Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az abortuszról...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményed az abortuszról, támogatod vagy sem, ha igen miért, ha nem miért nem?

Figyelt kérdés

Milyen jogon hajthatunk végre abortuszt?

Ki dönti el, hogy mitől számít egy magzat embernek és mikor gyilkosság az abortusz és mikor még nem az?

Ki a fontosabb, az anya, vagy a születendő gyermek?

Mi lenne, ha csak nemi erőszak esetén lenne engedélyezett az abortusz, egyéb esetben tiltanák, jogos lenne ez a variáció?


Mindenki véleménye és válasza érdekel, ha lehet nemet és kort írjatok!


Köszi!



2012. nov. 7. 01:53
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
81%

most bevallalom a durva lepontozast,de felvallalom a velemenyem.

elore leszogezem,engem nem erint a tema,mert tobbfelekeppen is vedekezem,hogy meg veletlenul se legyen 'baleset'

tehat.szep az elgondolas,hogy szuntessuk be az abortuszt,es mindenki legyen felelossegteljes,vedekezzen vagy vallaljon felelosseget.mondok egy nagyon abszurd dolgot.tegyuk fel,lesz egy tizeneves lanyod,aki aligha erett az anyasagra.viszont szexelt,nem vedelezett,akarmi,es becsuszik a baba.te,mint felelos szulo,mit teszel?engeded,hogy 15-6 evesen vilagra hozzon egy gyermeket,akit nyilvanvaloan nem fog tudni nevelni,hiszen meg o is gyerek?persze,tudom,segitesz neki,es majd felneveled te. de ne vegye ezt senki magara,mondom,ez egy nagyon szelsoseges helyzet,de nem lehetetlen.

en sem tamogatom az abortuszt,de ugy gondolom,mindenkinek a sajat dontese,hogy fel tudja-e vallalni a babat,vagy sem es a sajat lelkiismeretevel kell majd utana elszamolnia.

viszont abba is gondolj bele,hogy mi lenne,ha teljesen lekorlatoznak az abortusz lehetoseget?legyen minden felnotasnak gyereke?bizonyos nepcsoportok igy is tul sok gyereket hoznak vilagra kis hazankban,mi lenne,ha nem lenne lehetoseg erre?

mindazonaltal,sok abortuszellenes egyen szerintem nagyon drasztikusan gondolkodik errol a temarol.jol peldazza ezt az elso hozzaszolas.

abban egyetertunk,hogy igenis vedekezni kell,es vigyazni,hogy ne legyen 'baleset'. de semmi sem 100%-os. es en peldaul jelenleg 23evesen biztos,hogy nem vallalnek gyereket meg.tobb okbol sem.es engem nem erdekel,hanyan vadolnanak gyilkossaggal,es hasonlokkal,nem hoznek vilagra ugy gyereket,hogy nem tudok neki mindent megadni,es nelkuloznie kell.orokbe meg biztos,hogy nem adnam a sajat babam,akit honapokig a szivem alatt hordtam.

szoval.....ez nagyon kenyes es nehez tema,az biztos

23n

2012. nov. 7. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
7%
Az abortusz ellenzõk táborát erõsítem.
2012. nov. 7. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
66%
Én támogatom az abortuszt, mert lehetsz te bármilyen elővigyázatos (nőknél például szedsz mindenféle sz@r hormont, ami teljesen kinyírja a ciklusod, ráadásul bezavar mindenbe a szervezetben, az elején legalábbis biztosan), szóval, vigyázhattok mind ketten nagyon, hogy ne csússzon be gyerek, amikor tudjátok, hogy nem kell és mégis becsúszik és vége az életednek, a gyerek meg lehet árvaházba kerül, mert a nem megfelelő körülmények miatt képtelen vagy felnevelni. Én azt mondom, van elég szerencsétlen az árvaházakban így is, nem kell több, úgyhogy akkor még inkább az abortusz! Olyan korban még a magzat úgysem tud semmiről, csak egy folt. És ezt nőként mondom.
2012. nov. 7. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
23%
Ellenzem az abortuszt. Onnantól, h megfogant a magzat, már egy élő ember, érző lény, tehát gyilkosság. Esetleg olyan különleges esetekben engedélyezném, ha az anya egészségét veszélyezteti a magzat, v ha erőszakból származik. Más esetben nem tudom megérteni, h lehet vki képes megöletni a saját gyerekét. Egyébként sokaknak nem jut eszébe, de szülés után örökbe is lehet adni a babát, ha nem tudják felnevelni.
2012. nov. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
89%
Egy zigóta még nem érez semmit. Még a 8. héten is alig kivehető, hogy mi is az, még akkor sincsenek érzései, nem reagál a külvilág ingerei. Életről csak akkor beszélünk, ha képes interakcióba kerülni a környezetével, ezért nevezünk valakit agyhalottnak is. Gratulálok a kérdezőnek, újabb fajin vitageneráló kérdés.
2012. nov. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
78%

Remélem, hogy azok, akik azzal érvelnek, hogy a még "sejtcsomó" állapotban lévő embrió érző és élő lény, azok soha egy legyet vagy hangyát nem csaptak le/tapostak el. Ezek a rovarok a biológiai skálán jóval komplexebbek/ összetettebbek, tehát effektíven sokkal inkább érző és élő lények. Őket szemrebbenés nélkül pusztítják egyesek, ez viszont senkit nem zavar. Mekkora képmutatás...

Én abszolút abortuszpárti vagyok. Ha véletlenül becsúszik egy gyerek, akit amúgy nem akarnak, akkor sokkal jobban jár, hogy ha meg sem születik, mint az, ha végig szenvedi az életét.

Az sem mellékes tény, hogy sok még kifejletlen sejtcsomóban már kimutathatóak genetikai defektusok. Ezekből súlyosan beteg gyerekek születnének. Bár tudtommal van már valamiféle vizsgálat ezekre, azonban ezeket sokkal hatékonyabbá kellene tenni, és sokkal több genetikai kórra kellene szűrni. Az, ha a szülő bevállal egy beteg gyereket, inkább saját egóját szolgálja, esetleg missziójaként tűzi maga elé ennek felnevelését, azonban arra nem gondol, hogy a gyereknek jobb lenne meg sem születnie, mint végig szenvedni egy életet.

2012. nov. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a kérdéseidre sorban:

1, a saját testünkről, illetve a saját életünkről, önreprodukciónkról való rendelkezés jogán.

2, Büntetőjogilag a hatályos törvények. Az illető saját életében erkölcsileg meg ő maga.

3, Az anya.

4, Jóval több illegális abortusz, növekvő abortusz-turizmus, több ujszülött-gyilkosság, több rossz sorsú gyerek.

(48/F)

2012. nov. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
40%

Van, aki 30 évesen is a szülei nyakán él és a szülők nem tudnak ezért nyaralni menni és luxusautót venni. Ez esetben ki kell nyírni a 30 éves fickót? Ő kérte, hogy világra hozzák? NEM.

Én is ellenzem az abortuszt. Az élet arról szól, hogy bármit megtehetünk. Szabad akaratunk van. De minden tettünknek a következménye van. Ha tetszik, ha nem.


Megtehetem, hogy az ujjamra ütök egy kalapáccsal, de a fájdalmat is nekem kell érezni, nem a szomszédnak.


Tehát az dugjon, aki már felelősséget tud vállalni a tetteiért és a következmények elől nem próbál elmenekülni. Ja, és persze olyannal dugjon, aki szintén felelősségteljes.

2012. nov. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
30%

"Ha véletlenül becsúszik egy gyerek, akit amúgy nem akarnak, akkor sokkal jobban jár, hogy ha meg sem születik, mint az, ha végig szenvedi az életét."


Dehogy jár jobban. Az én olvasatomban még a szenvedés is jobb a halálnál, és ahogy látom, erről a legtöbb ember hasonlóképp gondolkodik (máskülönben az ország jelentős része rég kinyírta volna magát). Ez szerintem részben vallási/világnézeti kérdés függvénye, de én úgy fogom fel, hogy mindenkinek csak EGY esélye van, így ha elveteted a magzatot, elvetted az egyetlen esélyét. Az pedig sehol nincs megírva, hogy végig fogja szenvedni az életét. Örökbe lehet adni olyan emberekhez, akik akarják és szeretnék, ha te már nem akarod. De ha tegyük fel, rossz családi légkörben és rossz anyagi körülmények között nő fel, még mindig ott van rá az esély, hogy később így vagy úgy, de megtalálja a maga boldogságát, célját, szerelmét, megteremti a maga egzisztenciáját és anyagi hátterét, családot alapít stb. Ha elveteted, ennek az esélyét is elveszed tőle.


Ellenzem az abortuszt, de bizonyos esetekben meg tudom érteni a másik fél álláspontját. Ez a "gyereknek jobb lesz, ha meghal" viszont a legelfogadhatatlanabb érv a témában.

2012. nov. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
89%
Önmagát az abortuszt nem, mert egy orvosi beavatkozás és ezért kockázattal jár. Az anya kizárólagos jogát, hogy eldönthesse mit tesz a gyerekével viszont támogatom. Ne az állam, az egyház, a szomszéd mondja meg, hogy a nő megszülhesse, vagy elvetethesse a gyerekét vagy sem. Az ő joga eldönteni.
2012. nov. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!