Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A bátyámmal azon vitatkozunk napok óta, hogy ő szerinte bizonyos férfiak minden nőnek tetszenek ( ha nem is járnának vele de elismerik , hogy jól néznek ki) és vannak olyan nők akik tetszenek minden férfi neműnek.


Példaként őket hozta fel:


Kásás Tamás:

[link]


és Jennifer Anistont (ilyen állapotban):


[link]


Szerintem ez badarság. Egyszerűen lehetetlen. Nem lehet mindenkinek megfelelni. Ti, hogy vagytok vele? Létezik a tökéletes (csak kinézetileg) férfi avagy nő?



2012. júl. 23. 01:29
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Szerintem sem lehet ilyet találni. Nekem kásás Tamás egyáltalán nem tetszik, és szerintem Jennifer Aniston sem egy túl szép nő.


De azért megpróbálkozom:


Fiúknak/Férfiaknak: [link]


Lányoknak/Nőknek: [link]

2012. aug. 7. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha minden ember ízlését latba vetjük, akkor már eleve problémák vannak a ferde hajlamúakkal, akiknek általában azok az emberek/dolgok tetszenek, amik ellentmondanak szándékosan a jó ízlésnek.


Szóval akkor most azt kérdezed, hogy van-e olyan összetételű arc, amelynek esztétikai értéke MINDENKI számára magas? Vagyis, hogyha hetero, akkor az ellentétes nemű. A testet szerintem most ne vegyük számításba, mert az egy egyeden is nagyon sokféle lehet az idő változásával.


Én azt gondolom, hogy inkább jellegzetes tulajdonságok vannak az arcon, amiket meg lehetne nevezni, mint vonzó tényezőt, aztán abból már ki lehet kombinálni a "tökéletes arcot", de szerintem még az is lehet valaki szemében nem vonzó:


Nőknek pl.:

- nagyon férfias férfi (a szőröket most nem veszem számításba :D) :szabályos, nem túlságosan, de azért úgy 80%-ban erősen férfias és markáns, feszes, közepesen csontos arc, és ehhez párosul egy kifejező szempár...ohh ^^

Vagy

- kicsit csibészes asszimmetria (pl. egyik szemöldök, vagy szája széle feljebb húzódik), sok kisfiús/feminin vonás (tehát ha kisfiús fajta, akkor husisabb hatású pofi, ha feminin, akkor legyen csontosabb az arca, hogy férfiasítsa), de persze megvannak a férfias jellegek (pl. alsó állkapocs formája feltétlenül erősebb, mint egy nőé) mmm..ilyen fajtából is láttam már harapnivalót, nem egyet! :P

- vannak átmenetek a kettő fajta között, akik se túl férfias férfiak (szóval nem túl zord fejűek) és se túl selyemfiúk


férfiasabb:

[link]

középút:

[link]

[link]

[link]

igazi selyemfiú (bár, ahogy öregszik az ember, egyre kevésbé selymes...):

[link]


Férfiaknak:

- szabályos, az oválistól vagy a fejjel lefele lévő tojástól (állnál sokkal vékonyabb, mint a halántéknál) nem túl eltérő fejforma

- telt, szép ívű ajkak

- feszes arc, a járomcsont és az állcsont mértékletesen kirajzolódik

- babás, puhább arc nagy szemekkel


markánsabb:

[link] (itt Jolie még fiatalabb, nem látszik annyira, de ahogy öregszik, egyre erősebben csontos)

[link]

középút: pl. nekem ők tetszenek a legjobban esztétikailag:

[link] (bár Winona lehetne akár babás is a nagy szeme miatt, csak túl sovány hozzá az arca)

Katie Melua (kedvenc énekesnőm, úgyhogy elfogult vagyok:D):

[link]

babás:

Britney ifjan:

[link]

Selena Gomez:

[link]



Unisex dolgok:

És akkor még vannak dolgok, amik egy férfi vagy egy női szabályos arcot erősen vonzóvá tudnak tenni, persze a nemnek megfelelő vonások határain belül, de ez a kontextustól függ:

- szép ívű, közepesen telt ajkak, vagy kiugró járomcsont és/vagy karakteres állkapocs, vagy nagy és kifejező/macskásan titokzatos szemek

- olyan agy- és arckoponyaforma, ill. fülforma, mint amilyenek az anatómiai rajzokon szerepelnek...szóval az elit fajta, szép ívű, szabályos, egyenletes átmenetek a formában


Amúgy meg a párválasztás olyan bonyolult, hogy csak vázolni lehet a főbb irányvonalakat, de amikor heteroként ránézel egy ellenkező neműre, akkor olyan bonyolult kémia zajlik le a fejedben, hogy nehéz lenne leírni. Mert a párválasztás során az ember nem tudatosan, de az őhozzá illő génkombinációt keresi. Hogyha mindenki a kiegészítőjét keresi, és ki tudja hányféle génkombináció létezik nőből, akkor gondoljunk bele, hogy hányféle feltétel kell teljesüljön egy "ideális" pasiban, hogy minden egyes fajta nőnek az legyen az érzése: "na itt a tökéletes kiegészítő génkupac".


Én pl. úgy választottam magamnak párt, hogy leírtam a külső és belső tulajdonságait már 17 évesen, az alapján, hogy nekem milyen külsejű és személyiségű egyedek a legszimpatikusabbak. Volt, aki sok feltételnek megfelelt, és mégis kikosaraztam, mert egyszerűen hiába volt gyönyörű kívül, ha nem tudtam vele beszélgetni. Nem passzolt az agyunk. Mostani (eddig leghosszabb...fél éves) kapcsolatom egy olyan, aki az általam leírt belső tulajdonságok kb. 99%-ának megfelel (pedig nem vagyok egyszerű eset :D). Külsőre kb. annyi hiányzik a tulajdonságaiból, hogy a magassága nem 180 cm fölött van, csak 170 cm-s, de szerencsére én is csak 161 vagyok. :D Meg még talán annyi, hogy kicsit nagy a feje arányaiban (de hát az okossága ezt ellensúlyozza!! ^^), meg annyi, hogy nem vékony felé tendál, hanem átlagos vastagságú, szóval nem dagadt, mert izmos, de nekem a kicsit vékonycsontúbbak az ideáljaim. De mindent össze vetve ki nem sz.rja le, hogyha egy genetikai főnyeremény?? Aki logikailag, verbálisan és érzelmileg is kellően intelligens, hogyha mond egy mondatot, már attól elfolyok...ennek tetjébe még helyes is,KÉK szemű (én barna), sportos is, és a legjobb, hogy a viselkedése pont a vágyálmaimat tükrözi... Legnagyobb vágyálmom egy kitartó, kölcsönös szerelem.

Az uram a lányok kb. 80%-ának tetszik azokból, akiknek tetszik az európai embertípus. Én meg a fiúk 80%-ának tetszek kb., akinek bejön a nem tudom, milyen típus.

A barátom rá hasonlít és 28 éves: [link]

Én 21 vagyok és mi


Nos, én meg a téli fehér és a nyári kreol változatomban, mint körte alkat (kis mell, vékony felsőtest, alul kerekebb), és olykor csontos, olykor bébiarc, is ugyanúgy bejövök a férfiakak, de mégse mindenkinek. Hát ez van, nem vagyok egy Jessica Alba. :D


Szóval bonyolult téma, de szerintem a bátyádnak nincs igaza, ha minden logikai tényezőt egybevetünk. :) Főleg, hogy az igazság relatív, ő pedig egy objektív igazságra szavazott. :P

Én pl. sok olyan embert, akin látom, hogy a társadalom szempontjából elismerendőek, én mégsem tudom elismerni őket. Mert mondjuk kifejezetten csúnyának látok egy apróságot, hogy pl. az egyik szemöldöke ferdén áll, ami sunyiságot vagy beképzeltséget éreztet, ezért nem tudok hozzá vonzódni. Ilyenek.


Üdv.: 21/N (bocs a hosszú kifejtésért, de az agyalás a lételemem)

2012. aug. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Szóval azt akarom mondani, hogy az ember nehezen ítéli meg úgy a többi ember kinézetét, hogy abba ne szólnának bele a párválasztási ösztönei. Lehet, hogy nekünk embereknek hasonlít az esztétikai érzékünk, de különböző párválasztási motivációink vannak. Ezért lehet, hogy szép egy macskás szem, de attól még idegesítőnek és rondának tudok látni akár egy mások szerint szép arcot is, mert amikor a szemére ránézek, akkor nemcsak egy szemet látok, hanem a kisugárzást is, ami meg lehet, hogy nem tetszik.

Ezért pl. nekem nem tetszik Jennifer Aniston, mert számomra 'lófejű és bamba' a kisugárzása, nekem pedig az értelmes összetételű fejek tetszenek. :D Sokan meg gyönyörűnek látják. Anjelina Jolie nekem néha nagyon szép, némely képeken meg már torznak látom. Brad Pitt minden formában tetszik kb. Johnny Deppet meg egyenesen átlagosnak látom, mert nekem széles az álla, olyan "túlságosan barna szemű srác" típus...nehéz megmagyaráznom. :D De érdekes, mert Brad Pitt barna szemmel is tetszene.

2012. aug. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Tyű köszönöm a terjengős válaszokat!
2012. aug. 9. 00:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!