Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem azt, hogy a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzem azt, hogy a párom mellett nem vagyok nő stb?

Figyelt kérdés

Lassan 7. éve, hogy párkapcsolatban élek. Az bánt, hogy 6 éve volt egy megcsalás a részéről. Szerettem, megbocsátottam, de azóta is keserű a lelkem. Neki én vagyok a többedik nő, mert idősebb tőlem 15 évvel. Nekem ő az első férfi.


Az a bajom, hogy az a megcsalás teljesen rossz irányba formálta az egyéniségemet, és ez zavar.

Nem tudok bízni. Nincs önbizalmam. Minden nőben azt nézem, ő biztos elcsábítaná tőlem, ha akarná, mert jobb nő, mint én.

Nem érzem magam szépnek, sem csinosnak, mindenkit jobbnak látok magamtól.


Annyira jól esik, amikor egy idegen férfi érezteti velem, hogy szép nő vagyok, tetszem neki. Miért érzem ezt? A párommal miért nem???


Szeretem, de azt érzem soha nem leszek igazán elégedett, és boldog. Hol szárnyalok érzelmileg, hol pedig a mély keserűség marcangol.


Le akarom ezt a kisebbségi kopmlexust gyűrni, de képtelen vagyok rá. Utálom ezt az érzést. A régi, életvidám lány akarok lenni. Akarok bízni az emberekben. Hogyan?? :(


24/N


2012. júl. 15. 12:00
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ő volt aljas velem, mert megcsalt, pedig nem érdemeltem meg.


De én vagyok a hibás abban, hogy képtelen vagyok ezen túllépni és másokban bízni. Ezzel kell megharcolnom, de nem tudom, hogyan. :(


Hogy tanuljak meg újra hinni a férfiakban? Soha nem leszek boldog, amíg helyre nem billen az érzelmi világom. 6 éve próbálkozom, de nem ment.

2012. júl. 15. 12:19
 12/26 A kérdező kommentje:

Avernus!


Ne haragudj, nem téged és férfi társaidat akarom bántani.


Csak próbálom gyógyítani a lelkemet. Azt szokták mondani, hogy minden párkapcsolat alakítja az ember egyéniségét.


Én nem akarok így maradni. Soha nem leszek boldog, ha ez az érzés nem változik bennem.

2012. júl. 15. 12:22
 13/26 anonim ***** válasza:

Te nem a férfiakban nem bízol, mivel évek óta ugyanazzal élsz. Hanem abban az egyben nem bízol. S abban igazad van, hogy nem kell neked másik férfi, de azt is látod, hogy ezzel most nem jó.

Ha tudsz külön menni, akkor valószínűleg jót tenne neked. Bizalom nélkül nem lehet hosszútávon élni. S ez hiányzik. Hidd el a párodnak se jó ez a helyzet viszont nagyon kényelmes egy ilyen fiatal csajjal együtt.

Gondolkozz a lépésen... és a hogyanon konkrétan.

2012. júl. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 AvernusTriad ***** válasza:
Ebben mi nem tudunk segíteni... Csak te tehetsz bármit is, és a barátaid támogathatnak. Én azt mondom, hogy évek óta nem lépsz egyről a kettőre, szóval vess véget a kapcsolatnak, hagyj magadnak időt "gyógyulni" és jönni fog valaki, akinek elhiszed, hogy szeret. Fiatal vagy még (még nálam is fiatalabb, pedig nem vagyok vén ember :D), előtted az élet! Lesz csalódás, boldogság vegyesen; a lényeg, hogy ne add fel!
2012. júl. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
De volt már valaki így? Tudok majd újra bízni, vagy ez megpecsételt?
2012. júl. 15. 12:31
 16/26 AvernusTriad ***** válasza:
Nincs új a Nap alatt :) Voltak már sokan így és sokan túlléptek rajta. Csak rajtad múlik.
2012. júl. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

6 éve nem tudok átlépni ezen. Miért sikerülne később? :(


Alapból félek, hogy újra megesik. Talán egy új kapcsolat lenne a megoldás, tudom. Viszont, ha mellé fogok, és újra megesik, akkor tényleg végleg elzárkózom, és ettől félek.

2012. júl. 15. 12:54
 18/26 anonim ***** válasza:

Húh, ne haragudj, előre szólok, hogy most nagyon el foglak Téged hordani, mert szerintem erre van szükséged, ha tévedek, ne olvasd tovább!


Nagyon fiatal vagy, előtted az élet! Az élet szép, hát használd ki! Úgy beszélsz, mint egy ötvenes kiégett nő! Miért? Ha udvarolnak Neked, biztosan egy szép, fiatal nő vagy! És nem vagy életvidám mellette? Ez már pont elég ok arra, hogy továbblépj! Én is hasonló problémával vívódom magamban, nehéz meglépni a szakítást, de van, amikor már kell. Persze azt nehéz ott hagyni, ami jó volt, de gondolj arra, hogy oké, volt egy jó évünk! Milyen szép volt! Gondolj arra, mi minden vár még rád, mennyi lehetőség, amit 6 év alatt elszalasztottál...milyen jó, hogy nem egy három gyerekes harmincas anyuka vagy. Látod, tényleg sok esélyed van még egy jobb társra, csak add meg magadnak ezt az esélyt!

2012. júl. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 AvernusTriad ***** válasza:

Benne van a pakliban a melléfogás is, persze. De őszintén: boldogtalan vagy. Később is lehetsz. De csak leHETSZ. Ott az esély.

Volt, nekem is sok bajom régebben, ezért tudom, nem fog tetszeni amit mondok: ne sajnáld magad, hanem tegyél valamit, hogy előrébb lépj! Kényelmes dolog sírni, hogy jaj én szegény, de azzal nem mész semmire. (Nem bántás, de ezt is el kell mondani)

Állj a sarkadra és légy boldog!

2012. júl. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 AvernusTriad ***** válasza:
És még valami: 6 éve nem tudsz túllépni ezen? Talán mert még együtt vagytok! Amíg ott van veled, nem is fog menni!
2012. júl. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!