tudtam meg, hogy miket talál ki rólam. Pl.: csókolózás, szex, stb. Általam, és igazgató által is már többször kérve lett, hogy álljon le ezzel. De, még mindig megvárja iskola után míg elindulok hazafelé, és az utcánkban mászkál.

Megfordult a fejemben a rendőrség is, de úgyis csak kinevetnének. Ti mit tennétek?


2012. máj. 8. 18:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Először is!

A pedagógus, mindig tartsa meg, és követelje meg az egy lépés távolságot a tanítványaitól.

(gondolok itt arra, hogy nincs tegezés, bratyizás, túlzott kedveskedés)

Ha ez nincs meg, akkor sajnos elég könnyen el lehet veszíteni az elvárt tiszteletet.

Gondolom azt már említeni sem kell, hogy mivel jár az ha nem tisztelik és nem engedelmeskednek a tanárnak.


Első körben érdemes a szülőkkel beszélni egy fogadó óra keretében.

De szerintem meg van ennek a megfelelő portokólja!


A munkaügyön biztos, hogy erről tudnak tájékosztatást adni.

De az iskolai pszichológus bevonásával is orvosolni lehet a problémát.


Gondolom a naplóban az aktuális diák kielemzésében az erre mutató rendellenességeket, magatartást feltüntetted bizonyíték gyanánt.


kicsit a gyerekek gondolkodása:

A 12-13 éves diáknál ekkor kezdődik meg a serdülő, pubertáskor.

érthető, hogy ilyenkor sokszor már csak brahiból is tesznek olyan kijelentéseket a kotrásaik között, hogy csókolózás, szex, stb... történt a tanárral.

Normális gyerekes viselkedés, nem szabad az ilyen vízhangnak felülni.


Hisz egy 12éves gyereknek nincs olyan ítélőképessége, hogy tudja mit is jelen az pontosan egy párkapcsolat. csak a 10 éves koráig a szüleitől ellesett dolgok alapján ítélkezik.



De szerintem ezt a jelenséget egy tanárnak, pedagógusnak illene tudni lekezelni, még ha pályakezdő is!

Gondolom nem azért tanítottak az egyetemen a szociológiát, gyermeklélektant és általános gyermek pszichológiát hogy kitöltsék az üres órákat.

2012. máj. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Mármint korombelire gondoltál, nem?
2012. máj. 8. 18:46
 13/21 anonim ***** válasza:
82%
Vagy egyszerűen kérj meg egy lánybarátot. Vagy fiúbarátot, a környezeted toleranciájától függően.
2012. máj. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Steel Painter, köszönöm válaszod! Ahogyan azt a kérdésnél írtam, most már talán lecsengőben van a dolog. Csak az zavaró, hogy állandóan az utcában mászkál, megvárja, míg kijövök a munkahelyről és követ.
2012. máj. 8. 18:49
 15/21 anonim ***** válasza:
85%

Az ilyen gyereknek nem elnyomásra, hanem segítségre van szüksége, kéne vinni pszichológushoz, vagy valakivel akiben megbízik - bár ha van ilyen - el kéne beszélgessen.


Ha te hirtelen rendes leszel vele, idővel abbahagyja azt amit csinál, nincs mit túl reagálni, gyerek, majd kinövi - én legalábbis kinőttem, sok marhaságot csináltam én is és emlékszem nem azok voltak rám hatással akik fenyegettek és erőszakosan "ellenem" voltak hanem azok akik együtt éreztek velem és mikor valami jót tettem megdicsértek, nem padig mindig hibáimra világítottak rá, érvényesülési mánia, ha érvényesülni akar, akkor adj neki - akár kollégákkal - fontos - LÁTSZÓLAG fontos feladatot - mentsd meg a látszatot! - És ha ő is fontosnak érzi magát, részének az órának, az iskolának valamilyen szempontól nem fogja alternatív módon magára vonni a figyelmet.


Természetesen családi háttere is gyökeresen befolyásolja ezt a viselkedést, el kell fogadni őt is és még egyszer említem, szeretetre megértésre van szüksége neki is, nem leszólásra, elnyomásra, mert arra ő is eképp fog reagálni - olykor saját hozzá állásunkon kell javítanunk, ahhoz, hogy másik hozzáállását megváltoztassuk, csak magunkon változtathatunk, a másikon nem.

16/f

2012. máj. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, az utóbbi 2-3 kommentelőnek a hasznos tanácsokat!
2012. máj. 8. 18:53
 17/21 anonim ***** válasza:
2012. máj. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező


Az ellen hogy állandóan az utcában mászkál, nem lehet mit tenni. (részben szíve joga)

De ennek azért van egy ellen variánsa.


Azzal sincs semmi probléma ha megvárja, míg elindulsz a munkahelyedről és követ. (hiszen egy kíváncsi ifjú)

Gondolom benned látja azt a képet ami a jövőben a számára ideált fogja jelenteni. (persze az évek során ez csiszolódni fog)


Minden esetre ha azt tapasztalod hogy követ, akkor az egyik ilyen alkalommal ad tudtára hogy bizony látod őt és, egyszerűen vond kérdőre az úti-céljának értelméről.


Amennyiben te jelented a célt, akkor jöhet a szembesítés a kész tényekkel.


Itt minden szívfájdalom el lehet mondani, hogy ez a viselkedés semmilyen formában nem megengedett és amennyiben a továbbiakban ez ismétlődni fog, akkor lépéseket ellen lépéseket teszel ez ügyben. (Mivel pedagógusi kötelességed a szüleit tájékoztatni az iskola utáni csatangolásáról)


Fontos hogy NEM megfenyegetni kel szerencsétlen gyereket hanem tájékoztatni, hogy vegye tudomásul hogy zavarja a magánszférádat!!!

2012. máj. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
36%
ha nagyon zavar kérj távol tartási végzést!
2012. máj. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Steel Painter ismételten köszönöm a válaszod (és, hogy időt szánsz erre), eddig ez a leghasznosabb! Nyilván én is az értelmes kommunikációt helyezem előtérbe, sosem lenne érdekemben megbántani valakit, főleg nem egy gyerekeket.
2012. máj. 8. 19:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!