Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bántják ennyien a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért bántják ennyien a melegeket? (kérdés rövid, magyarázat hosszú)

Figyelt kérdés

Tudom, ez az ezredik ilyen kérdés, de én komoly válaszokat várok, valós indokokkal. Összegyűjtöttem minden érvet, amit általában fel szoktak hozni a melegek ellen. Olvassátok el, aztán írjátok le a véleményeteket.


#1 Mert undorítóak. Ezt eddig el is tudom fogadni, de mondok egy egyszerű példát. Vannak, akik szeretik a brokkolit, és vannak olyanok, akik a puszta látványától undorodnak. Nem én döntöttem úgy, hogy 'na én mától utálom a brokkolit', hanem ez egyszerűen bennem van. Én, mint olyan személy, aki nem rajong a brokkoliért, nem nézem le vagy szólok be az olyanoknak, akik szeretik. Miért? Mert semmi közöm hozzá, és attól, hogy ebben különbözünk, ő lehet ugyanolyan jó ember, mint a brokkoli-utáló ismerőseim. TEHÁT - tarthatod undorítónak a melegeket, de attól még lehet benned annyi emberség, hogy nem b*zizod le őket lépten-nyomon.


#2 Mert természetellenes, avagy 'Jajj ne, ki fogunk pusztulni'. Könyörgöm, több mint 7 milliárd ember él a Földön, hova pusztulnánk? :D Tudtommal, még mindig a heterók vannak többségben, de ebből az elvből kiindulva, hibáztathatjátok azokat az embereket is, akik heterók ugyan, de sosem születik gyerekük. Más szempontból nézve - Rengeteg természetellenes dologgal élünk együtt, csak ezek mind annyira beleolvadtak a mindennapjainkba, hogy az embereknek fel sem tűnnek. Attól még, hogy sokan olyan ellenszenvesen viselkednek a melegekkel, attól még semmi nem változik. Melegek voltak, vannak és lesznek.


#3 A kedvencem: Mert betegek. Ez a kijelentés mindössze annyit árul el az illetőről, akinek elhagyta a száját (billentyűzetét), hogy tudatlan, és nulla empátiával rendelkezik. Először is, NEM betegség, másodszor pedig, egy - a te álláspontod szerint - beteg embert hogyan tarthatsz kevesebbre, mint egy "egészséges" embert? Vagy az ilyenek minden, bármiféle betegségben szenvedő embert lenéznek? Azt is, aki mondjuk rákos vagy egyéb gyógyíthatatlan betegségben szenved? Hogyan tudnak utálatot érezni egy ember iránt, olyan dologért, amiről nem tehet? Saját maguknak mondanak ellent.


#4 Mert a melegek magamutogató, sejpítős hangon beszélő, csivavákkal az ölükben tipegő emberek. Sztereotípia sztereotípia sztereotípia. Ahogyan a heterók között is, a melegek között is vannak ilyen és olyan emberek. Nem értem, hogy ezt sokan miért nem látják be. Nem minden meleg jár melegfelvonulásra, hogy rózsaszín tangában rázza magát egy kamion tetején. Mert igen, ez már nevezhető provokációnak. De van, aki normálisan éli az életét, csak éppen egy férfival. Egy embert nem ez alapján kéne elítélni. A kedvenc verzióm, amikor valaki felteszi a kérdést itt gyakin: 'XY bevallotta nekem, hogy meleg. Mit tegyek most?" - mintha bármi is változna.


#5 Mert Isten Ádámot és Évát teremtett, nem Ádámot és Bélát. Hirtelen mindenki milyen vallásos lesz, amikor szóba kerül a téma :D Én nem hiszek Istenben (de tiszteletben tartom, ha valaki igen), így nem szívesen megyek bele ebbe a témába, viszont van ebben az elméletben is egy bökkenő. Elvileg Isten mindent úgy teremtett, hogy az jó legyen. Akkor miért léteznek melegek, úgy őszintén. Isten miért nem tett már valamit, ha ezt nem tartja helyesnek?


#6 Mert nem véletlenül létezik nő és férfi. Megint csak ugyanazt tudom mondani - magánügy. Miért zaklat téged, hogy valaki nem pontosan úgy él, mint te? Mi hátrányod lesz neked belőle?


#7 'Csak mert b*zik. Golyót a fejükbe.' Köszi, én is szeretlek titeket :D Az ilyen felfogásúak kíméljenek.



2013. aug. 4. 20:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
46%
Te miért szereted őket?
2013. aug. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
9%
Sokan azért utálják őket, mert maguk is melegek. kb. minden 6. ember meleg, és ők teszik ki a homofóbok egy jó részét.
2013. aug. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó, ilyeneket honnan szedsz?
2013. aug. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
0%
mert nem tudják mi a rövid és a hosszú között a különbség , ez neked "kérdés rövid, magyarázat hosszú" ? xD
2013. aug. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
54%
Nekem nincs bajom a bu.z!kkal, csak ez a melegezés... Miért lenne sértő a bu.z! kifejezés? Engem nyugodtan tessék lefehérezni, leheterózni, lemagyarozni. Semmi bajom nincs tőle. A másik a magamutogatás. Nem megyünk ki verni a pöpszinket a térre, h hajj, mi heterók vagyunk! A bu.z!k miért teszik? Ezért nem szeretik sokan a homárokat.
2013. aug. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
75%
a brokkolis hasonlat nagyon ott van, végül is én sem szeretem a brokkolit, DE NEM is vájkálok egy másik pasi seggében ........
2013. aug. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%

Nekem semmi bajom velük.

De NEKIK miért kell mutogatni magukat,a heterók hogyhogy nem vonulnak fel,hogy ˝Nézzétek mi járunk és dugunk??!!˝

Szerintem a legtöbb ember az ilyen ˝fesztiválok,felvonulások˝ miatt utálja őket!

Mert tényleg senkinek semmi köze más magánéletéhez,de ha már a melegek ˝tálcán kínálják˝ a felvonulásaikkal,akkor ne várjanak mást..

2013. aug. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Az élet nagy gondjai
2013. aug. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
39%
#5, a 4-es pont foglalkozott a te érveddel. A felvonulók elsöprő többsége nem magamutogató, csak azért vonul fel, hogy jelezze, hogy "itt vagyunk, és szeretnénk, ha nem közösítenél ki minket azért, mert velünk azonos nemű embereket szeretünk". Kb. erről szól a felvonulás.
2013. aug. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
69%
Bocsánat, de ez a felvonulós érv marhaság. Én ugyan nem szoktam vonulni, de bizony nekem is fontos az, hogy a társadalom többsége elfogadjon többé-kevésbé. Hogy a munkahelyemen nyugodtan beszélgethessek a magánéletemről annyira, mint mások. Hogy bemutathassam a páromat a barátaimnak, ismerőseimnek és kollégáimnak. Hogy ne kérdőjelezze meg senki, hogy jogunk van-e boldognak lenni egymással, és ránk bízza annak eldöntését, hogy családot alkotunk vagy sem. :)
2013. aug. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!