Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor a homoszexualitás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor a homoszexualitás betegség, vagy nem az?

Figyelt kérdés

Egyik tanárom nemrég azt mondta, hogy a homoszexualitást egyáltalán nem azért vették le a szexuális elhajlások listájáról, mert a pszichológusok rájöttek, hogy ez nem betegség... hanem azért, mert a melegmozgalmak addigra már akkora befolyással rendelkeztek, hogy kénytelenek voltak engedni a követelésüknek.

Mi tehát az igazság? Nem szeretném, ha én és még sokan mások bármilyen félrevezetés áldozatai lennénk, akár a melegeket támogató, akár homofób irányból...

Legjobb lenne, ha a kérdésben érintettek válaszolnának.



2013. ápr. 6. 13:09
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
80%
A nemi identitás a fogantatás pillanatában eldől. Ez nem egy örökölhető dolog. Amint a hímivarsejt megtermékenyíti a petesejtet, ott és abban a pillanatban minden eldől. A szeme, a haja színe, a személyisége, és az is, hogy homoszexuális lesz, vagy hetero lesz. Nem értem miért lenne betegség? Már az ősidőktől kezdve vannak melegek, csak régen még nem beszéltek róla. Az állatvilágban is előfordul, hogy azonos neműek kuffantanak. Ennyi erővel a balkezesség is betegség, hiszen ők is mások, máshogy működik az agyuk.
2013. ápr. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
87%
Ennyi erővel a homoszexuálisok betelefonálhatnának a munkahelyükre, hogy "Hello, bocsi, nem tudok ma menni dolgozni, betegszabira kell mennem, homoszexuális vagyok."
2013. ápr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
85%

"Hello, bocsi, nem tudok ma menni dolgozni, betegszabira kell mennem, homoszexuális vagyok."


Ezen melegként most jót nevettem! :D

Ez egy jó példa rá, hogy amikor mi akarunk valamit, akkor betegek vagyunk, de mikor az adónk kell, akkor nem vagyunk...

Véleményem szerint, ami nem okoz kárt az egyénben, és a társaiban, azt nem kell betegségnek tekinteni, akármi is a kialakulásának az oka. Attól, hogy én egy fiúhoz bújok oda, sem nekem, sem neki nem lesz baja, sőt! Az hogy meg a kívülállók húzzák a szájukat, hát húzzák. Én nem szeretem a spenótot, mégsem akarom kiirtani.

Megnéztem wikipédián a betegség szócikket: "A betegség legegyszerűbben úgy fogalmazható meg, mint az egészség ellentéte. A testi – lelki – szellemi egyensúly felborulása, amely akadályozza az ember mindennapos tevékenységét és a társadalmi életben való részvételét."

Nem a melegségünk akadályoz a társadalmi életben való részvételben, hanem a társadalom, aki ezt nem tudja befogadni.

2013. ápr. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
95%
Nekem meg arról beszéltek, milyen helyes férjem lesz, én már akkor is képen röhögtem őket. Akkor most mivan?
2013. ápr. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
73%

"Egyik tanárom nemrég azt mondta, hogy a homoszexualitást egyáltalán nem azért vették le a szexuális elhajlások listájáról,... "


ilyet olyan homofóbok terjesztenek, akik képtelenek elfogadni, hogy a heteroszexuálistól eltérő szexualitás normális. ha elfogadnák, azzal maguk ellen beszélnének. a betegségnek egyik ismérve, hogy az egyén betegnek érezze magát (kivéve, ha skizofrén állapotról van szó). vajon miért nem lobbinak az autisták vagy a rákosok, hogy a rákot ne tekintsék betegségnek? gondolj csak ebbe bele.

2013. ápr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
91%
Szerinted miért retteg olyan sok meleg fiatal fölvállalni önmagát a saját szülei előtt? Mert állandóan azt hallja tőlük, hogy feleség, család, unokák... Mindenkitől ez az elvárás, mindenkinek ezt hangoztatják, mégis melegek lesznek....
2013. ápr. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
82%

Ezt a tanárodat bátran fel lehetne jelenteni ombudsmannál, mert a maga homofób nézeteit a tanári pozíciójával visszaélve terjeszti.


Ennyi erővel azt is lehetne mondani, hogy a nőknek egyáltalán nem azért adtak szavazati jogot, mert tényleg nem alsóbbrendűek a férfiaknál, hanem azért, mert a női mozgalmak már ekkora befolyással rendelkeztek..

Ugye, hogy itt már azonnal kiakadsz te is? A melegek jogai sem különböznek ettől, csak a nők emancipációja Ny-Európában már 100 éve tart és nagy részben már végbement, míg a melegek egyenjogúsítása éppen most aktuális kérdés és csak a legszabadabb országokban tudnak valóban nagy dolgokat elérni.

2013. ápr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
91%

Nem az az érdekes kérdés, hogy miért került ki a betegségek listájáról, hanem hogy miért került oda.


Amikor odakerült, nem vizsgálta senki, csak fílingre betették, sehol nem tartott még a tudomány, szóval az volt igazából a propaganda.


Ezen kívül úgy tudom, a pszichológiában azt tekintjük betegségnek, ami zavarja az illetőt, mert különben minden olyan személyiségvonásra, ami eltér a többségétől, betegségként kellene tekinteni. (Pl: zöld szem)


Ugyanígy, a "szexuális elhajlások" közül is az betegség, ami zavarja az illetőt , illetve ez jogi kategória is, ami őt nem zavarja, de másokat igen, az bűncselekmény. (Pl.: pedofília), tehát mégis akadályozza a társadalmi együttélésben => tekinthető betegségnek ebben az értelemben.


De a homoszexualitás itt is csak annyira betegség, mint az, ha valaki zöldszeműekhez vonzódik :P Nem jellemző mindenkire, de azért nem szoktuk szexuális elhajlásnak nevezni, és nem nevelünk le róla senkit.

2013. ápr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
93%
Persze, gyógyítható. Egyrésztminek, ha senkit nem érdekel, ki kivel van, másrészt meg hogyan? Az, hogy valakiben valami pszichológus elnyomja a homoszexualitást, vagy a tag önmagában, és inkább feleségül vesz egy nőt, aki szül két gyereket, a pasi meg egész életében úgy érzi, hogy az élete egy nagy semmi, és bűntudata van, mert nem érti, miért nem boldog, mikor van egy felesége és két gyereke meg remek családja és elvileg mindennek tök királynak kéne lennie, de nem az, akkor kérdem én: minek?
2013. ápr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
78%

Sokszor próbálták gyógyítani, de nem jött össze.

Persze néhányan azt mondták, hogy meggyógyultak, mert szégyellték magukat, de később ők is lebuktak (leginkább nyilvános WC-ben). Az ilyen átnevelőtáborok a melegek nagy részét megnyomorítja, tönkreteszi, nem pedig heteróvá változtatja.

Ezért is hívják fölözőgyárnak. A fele tepsiben, a másik fele nyomorultan jön ki onnan, ezért ennek a propagálása nagyon veszélyes dolog.

Vagy talán te is gyilkolni akarod a melegeket, azért írtad le?

Vérre szomjazol.

2013. ápr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!