Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerekvállalással kapcsolatb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyerekvállalással kapcsolatban csak én vagyok ilyen tartózkodó?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 22 éves lány vagyok, és minél többet látok ebből az életformából, annál jobban elveszi a kedvem a családalapítástól. Komolyan. Sok embert ismerek, sok kismamát, és egy katasztrófa az egész.

Konkrétan senkit nem látok, aki boldog lenne. A férjek/apák hűtlenek, félrelépnek, cserben hagynak mindenkit, mind anyagilag, mind úgy támogatás/segítség kapcsán, az anyukák egészségügyileg és lelkileg TELJESEN leamortizálódnak, kikészülnek, bőgnek és minden bajuk van.

Én tényleg sajnálom őket, mert szörnyűnek tűnik, amiket ők átélnek.


Egyáltalán semmi vonzót nem látok abban, hogy valaki gyereket vállaljon. Abszolút semmit. És ez valahol ijesztő, de minél többet gondolkozok rajta, annál inkább úgy tűnik, mint valami elemi csapás, nem a "legjobb dolog" ami történhet az életedben.


Ez nagy gond, ha én lehetőleg sose szeretnék gyereket? Úgy érzem, ha egyszer bevállalnám, tönkretenne mindent. Tudom, hogy elég fura, de tényleg így érzem. :S


2013. szept. 9. 14:25
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Bocsánat, pontatlanul fogalmaztam, úgy értettem, hogy akiket én látok, ott a férfiak mind... biztos vannak rendes apák is.

Csak én nem találkoztam egyetlen eggyel se.

2013. szept. 9. 14:38
 12/23 anonim ***** válasza:
46%
sose szülj! Én is félek tőle kicsit, főként a kötöttség és a felelősség miatt, de akiket én ismerek kisgyerekeseket, azok szinte mind nagyon boldogok! És többnél az apa is sok mindent elvállal, és nem lép félre emiatt. ( aki félrelépős, az félre fog mindig is, aki nem az, az meg nem fog megváltozni a gyerek miatt)
2013. szept. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Sajnos ugyanúgy érzek, mint te, és ugyanannyi idős is vagyok. :/
2013. szept. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
96%

Én úgy látom, hogy téged nem igazán a gyerekvállalás mint olyan zavar, hanem inkább az, hogy nem hiszed, hogy találsz valakit, aki nem hagy el, nem csal meg és melletted van. Nyilván a félelmeid nem alaptalanok, mert én is megütközöm elég gyakran, hogy mennyi nő és férfi van aki egy morálisan életképtelen sz*r.


Egy gyerek erőt ad és célt.


Nekem nincsen se gyerekem, se feleségem, de azt gondolom, hogy gyerek, meg család nélkül teljesen feleslegesen dolgoztál, szenvedtél egész életedben. Mert mi értelme a pénznek, ha nem tudod a gyerekedre a feleségedre költeni? Mi értelme van elvek szerint élni, ha ez nem tudod átadni? Én azért tanulok, illetve küzdök a magasabb pozícióért meg a több pénzért, hogy ha majd lesz családom, tudjak nekik adni.

2013. szept. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Még lehet, hogy változni fog a véleményed. majd olyan 30 körül. nekem is mindig ezt mondják. :P 25 vagyok..de az én életemet is jelenleg még tuti porrá zúzná egy gyerek.

Majd kiderül. nekem van egy fantasztikus párom...mégsem jön az érzés.

2013. szept. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
81%

Valamilyen szinten én is így gondolom, de csak azért mert látom a nővéremet a 8 hónapos babájával...A párja csak aludni jár haza, a napi 8 órás meló után estig maszekol, ha a tesóm beteg (legyen lázas, vagy bármi!!) akkor sincs otthon csak dolgozik...A tesóm már teljesen kivan, mind idegileg, mind fizikálisan.

Nincs diagnosztizálva (hiába mondjuk neki hogy menjen el pszichológushoz, de nem hajlandó), de egyértelműen látszik hogy depressziós és sajnos úgy látjuk anyuékkal hogy ez még rosszabb lesz és nem tudunk mit tenni ellene...

Szóval ez csak egy példa arra amit írtál...Függetlenül attól, hogy most én is úgy gondolom (23 évesen) ahogy azt Te leírtad én a későbbiekben szeretnék gyereket. Stabil 6 éves kapcsolatom van, komoly tervekkel. És remélhetőleg esély sincs arra, hogy én is úgy járjak majd mint a tesóm most.

2013. szept. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

16.

De a pasi azért dolgozik ennyit,hogy eltartsa őket nem?

2013. szept. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Igazából a munkája az a hobbija, régen azért dolgozott ennyit, plusz azért mert soha senkinek nem tudott nemet mondani...Most (mi úgy látjuk) hogy menekül otthonról (évek óta rossz a kapcsolatuk...hosszú lenne leírni). A 8 órás munkájával jól keres, ellennének belőle bőven.
2013. szept. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Akkor ő nem igazán akarta azt a gyereket :/
2013. szept. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Az igazság az, hogy "véletlen" gyerek, de amikor megtudták, rögtön tudták hogy akarják. Gondolom azt hitték (ahogy elég sokan), hogy akkor majd változni fog a kapcsolatuk, de sajnos ez nem így lett és szerintem rosszabb is lett, mert a tesóm még elviselhetetlenebb lett (a plusz stressztől)...Nagyon sajnálom Őket, de ennek az egésznek később a gyerek fogja meginni a levét, méh ha most nem is érzékeli, hogy mi megy körülötte...:(
2013. szept. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!