Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan küzdjem le a gátlásaimat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan küzdjem le a gátlásaimat?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta gondolkozom már ezen, hogy mit is lehetne tenni, egyszerűen nem tudok önmagam lenni. Amikor valakivel vagyok, nem tudok sosem kibontakozni, csak mindig azon agyalok, hogy mit hogy mondjak, hogyan viselkedjek, és már kezdem nagyon unni. Tisztában vagyok vele, hogy az önbizalmammal baj van, de azon sem tudom, hogy kéne javítani. Egyszerűen csak azt szeretném, ha mindig magamat adhatnám, nem kéne semmilyen álarc mögé bújnom, és hogy nem szabad mások véleményével ennyit foglalkoznom. Hogy, miként kezdjem ezt el?
2012. szept. 21. 16:45
 1/7 Rs. ***** válasza:

1. Fogadd el önmagad. :)

És tényleg ne érdekeljen senki más. :)

Én is önbizalom hiányos vagyok.. de már alakítgatok rajta :)

2012. szept. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg minnél többet beszélgetni lányokkal/fiúkkal és légy ömmagad sz*rd le ki mit gondol lazulj el! :)
2012. szept. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vegyél egy mély levegőt, és ne agyalj, ne figyelj oda. Csak beszélgess, de ne akard mindig kielemezni, ne akarj mindig a sorok közé látni valamit. Azt te is kimondod, hogy nem szabad mások véleményével foglalkoznod, és ez így is van. Akármilyen vagy, mindig lesz egy csomó ember, akinek nem fogsz tetszeni. De ne nekik akarj megfelelni, hanem magadnak. Amíg másoknak akarsz megfelelni, soha nem leszel elég jó a saját szemedben.
2012. szept. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Figyelj: sz.rj a világra - a világ is sz.rik rád. Ilyen egyszerű!
2012. szept. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Keress egy "idol"-t, aki példájából okulhatsz. Ha látni fogod, hogy más aki nem székel illatosabbat, és amúgy semmiben nem kifejezetten áll feletted.. szóval egyenrangúnak ítéled... Szóval ha ilyet látsz könnyebben fogod elhinni azt, hogy ha neki megy akkor neked is. És hirtelen egy, két kalapácsütés elég lesz a jég feltöréséhez.

Én általában egyből bedobom azt a lapot, hogy feltűnik az, hogy ő félénk vagy épp szószátjárt... És ez erősen oldja a hangulatot. Mert ha kuka akkor elmondja miért. Vagy kiszedem belőle. Az ok lényegében evidens és nem kell hozzá nagy iq, hogy kikövetkeztessék belőle, hiszen többé kevésbé mindenki ugyan azért olyan. (szóval olyan mint te. ) Ha meg fecseg össze vissza akkor meg ezt mosolygom meg és beszéltetem egy-két kérdéssel és itt nincs is szükség arra, hogy én oly nagyon meg tudjak előtte nyílni és magamat bírjam adni, hiszen az ilyen embereknek nem az a fontos. Nomeg ha valaki így közelít feléd akkor te is pillanatok alatt "felzárkózol" a mentalitásához.:)

2012. szept. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mellesleg én nem hinném, hogy a világ ennyire rideg lenne.

Ha te aranyos és kedves vagy akkor veled is azok lesznek. Persze csak akkor ha nem játszod meg és nem húzod fel magad emiatt az első pökhendi, tahó megjegyzésen. Szóval nem veszel a szívedre dolgokat, hanem elfogadod, hogy ő ilyen és nem ismer téged, vagy ha mégis akkor nem gondolta komolyan, hanem oka volt annak, hogy úgy viselkedik veled. Mindig mindennek oka van. A KAUZALITÁS alapérvényű.

Engem nem utálnak, nincs olyan ember akinek ne mernék a szemébe nézni és alig akad olyan, aki ne merne az enyémbe. Bár ezt elhamarkodott dolog kijelenteni, hogy nincs olyan, ki nem szívlel, mert honnan is tudhatnám, de nyíltan senki sem vállalja fel velem szemben és ha beszélgetek bárkivel sosem érzem a nehezményt.

És a jó tett helyébe jót várj. NEM önző mindenki. A gondolat amely a te általad nyújtott cselekedet elültetett mindvégig ott lesz az illető fejében. Jó nem évekig, de ha folyamatosan olyan vagy vele akkor igen penetráns hatást fog kifejteni.


23/F

2012. szept. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

En elkezdtem kondizni, szebb lettem es az onbizalmam is megnott.

20L

2012. szept. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!