Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor a homoszexualitás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor a homoszexualitás betegség, vagy nem az?

Figyelt kérdés

Egyik tanárom nemrég azt mondta, hogy a homoszexualitást egyáltalán nem azért vették le a szexuális elhajlások listájáról, mert a pszichológusok rájöttek, hogy ez nem betegség... hanem azért, mert a melegmozgalmak addigra már akkora befolyással rendelkeztek, hogy kénytelenek voltak engedni a követelésüknek.

Mi tehát az igazság? Nem szeretném, ha én és még sokan mások bármilyen félrevezetés áldozatai lennénk, akár a melegeket támogató, akár homofób irányból...

Legjobb lenne, ha a kérdésben érintettek válaszolnának.



2013. ápr. 6. 13:09
1 2 3 4 5
 31/44 anonim válasza:
3%

"A leghangosabb homofóbok a legnagyobb valószínűséggel tényleg látens homofóbok. Vagy pedig van az a mondás, hogy a homofób ember attól fél, hogy egy férfi úgy bánik majd vele, ahogy ő bánik a nőkkel. "


Nekem is tetszik mikor egy a természet alapvető működésétől eltérő viselkedésű személy próbálja megmagyarázni, hogy valójában ő a normális és az a beteg aki a nemi szervét annak rendeltetése szerint, utódnemzésre alkalmas módon használja.


Igazából talán az az egy szerencséje lenne a világnak, ha ezek a "normális" egyedek teljesen képtelenek lennének az utódnemzésre, vagy épp a szülésre, de sajnos van köztük olyan aki betegsége ellenére képes még ellenkező neművel is összefeküdni.

2013. okt. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim válasza:
0%

"Mért nem kérdez meg senki se minket, mért mindig hetero megmondóemberkék próbálják kitotózni, hogy mi hogyan éltük ezt meg?"


Mert ti jobb ha hallgattok.

2013. okt. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

"Mert a rák eleve nem betegség, miért kellene annak tekinteni?"


azért, mert a rákosok nem akarnak rákosok lenni, te észkombájn :D

2013. okt. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
Régi kérdés ez már.Nekem van egy leszbikus ismerősöm,elvárja,hogy a homoszexualitást tolerálják,de állandóan olyan képeket oszt meg,hogy halott négerek,égjenek a zsidók stb... az ilyet szembe köpném akár heteró akár nem.Mintha tehetne bárki arról,hogy milyen etnikumba születik.Én sem szeretem a cigányokat,de nem tudnám megölni őket,nagyon rendes cigány ismerőseim is vannak.Négert és zsidót nem ismerek sokat,de ő velük is minden rendben van. Szóval azt akarom mondani,hogy én tolerálom egyébként a homoszexualitást,nem tartom betegségnek sem,sok meleg barátom van lányként,de azt nem tudom tolerálni,hogy egy leszbikus lány ,aki ki van akadva,hogy nem fogadják el olyanokat nem képes tolerálni,akiket szintén sok atrocitás ér.Az ilyen hogy várja el,hogy őt elfogadják,ha ő nem képes mást,akinek szintén ugyanannyi beleszólása volt abba,hogy ő most fekete vagy ázsiai legyen,mint neki abba,hogy ő leszbikus...
2014. júl. 8. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
60%

a rasszista homokosokat én se tudom megérteni


20/L/L

2014. júl. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

Hát igen elég buta az,aki meleg és egyben rasszista is.

Gondolom így akar szimpatikus lenni a homofób és/vagy rasszista ismerősei előtt,hogy ő legalább az egyik dologban "egyetért" velük:D


Ami még ennél is gázabb szerintem,mikor melegek a transzneműeket szidják:D


Aki úgy akarja elfogadtatni magát,hogy másokat akar lehúzni,mocskolni az igazából nem is fogadta el saját magát.Kompenzálni akar.


Szegények amúgy azt sem tudják,hogy a hátuk mögött a "kedves" rasszista ismerőseik őket is ugyanúgy lenézik,mint a különböző etnikumokat.

2014. szept. 9. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

amúgy eddig mindenfajta kutatás azt mutatta,hogy a heterók és a melegek között nincsenek semmiféle különbségek.


A melegeknél magasabb a depressziósok,öngyilkosok aránya,ami a kirekesztettség miatt van,nem pedig nagyobb genetikai hajlam miatt.


A legbarátságosabb állat is depressziós vagy agresszív lesz,ha bántalmazzák.


Betegségnek inkább a látens homoszexualitást tartanám.Az olyan emberek,akik nincsenek tisztában vagy nem tudják elfogadni azt,hogy melegek.

Ezek az emberek totál személyiségzavarosak,és esetenként veszélyesek is önmagukra vagy másokra.

2014. szept. 9. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim válasza:

Emberek, komolyan, miért lenne homofób a tanára? Olvassátok újra, a leírás alapján a tanár nem is mondta, hogy a homoszexualitás betegség! De hogyha betegségként tekint is a homoszexualitásra, az sem jelenti azt, hogy lenézi a melegeket. Sőt, én úgy gondolom, hogy a beteg emberekhez pont hogy empátiával kell viszonyulni. Ez nem jelenti azt, hogy le kell nézni őket, vagy feltétlenül, akaratukon kívül segíteni kell nekik. A melegeket sem szabad lenézni, és "gyógyításra" sincs szükségük.

Szóval azért, mert ezt állítja, még nem biztos, hogy homofób. Azért írták ezt sokan, mert a hasonló gondolatmenetek általában a homofób oldalról szoktak jönni. De ez nem jelenti azt, hogy ő mindig azon az oldalon is áll.


A kérdésre pedig a válasz: szerintem TELJESEN MINDEGY. Ha a melegek nem szeretnék ha rajtuk maradna ez a jelző, akkor miért ne lehetne ezt nekik megadni? Nem kérnek a sajnálatból és a gyógyításból, innentől kezdve mindegy, hogy minek mondjuk őket. Szerintem ezen nem érdemes kakaskodni.


És mielőtt bárki írná, nem vagyok homofób, teljes mértékben elfogadom a homoszexualitást.

2015. dec. 31. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező, megválaszoltad a saját kérdésed az elején. Nem azért vették le a szexuális elhajlások listájáról, mert tudományosan bizonyított, hogy nem elhajlás, hanem mert nagy volt a nyomás.

Depressziósok is vannak, akik nem akarnak meggyógyulni, nem akarnak változtatni a kényelmes, de pocsék életükön. Ha ők is felvonulnának, akkor a depresszió se lenne betegség?


Azért, mer az állatvilágban is előfordul, már normális? Állatok között akad pl. félszemű, féllábú, egyéb állat, ennyivel ezeket se nevezzük betegségeknek, mert az állatoknál is megtalálhatók? Tényleg, és azt tudjátok, hogy az állatoknál hogyan alakul ki a homoszexualitás? Nem. Na látjátok, akkor miért példálóztok ilyenekkel?


Az első válaszoló ostobaságot ír. Valaki telebeszélte a fejét, neki szimpatikus volt, ahogy hangzott, ezért így gondolja. A nemi identitás, és így az identitás is egyértelműen a környezeti hatásokra vezethető vissza. Ha valaki úgy nevel egy fiút, mintha lány lenne, stb... De nem értem, ezen mit nem lehet megérteni, teljesen logikus. Elképzelhető, hogy valami kicsi beleszólása van az öröklésnek, veleszületésnek is az identitásra és a nemi identitásra, de ez jóval kisebb.

2015. dec. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim válasza:

Egyszóval (visszatérve a kérdező kérdéséhez) igen a homoszexualitás egy betegség. Azt nem tudom miért törölték a betegségek listájáról erről nincs információm, de nem is nagyon érdekel. Lehetett olvasni a válaszok között sok érvet miért is nem az, de úgy vélem ezek csak szalmaszálak, melyekbe azok kapaszkodnak, akik nem képesek elfogadni és együtt élni a betegségükkel. Hát... minden esetre fura, hogy egy süketen, vagy vakon született ember esetében mindenki elfogadja, hogy ők betegek ( és persze ezzel a betegséggel élve dolgozni is tudnak, nincsenek betegszabin) Sőt szaporodni is képesek, ami a legfontosabb a fajunk fennmaradásának szempontjából. Azért megnéznék két férfi ( ha csak ők lennének a Földön) hogyan hidalnák át ezt a sarkalatos problémát. Úgy érzem nagyon hamar kihalna az emberiség. Egyébként pedig nem kell ezt annyira szégyellni, csak egyszerűen be kell látni, hogy van egyfajta betegségük és kész.

Egyébként pedig a tanár nem mondott sem hülyeséget, sem butaságot, mivel egyetemi tankönyvekben is le van írva, melyeket manapság is tanítanak.

2016. okt. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!