Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az abortuszról...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményed az abortuszról, támogatod vagy sem, ha igen miért, ha nem miért nem?

Figyelt kérdés

Milyen jogon hajthatunk végre abortuszt?

Ki dönti el, hogy mitől számít egy magzat embernek és mikor gyilkosság az abortusz és mikor még nem az?

Ki a fontosabb, az anya, vagy a születendő gyermek?

Mi lenne, ha csak nemi erőszak esetén lenne engedélyezett az abortusz, egyéb esetben tiltanák, jogos lenne ez a variáció?


Mindenki véleménye és válasza érdekel, ha lehet nemet és kort írjatok!


Köszi!



2012. nov. 7. 01:53
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, az abortuszt betiltani veszélyes lenne és a nyitott határok miatt felesleges is. Egy gyermekét elvetetni akaró nőnek nem nagy gond átutazni Szlovákiába, Ausztriába. A rosszabb helyzetben lévők pedig visszatérnének dédanyáink kötőtűs, forróvizes módszereihez, ami csak azt eredményezné, hogy nagyobb lenne a meddőség és a halál kockázata, ami elöregedő magyar társadalmunknak nem hiszem, hogy jó tenne. Abban azonban maximálisan egyet értek, hogy valamit tenni kell a kevesebb abortusz érdekében. Ez azonban szerintem nem a műtét betiltása lenne, hanem az, hogy az egyedülálló anyákat normálisan támogatják, a felsőoktatási intézmények mellett állami bölcsődéket, óvodákat nyitnak, az alanyi jogon járó támogatásból is tudja megteremteni például egy megesett főiskolás lány magának és a gyermekének az életet és ne egy nyomort, hanem egy nyilván nem fényűző, de minőségi és élhető életet, anélkül, hogy további 5-10 évig idős szülei életét áldozná fel, nekik lennének kiszolgáltatva, ők feszülnének meg anyagilag.

A férfiakat nagyobb felelősségvállalásra kötelezném.

Esetleg az el tudnám fogadni, hogy lejjebb vigyék a határt, nekem személy szerint ez a 12 hét kicsit soknak tűnik, egy 6-8 héttel jobban ki lennék békülve, de nyilván valamiért így lett ez megszabva.

Az abortuszt gyilkosságnak beállítani azért is elég borzasztó, mert így azok a nők (köztük magam is) akiknek volt spontán vetélésük, ez egyébként elég gyakori a terhesség korai szakaszában, szóval azok a nők emiatt a hozzáállás miatt az amúgy is nehéz helyzetüket még tragikusabban élhetik meg. Mert akkor ez pont olyan, mintha a már megszületett gyermekét veszítené el valaki. Én ezen átesve szeretnék úgy gondolni erre, hogy ő még nem volt egy kész élet, az élet lehetősége volt, de persze mindenkinek a maga dolga.

Ezen kívül a fogantatás pillanatától kódolva van, hogy milyen lesz a szeme, milyen nemű lesz, szóval aki szerint az abortusz bűn, de az esemény utáni tabletta remek, az képmutató. Mert vagy valaki úgy gondolja, hogy élet a fogantatástól, vagy úgy gondolja, hogy élet onnantól, ahonnan az orvosok megszabják.

2012. nov. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
39%
Amiket felsorolsz, megint azt az irányzatot erősítené, hogy öljünk csomó pénzt a szociális szférába haszontalanul. Építsünk óvodát, bölcsődét, támogassuk az egyedülálló anyákat, stb...vinnék a rengeteg pénzt, önálló életre támogatások nélkül képtelenek, akkor minek? Fogy a magyar? Elsőnek azt kéne megbecsülni, aki már megszületett, nem azt szorgalmazni, hogy egyedülálló anyából legyen még több.
2012. nov. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
28 ezer forint gyesből képtelen támogatás nélküli életre egy nő, akinek a pasija nem vállalja a gyereket, nem?
2012. nov. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
36%
Fogadni mernék, hogy akik támogatják az abortuszt azoknak nem történt ilyen dolog a közvetlen családjában. Most egyéb általános érveléseket kihagyom, csak annyi hogy nekem lehetne most egy kb. 15 éves testvérem... ehelyett mostmár egyke maradok egész életemben, pedig anyukám tudta hogy mindig is akartam testvért. De neki akkor éppen "nem volt biztos, hogy együtt marad azzal az emberrel" (aki azóta már a férje és még mindig együtt vannak) 25/L
2012. nov. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:

De különbség van aközött,hogy nem volt biztos a párkapcsolatom és aközött,hogy nem fogja tudni felnevelni mert öreg,fiatal,csóró,alkoholista,megerőszakolták,hajléktalan,beteg stb.

Amúgy nekem volt a családban ilyen és abszolút nem ítéltem el mert tudtam róla,hogy nem jókedvében teszi és nagyon megviselte őt.

2012. nov. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
100%
#24, de történt, és abszolút mértékben támogatom a művi abortuszhoz való jogot.
2012. nov. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:

#24 szerintem ne számolgasd, ideje lenne továbblépni

nagyon nincsen abban a korban még kifejlődve az ember

2012. nov. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
71%
#24: a testvérnek van ehhez a legkevesebb köze, mindene van, csak döntési joga nincs.
2012. nov. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
Én támogatom. Az anya döntése (még a törvény szerint is a 12. hétig), hogy vállalja-e vagy sem, fel tudja nevelni-e vagy sem. Az idegrendszer 12 hétig nem fejlődik ki, a fájdalomérzékelés - az emlékezethez és más tanult viselkedésformákhoz hasonlóan - csak a születés után alakul ki teljes egészében. Lehet propaganda videókkal és bármi mással hülyíteni a német, de az orvostudománnyal alátámasztott tények ettől még léteznek. Aki ebben nem hisz, maga dolga.
2012. nov. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
70%

Én keresztény vagyok, (26 éves nő) abban hiszek, hogy az életet Isten adta, vagyis akkor ő is vegye el, ne én döntsek róla. Számomra az élet ajándék. És a megtermékenyítéstől kezdve él már az a kis lény, még ha az anyjára is van utalva. Számomra abszolút etikátlan az, hogy sokan közülünk, akik mind esélyt kaptunk az életre, olyan könnyen rábólintanak arra, hogy egy induló élet kiolthassanak, csak mert joguk van hozzá.

Elhiszem, h olyanoknak akik erőszaknak estek áldozatul, vagy beteg lenne a baba, azoknak nagyon nehéz helyzet ez, és egyébként sem ítélkeznék más felett, mivel az szintén nem a mi dolgunk. Viszont hallottam már nem egy erőszakon át esett nőről, h bánja az abortuszt, és olyanokat akik örültek, h megtartották. De azért szerintem az abortuszok igen kis százalékának oka a nemi erőszak.

A beteg gyerekeknek szerintem ugyanúgy joguk van az élethez, mint bárki másnak, persze azt is biztos nagyon nehéz lehet feldogozni, de rengeteg beteg gyermek sokkal boldogabbnak mondhatja el magát, és sokkal több szeretetet tud adni, mint az egészséges társaik.

Az a helyzet, amikor az anya élete kerül veszélybe, és úgy végeznek el abortuszt, az úgy tudom, h az egyház szemében is megengedhető, bár más kérdéseknél hoztak erre ellenpéldákat, én mégis úgy tudom, h ilyenkor az anyát kell menteni, és nem a magzatot.

Sokan írják, h milyen mocskosak a propaganda videók, merthogy milyen hazugságokat mutatnak be, meg lelkiismereti terrort alkalmaznak. Ezek csupán felnyitják az emberek szemét. A régi ember nem tudta, hogy hogyan reagál a magzat egy abortuszra. Sőt még az a képzett orvos sem tudta, aki a Néma sikoly c. filmben szerepel, hogy a magzat él 12 hetes kora előtt is, egész picikén is mozgolódik, él. Addig többezer abortuszt hajtott végre. Csak miután beköszöntött az ultrahangos korszak, akkor látták, h hogyan reagál a magzat. Ez az igazság, kész. Lehet, h nem úgy érzi az embrió a fájdalmat mint mi, de nem gondolnám azt sem, hogy tuti jól mulat közben, ezt egyikünk sem tudhatja, még a nagyokosok sem, mert ők élhetnek.

2012. nov. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!