Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Komoly kapcsolat 21-26 évesen,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komoly kapcsolat 21-26 évesen, tényleg a legszebb éveink elpazarlása?

Figyelt kérdés

Tizenévesen, vagy iskolásként az ember még nem független, vagy a szülők miatt, vagy amiatt hogy nincs teljes keresete. Ezekben az években sokan úgy gondolják, hogy kiélték magukat, rengeteg bulin, hülyeségen, pasin/csajon, egyéjszakás kalandon túl vannak már. Viszont ez nem pótolja azt ami később jön. Az igazi élet ott kezdődik amikor valaki függetlenül egyedül él, van saját pénze mindenre, nem parancsol neki senki, nem kell beszámolnia senkinek a tetteiről. Ezek az évek jók igazán tapasztalatszerzésre, kalandokra, utazásokra, az álmaink és céljaink megvalósítására.

Később jön a házasság és gyerek, az újra egy erős kötöttség, úgy mint tizenévesen, az ember megint nem független többé. Szóval ez a pár független évecske van csak, amit ki kellene használni teljes egészében, nem pedig egy komoly kapcsolatra, együtt élésre elpazarolni. Ezért nem értem azokat akik a szülői házból, egyből a párjukkal költöznek el, egyik kötöttségből a másikba ugranak. (Azokra gondolok akik anyagilag is megtehetnék hogy egyedül, most nem ez a téma.)

Amúgy mindezt lányként gondolom így, ennek a korosztálynak az elején járok.


2012. szept. 7. 11:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Egy kapcsolat nem időpazarlás, kivéve a függőségi viszonyban, se vele-se nélküle, netán bánzalmazóval együtt eltöltött éveket.
2012. szept. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Antimod ***** válasza:
100%
Egy jó kapcsolat nem kötöttség, hanem szabadság. Nem értelek.
2012. szept. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%

Én nem gondolom a tartós kapcsolatot pazarlásnak, főleg ha tényleg tartós, és vele képzelem el öreg napjaimat is.

Ha mégsem jön be, akkor meg tapasztalat, tudod legközelebb mit csinálj, mit ne csinálj.

A másik meg én házasságba élek, 25 éves vagyok, de engem a férjem teljes mértékig támogat minden hülyeségemben. Magyarán szabadabb vagyok, mint ha egyedül lennék (több mindenre telik, több mindent ki tudok próbálni, utazás ..stb).

Soha nem számoltat el, nem parancsol nekem.

Rendben, azt nem díjazná ha k*rvának állnék és fűvel-fával lefeküdnék, de megmondom őszintén erre nem is vágyok.

2012. szept. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
82%

22 éves vagyok, 5 éve élek párkapcsolatban és több mint egy éve költöztünk össze. A szülői házból összeköltözni egy férfival teljesen más.


Szülők esetén sokszor jellemző, " amíg az én házamba laksz azt csinálod amit én mondok". A párom nem mondja meg mit csináljak, nem kell beszámolnom neki arról, hogy éppen most hol jártam, amikor pedig a szülőkkel együtt éltem, ezt elvárták tőlem.


Az álmaimat és a céljaimat ugyanúgy megtudom valósítani mellette is. Utazgatni tudunk együtt is.


Szóval, lényegében aki párkapcsolatban él, (itt egy normális párkapcsolatra gondolok), az nincs korlátozva semmiben, max. annyiban, hogy nem fekszik össze-fűvel fával.


Szóval én nem értek egyet azzal amit itt leírtál.

2012. szept. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vágyom olyan fajta szabadságra, amilyet te itt leírtál. 21 évesen komoly kapcsolatom van.


Lehet, hogy azért érzed így, mert a te családi mintádban az együtt élő felek kevesebb szabadságot adnak egymásnak, mint nálunk? Ha a szüleim nem adnák meg azt a szabadságot, amit kapok tőlük, lehet, hogy én is szeretnék egy darabig egyedül élni.

2012. szept. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek veled egyet! Számomra a komoly kapcsolat nem jár semmiféle negatívummal, nem érzem magam kalickában. Minden álmom megvalósítható párral, amiben ő teljes mértékben támogat is mindig :) Számomra sokkal jobb úgy utazgatni, kalandozni, hogy mellettem van a biztos hátterem, aki legjobb barát, lelki társ, és szerető is egyben :) Nem vágyom féktelen bulizásra és pasifelszedésre, tehát nincs olyan tevékenységem, amiben gátolna a komoly kapcsolat. Persze értem, ha van aki nem így gondolkodik, de engedtessék meg nekem, hogy én is normálisnak tartsam magam, hogy én máshogy gondolom! Azt a "szabadságot", amiről te beszélsz, nem élvezném....
2012. szept. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Most elgondolkoztam a kérdéseden, mivel lassan 2 éve járok egy sráccal és 21 éves vagyok.

Otthon élünk mindketten, anyagi helyzet meglehetősen kilátástalan, ráadásul nekem se külön szobám, se semmi magánszférám nincs, kvázi 21 éve. Igazából az a szerencse, hogy jól kijövök a családommal, mert még ennek ellenére is megőrjít ez, hogy mindig mindenki egymás szájában van, mindenről tudunk, akkor is, ha nem akarunk tudni, a pasizás/csajozás csak nehezíti az egészet, mert most akkor ki menjen el otthonról, de ő neki nem jó, neki tanulnia kell, de ő szeretne átjönni, a pár zavarja a testvért, szülőt, de nem tehet róla, mert totálisan nincs semmi magánszféra...

Ha úgy nősz föl, hogy 21 éve SOHA nem tudtál félrevonulni sehova, ráadásul te vagy a legidősebb, tehát neked kéne először elhúzni otthonról, akkor szerintem a komoly kapcsolattal való összeköltözés (és itt most persze harmonikus kapcsolatot vegyünk alapul) még mindig ezerszer több szabadságot, nyugalmat, magánszférát és lehetőséget ígér, mint a tomboló életmód ahol legfeljebb szexelek pár pasival, aztán mehetek haza a nyüzsgésbe, amire nem is vágyok. Nem olyan könnyű csettintésre elköltözni, pláne ha semmi háttértámogatásod nincs.


Persze értem a te érvelésedet is, azok a barátaim, akiknek mindig is kijutott a jóból, külön szobából/emeletből, és semmiben nem voltak korlátozva, annak nincs is kedve az összeköltözéshez, de még csak az elköltözéshez sem, ha a fizetése még engedné is. Ahhoz túl jó nekik otthon, minden úgy ahogy van.


Én nem fogom fel időpazarlásnak a kapcsolatomat, nyilván nem azért járok vele, hanem mert el tudom képzelni vele a jövőt. Ha pedig mégsem illünk össze, ez 1-2 éven belül úgyis kiderül, és akkor még mindig csak 22-23 éves leszek, amikor szerintem azért még bőven előttem van az élet.


21L

2012. szept. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
37%
Engem most lehet le fogtok pontozni, de nem baj! Én 8 évig (22-30) voltam kapcsolatban a párommal. Együtt is éltünk 6 évig. A végén fogod majd úgy gondolni, hogy "Úristen, mennyi mindenről lemaradtam...!" És ugye most már lassan jönnie kéne a gyereknek is, családalapítás, házasság... És jogos az érzés, hogy "oda a fiatalság!"
2012. szept. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Akkor igen, ha tehernek éled meg a kapcsolatod, de akkor meg nem kell ilyesmibe belemenni.

Nekem az adta meg a legnagyobb boldogságot is az igazi felszabadultságot/szabadságot, hogy megismerkedtem a vőlegényemmel.

Egy jó kapcsolatban nem kötöttségek vannak, hanem lehetőségek, és rengeteg jó pillanat, EGYÜTT (meg persze külön is, ez nincs megtiltva).

24/N

2012. szept. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy valaki jól írta előttem, egy kapcsolatban igazából egyetlen dolgot nem tehetsz meg, amit egyedülállóként megtehetnél: nem fekhetsz össze fűvel-fával. De erre nekem amúgy sem volt igényem soha...
2012. szept. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!