Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Komoly kapcsolat 21-26 évesen,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komoly kapcsolat 21-26 évesen, tényleg a legszebb éveink elpazarlása?

Figyelt kérdés

Tizenévesen, vagy iskolásként az ember még nem független, vagy a szülők miatt, vagy amiatt hogy nincs teljes keresete. Ezekben az években sokan úgy gondolják, hogy kiélték magukat, rengeteg bulin, hülyeségen, pasin/csajon, egyéjszakás kalandon túl vannak már. Viszont ez nem pótolja azt ami később jön. Az igazi élet ott kezdődik amikor valaki függetlenül egyedül él, van saját pénze mindenre, nem parancsol neki senki, nem kell beszámolnia senkinek a tetteiről. Ezek az évek jók igazán tapasztalatszerzésre, kalandokra, utazásokra, az álmaink és céljaink megvalósítására.

Később jön a házasság és gyerek, az újra egy erős kötöttség, úgy mint tizenévesen, az ember megint nem független többé. Szóval ez a pár független évecske van csak, amit ki kellene használni teljes egészében, nem pedig egy komoly kapcsolatra, együtt élésre elpazarolni. Ezért nem értem azokat akik a szülői házból, egyből a párjukkal költöznek el, egyik kötöttségből a másikba ugranak. (Azokra gondolok akik anyagilag is megtehetnék hogy egyedül, most nem ez a téma.)

Amúgy mindezt lányként gondolom így, ennek a korosztálynak az elején járok.


2012. szept. 7. 11:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez baromság...hogy lenne már időpocsékolás? Ha vlaaki utazni akar hát lehet azt együtt is...


Nem tudom én kamaszkorban sem igényeltem az egyéjszakás kalandokat...egyszerűen több elnne az elelnérzetem a dolog ellen ha idegenekkel csinálnám össze-vissza, mint amennyi jó volt benne, sosem éreztem vágyat hogy ilyen téren éljem ki magam...

2012. szept. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Értem, hogy mit mondasz, de én sem így gondolom. Számomra egy jó kapcsolat olyan, amikor egyikünk sem gátolja a másikat az álmai, céljai megvalósításában, hanem támogatjuk egymást, segítünk a másiknak, és jó érzés, hogy megoszthatom ezt valakivel, vagy velem osztja meg valaki. 20 éves koromtól élek külön szüleimtől, egyedül is elvoltam, de nem volt az igazi. Most sem parancsol nekem senki, nem kell beszámolni senkinek. Egyedül, az, hogy nem fekszünk le senki mással, de nem is vágyom ilyenekre. Mást mindent ugyan úgy csinálok, csak nem egyedül kell megvalósítanom, hanem van aki támogat ebben.
2012. szept. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

21 évesen kezdődött egy négy éves kapcsolatom, és bár úgy gondolom, hamarabb kellett volna szakítanunk, de nem ezért. Bulizás, fiúzás területén már előtte is rendesen kiéltem magam. A többire, nagyobb utazások, satöbbi pedig sem akkor sem most nem lenne nagyon keret. És akkor sem lett volna, ha egyedül élek az adott időszakban. Egy jó kapcsolat pedig szerintem nem időpazarlás, nem parancsolgat senki senkinek, kötelező beszámoló sincs. 26 éves vagyok, jelenleg is párkapcsolatban. Független, kötetlen fiatal éveinket éljük most, csak éppen együtt. Bulizni, szórakozni, kikapcsolódni van igényem, szex- és szerelmi kalandok nélkül viszont nagyon jól megvagyok. Megéltem éppen elég ilyet, nem érzem hogy bármiről lemaradnék e téren. Egyénként 19 évesen érettségiztem (évvesztes voltam), utána nem tanultam tovább, dolgoztam, de a szüleim házában éltem, felnőtt módon, senki sem számoltatott el. Ez két olyan év volt, amiben nem is volt komoly párkapcsolatom.

Igazán durván kötöttséget nem egy jó párkapcsolat, hanem egy gyerek érkezése hoz.

2012. szept. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Lifeishard ***** válasza:
100%

Egy igazán harmonikus párkapcsolat nem kötöttség, hanem szabadság. Van, amit nem tehetsz meg - az, hogy fűvel-fával lefekszel, de ha erre van igénye valakinek, akkor vagy nem jó a kapcsolata, vagy nem való neki komoly kapcsolat. Egyébként Téged is meg lehet érteni, Kérdező. Sajnos tényleg van olyan eset (még ha nem is túl gyakori), hogy valaki fiatalon "leköti magát", majd a harmincas/negyvenes éveiben, férj (vagy feleség) és gyerek mellett jön rá a bolondóra, hogy még "nem is éltem". Félreértés ne essék, én nem azt támogatom, hogy mindenkinek "ki kell élnie magát", erről szó sincs. Csupán ismerje meg annyira, hogy tisztában legyen az igényeivel, és képes legyen olyan kapcsolatot kialakítani, amit később sem érez korlátozásnak, és nem alázza meg benne a másikat.

26/F

2012. szept. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Ha neked a pároddal együttélni elpazarolt idő, elég szegény ember vagy. Másrészt tapasztalatot szerezni, utazni, kalandozni kapcsolatban is lehet jól mondta az előttem szóló az abban akadályoz hogy fűvel-fával összefeküdj, de ne felejtsd el erre nem mindenkinek van igénye.
2012. okt. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Én egyet értek veled. 21 éves vagyok fél éve lett vége a 4 éves kapcsolatomnak, mert folyton csak rágódtam , gondolkodtam, tépelődtem, hogy egyszer úgy is szakítunk, mivel ő volt nekem az első mindenben,tehát akkor mi értelme van hogy együtt legyünk esetlen még 2-3 évet?hogy aztán 26 évesen szakítsunk amikorra meg már túl akarok lenni a bulizós,szabad időszakomon és már esetleg tényleg komoly kapcsolatot szeretnék? Mert lehet, hogy az előttem válaszolók nem vágynak bulizásra, flörtökre,kalandokra (vagy csak áltatják magukat) én viszont igen.Szeretnék olyanokat megtenni amit kapcsolatban nem lehet. Például elmenni a barátnőimmel nyáron külföldre, ahol nem akarom visszafogni magam.Úgyhogy végül úgy döntöttem, hogy legyen vége. Szerettem, szerelmes viszont nem voltam, úgyhogy eljött az idő.Egyébként is egyetemre járok ez meg a bulizásról szól amibe (nekem) nem fér bele egy komoly kapcsolat.

21L

2012. okt. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

16-os, azt hittem az egyetem a tanulásról és a diplomáról szól, de lehet, hogy rosszul tudom ;) Nem is értem, hogy bírom ki már 3. éve, hogy egy egyetemi buliban sem voltam, nem ittam magam részegre, és nem létesítettem szexuális kapcsolatot egy idegennel :D

Én is 21 éves vagyok, de ezek szerint teljesen más az értékrendünk, máskor érünk meg. Nem dobnám ki a testi-lelki társam azért, hogy "éljek" (bár nekem az élet mást jelent). Én kevés férfival voltam (a párom a 2., megtehettem volna másokkal is, de nekem ehhez szerelem kell), de nem is vágyom többre, nincs bennem üres érzés, hogy mit hagyok ki azzal, hogy komoly kapcsolatban élek. Aki viszont ezen aggódik, az ne is akarjon komoly kapcsolatot, mert még éretlen rá!

2012. okt. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
52%
Nem volt szerelmes a 16-os hozzászóló, ő maga írta, így persze, hogy nem érzett késztetést, hogy együtt maradjanak.
2012. okt. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%
16-os vagyok. Annyira tudtam, hogy majd jön valaki aki beleköt -.-' nyilván az egyetem a tanulásról szól, de szociális téren a haverokról és a rengetek buliról!!én a szociális térre gondoltam, azt hittem, hogy ha valaki kellő intelligenciával rendelkezik , akkor ez egyértelmű.Igen, az előttem lévő is leírta és énis, NEM voltam belé szerelmes, nem volt a tesi-telki társam, de kötözködjél csak, ha attól jobban érzed magad.
2012. okt. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

Ja és én sem tudom, hogy hogy bírod ki , hogy egy egyetemi buliban sem voltál, de én erre nem lennék olyan marha büszke ;)

... És most nem kell kiforgatni a szavaimat, nem kell belelátni azt, hogy én büszke vagyok, hogy minden héten bulizni járok, mert NEM ezt mondom. Nekem így jó,kell a kikapcsolódás a sok élmény stb stb. én össze tudom egyeztetni a tanulást a szociális életemmel (és azt hiszem egész jól megy mivel tanulmányi ösztöndíjat is kapok)

2012. okt. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!