Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleszerettem egy olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beleszerettem egy olyan emberbe, aki bármikor meghalhat. Tanácstalan vagyok. Mit tegyek-ne tegyek?

Figyelt kérdés

Két éve az egyik barátnőm által bekerültem egy társaságba. Akkortájt nagyon szorítottak valakinek, hogy meggyógyuljon, de mivel "friss" voltam, nem nagyon akartam rákérdezni a dologra.


Egy évvel később találkoztam a beteg fiúval. Teljesen ledöbbentem. Hihetetlen élni-akarás van benne, meglátja az élet minden apró örömét, és olyan humorérzékkel áldotta meg az Élet, hogy el sem hittem, hogy ő valóban beteg ember. Pedig az. A betegségét sosem említette, így egészen mostanáig nem is tudtam, hogy pontosan mi baja.


Rengeteget beszélgettünk az elmúlt egy évben. Minden hónapban találkoztunk a szokásos összejöveteleken és minden ilyennek az lett a vége, hogy egy félreeső helyen hajnalig beszélgettünk. Mindenről. Egy idő után már interneten is tartottuk a kapcsolatot. Beleszerettem, de nem mertem lépni, mert nem tudtam, hogy én is tetszem-e neki, vagy sem, mivel az órákig tartó beszélgetéseken kívül semmi más nem történt.


A héten ünnepeltük a születésnapját, és ezen okból ismét összejött a társaság.

Aztán megkaptam a hideg zuhanyt: olyan betegségben szenved, hogy lényegében bármelyik pillanatban meghalhat. Azért nem mesélt semmit, mert nem akarta, hogy a sajnálat vezéreljen, amikor leülök vele beszélgetni.


Eljöttem, mert nem bírtam visszatartani a könnyeimet.

Az öccse mesélte el. Ahogy azt is, hogy nem azért nem lép, mert nem tetszem neki, hanem azért, mert nem fog arra "kényszeríteni", hogy mellette legyek ilyen állapotban.


Teljesen tanácstalan vagyok.

Mit tegyek? Igazából azt se tudom, hogy pontosan mire várok választ tőletek, de muszáj volt kiírnom magamból. :(


26N


2013. júl. 14. 23:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
97%
Lehet, hogy te adsz majd neki pont akkora örömöt, amitől még erősebb lesz az élni akarása és így még tovább él majd.
2013. júl. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el neki,hogy mit érzel iránta,és hogy nagyon szereted.Mond el azt is neki,hogy nem sajnálatból szeretnél vele lenni,és nem sajnálatból mondod neki ezeket a dolgokat.

Igen,félő,hogy megbánod,hogy nem vagy vele,

DE

Lehet,hogy még fájóbb lesz elveszteni.

Nézd,te 26 éves vagy,nagyon fiatal vagy még ehhez.Szerethetsz egy halálosan beteg embert,lehetsz belé szerelmes,de ne felejts egyet..a halála után az életed ugyanúgy megy tovább,csak nélküle..végülis,veled maradhat az emlékeidben.De sok veszélyt rejt ez magában.Gondolj csak bele!Mi lesz,ha összejöttök,aztán nem sokkal utána meghal?Mit fogsz te akkor érezni?Összefogsz törni!Egy nő nem ilyen erős,hidd el nekem,főleg nem a szerelmes nők.De tudni kell elengedni.És nem csak a saját érzelmeidet kell nézned,hanem az övéit is:lehet,hogy azt fogja egy idő után érezni,hogy lelkiismeretfurdalása van,amiért téged itt kell hagynia..neki is nagyon rossz,sokkal rosszabb,mint neked.A humor,a nevetés csak álca..sajnos egy beteg ember nagyon megvan zuhanva lelkileg is.És meg is lehet érteni.

Sajnálom a helyzetedet,azt tudom tanácsolni,hogy tégy ahogy a szíved diktálja,legyél vele!

De a fájdalmakat nem kívánom neked,ami utána fog következni.Idegenként féltelek!

2013. júl. 15. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
85%

Első látásra igazat adtam volna az előttem szólóknak,de azért nem kellemes,hogy egyszer csak és hamar elmegy,akit szeretünk.Nagyon visszaveti az embert a gyász.


Amúgy érdekes ,hogy pont olyanba szerettél bele,aki az állapota miatt valahol mégis elérhetetlen,hiszen,mint írod ő is hárítja a kapcsolatokat emiatt.

2013. júl. 15. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
73%

HA 10 percet is úgy szeretnek viszont, ahogy azt Te megálmodtad, és viszont szereted az illetőt, akkor az már megérte....

Én ezt gondolom.

2013. júl. 15. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
52%
Mi a baja a srácnak?:)
2013. júl. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Itt mindenki olyan drámai és olyan nagy gondolatokkal dobálózik, kíváncsi lennék hányan mennétek bele, akár önzetlenül akár saját magatok miatt egy ilyen kapcsolatba. Persze nem ártana tudni, hogy mit jelent, hogy bármikor meghalhat, hiszen akárki akármikor meghalhat. Lehet, hogy már nem fogom tudni befejezni ezt az üzenetet, mégsem gondolom, hogy emiatt senkinek nem kellene összejönnie velem. Viszont ha az orvosok szerint teszem azt 1-2 éven belül meghal, akkor nem valószínű, hogy ezzel fájdítanám a szívemet, és inkább valaki mást keresnék. Szerintem semmi értelme kínozni magunkat, bármilyen nemes dolognak is hangzik.
2013. júl. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát. Hogy mi baja, azt nem szeretném leírni, nem szeretném, hogy esetlegesen bárki is rám-ránk ismerjen.


Összeszedtem a bátorságom, és beszéltem vele, elmondtam neki, hogy hogy érzek. Azt válaszolta, hogy ő is hasonlóan érez, de nem akar tönkretenni lelkileg, úgyhogy maradjunk barátok...


Elfogadtam a döntését, de tanácstalan vagyok, hogy hogy viselkedjek vele, mert nem tudok úgy beszélgetni vele, mint eddig. Megbántani sem szeretném, nem akarom, hogy azt higgye, haragszom rá.


Valahogy távolságtartóak lettünk egymással szemben. :( :(

2013. júl. 27. 17:03
 18/19 anonim ***** válasza:

Ez butaság, ha te vállalod a kockázatot, hogy rosszul érezd magad, miért nem akar erre az időre boldoggá tenni?

Az a baj, hogy egy ilyen után nem lehet barátnak lenni. Ha egy dolog több, mint barátság, akkor utána már sosem lesz barátság.

2013. júl. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Na látod mondtam én,hogy elég furcsa az ő távolságtartása is,nem olyan mintha minden kapcsolatot hárítana?Viszont nekem őszintének sem tűnik,mert szerintem én kapaszkodnék másokba...
2013. júl. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!