Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy önbizalom hiányos nő/pasi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy önbizalom hiányos nő/pasi lehet igazán szerelmes szerintetek?

Figyelt kérdés

Én azt gondolom, hogy akinek nincs önbizalma - nem szereti magát, folyamatosan megerősítésekre van szüksége ahhoz, hogy elégedett legyen, külső dolgoktól, emberektől várja a boldogságát - az nem lehet szerelmes, max. csak úgy érzi hogy az.

Persze ha találkozik valakivel érezheti úgy, hogy ő a nagy ő, és nagyon szerelmes, de az nem igazi szerelem, hanem csak ragaszkodás. Egy olyan ember, akinek nincs önbizalma - pontosan azért mert szeretetre van szüksége, nem akar egyedül maradni - álomvilágban él, és elhiteti magával hogy megtalálta a nagy őt és tényleg nagyon szerelmes. Ráruház, ráhúz olyan tulajdonságokat a másikra ami nem egyezik a valósággal, ezért is érzi azt az önbizalom hiányos személy, hogy összeillenek, sok a közös bennük, stb. De:


Aki magát nem becsüli, nem szereti - ahogy fentebb írtam - az mást nem fog tudni szeretni igazán, tiszta szívéből, amíg "ilyen". Először magunkat kell szeretnünk, és utána tudunk csak másokat is szeretni igazán. Egészséges párkapcsolata csak azoknak lehet szerintem, akik szeretik saját magukat is, és nem támaszkodnak a másikra. Hiszen, akinek nincs önbizalma, az egy párkapcsolatban a másikra fog támaszkodni, tőle fog függni. De ez nem szerelem.


Mi a véleményetek a gondolatomról? Kíváncsi vagyok!


2013. máj. 19. 10:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Az átlagnál felszínesebben.
2013. máj. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Hatos vagyok.

Kedves kérdező, és többi okos válaszoló. Ha ti nem olyan emberek vagytok, mint amilyet a kérdező leírt fent, akkor miért gondoljátok, hogy jobban tudjátok, mi játszódik le bennük, hogyan éreznek, mint ők maguk (Mi magunk) ?

Nagyon okosnak hiszitek magatokat, de ha nem ilyenek vagytok, akkor egyszerűen FOGALMATOK sem lehet arról, hogy hogyan is működik ez.

2013. máj. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ja és még egy: Ha magamat nem szeretem, akkor másba se lehetek szerelmes? Ezek szerint, aki ezt mondja, az a másikban saját magát szereti? Gondolkozzunk már..
2013. máj. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Én ilyen vagyok/voltam!

És utólag rájöttem hogy egyik sem volt igazi szerelem.

2013. máj. 19. 13:24
 15/17 anonim ***** válasza:
Akkor légy oly kedves és csupán a magad példája alapján ne húzd másokra is rá az általánosításodat....
2013. máj. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Na, én is rájöttem, hogy egyik eddigi kapcsolatom sem volt igazi szerelem, habár ezt nem önbizalomhiány okozta, hanem a tapasztalatlanság. Mindig éreztem, hogy valami nem teljes, de amíg meg nem tapasztaltam, mi is az, addig azért nehezen ismertem fel a különbséget.
2013. máj. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Másik nézőpontból megközelítve a dolgokat: mit nevezel igaz szerelemnek? Mert szerintem ezt sem lehet konkrétan behatárolni, így objektíveb nem tudhatod, hogy ez most "igaz szerelem"-e vagy sem.
2014. máj. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!