Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúk-lányok: hol itt az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk-lányok: hol itt az egyenjogúság?

Figyelt kérdés

Elvileg egyenjogúság van a két nem között, de akkor miért van az, hogy sok esetben (FONTOS: nem mindig igaz=nem általánosítok, mielőtt ezzel jönnétek, csak sok esetben igaz):


- ha egy nő szép, és kirakja a melleit (vagy egyéb módszereket vet be célja érdekében) akkor több mindent elér (akár suliban, akár munkahelyen), mint egy kevésbé szép nő, ill. férfi?

- ha egy nő sírva fakad a vizsgán, akkor átengedik, ellenben ha egy férfi tenné meg akkor kiröhögnék? (igaz sztori, ismerőstől hallottam, hogy államvizsgán kisírta a csaj magának a kettest, plusz olyat is hallottam, hogy a tanár mindent elmondott a csajnak vizsgán és csak emiatt ment át (ezt is ugyebár csak a két szép szeméért és/vagy kirakott melléért), és később ezzel még dicsekedett is; volt, aki meg éveket csúszott emiatt a vizsga miatt, mivel nem lett meg neki - mondanom sem kell, hogy az illető férfi volt)

- a qrválkodásra, mint "becsületes munkára" általában az a kifogás, hogy "nem volt más választásom, ha te lettél volna a helyzetemben megértenéd"? Talán pisztolyt fogtak a fejéhez vagy mi, hogy nem volt más választása? Tisztességes munkáról nem hallott még az ilyen? Miért van az, hogy egy nőnek elég széttennie a lábát és abból megélhet, ráadásul még őt kell sajnálni, amiért ilyen sorsra kényszerült? (valójában csak lusta tisztességes munkát végezni, mert ahhoz több erőfeszítés kell, és való igaz sokszor kevesebbet keres vele, de azért meg lehet élni - mivel nem mindenki qrva a világon, és ők is tudnak boldogan élni attól még)

- a nők elvárják, hogy a pasijuk fizessen nekik mindent, és elhalmozzák őket mindenfélével?


És ez még csak pár példa, sorolhatnám itt napestig.



Azért kihangsúlyoznám, hogy AKINEK NEM INGE, NE VEGYE MAGÁRA! Nem kérek felháborodott kommenteket, hogy általánosítok, mivel tisztában vagyok vele, hogy NEM MINDEN NŐ ILYEN! De azt bárki beláthatja, hogy egyre több ilyen van, és sajnos egyre kevesebb az, akire ezek nem igazak, és nem él vissza nőiességével, hogy előrébb jusson bizonyos élethelyzetekben.


Továbbá még hozzátenném, hogy a fentiek miatt sajnos egyre elterjedtebb az a tény, hogy mivel a szép nők gyakorlatilag mindent megkapnak kizárólag a külsejük meg a két szép szemük miatt, ezért el vannak kényeztetve, úgy viselkednek, mint a királykisasszonyok, akiknek a lába előtt kell hevernie minden embernek, és lenéznek mindenkit, nőt-férfit egyaránt, akik nem érnek fel hozzájuk kinézetben? (És amúgy ezek alá még adják a lovat is, agyba-főbe dicsérik, hogy milyen csodálatos, stb. szóval nem csoda, hogy így elszállt magától.)


És itt MÉG EGYSZER hangsúlyoznám a kettővel feljebb lévő bekezdést: tudom, hogy ez NEM MINDENKIRE VONATKOZIK! De saját tapasztalataim szerint a társadalom nagy részére sajnos inkább már ez igaz. (Én magam is ismerek ellenpéldát, de gondolom mondanom sem kell, hogy az ellenpélda aránya jóval kevesebb, mint akikre igazak ezek a tények.)


Csak szerintem felháborítóak ezek a dolgok, hogy a női nemet sok szempontból pozitívan diszkriminálják, csak mert nő? (és abból is leginkább csak a szépeket illetik meg ezek a "kiváltságok")



2014. jan. 19. 07:56
1 2
 1/11 Captain Hindsight ***** válasza:
45%
jók a meglátásaid
2014. jan. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nemcsak téged háborít fel.Én amikor csak tehetem,törlesztek.Egy pár hónapja összejöttem egy ilyen p.csával,láttad volna az arcát amikor dobtam.Azóta képtelen feldolgozni,hogy egy ilyen átlagos pasi semmibe veszi.Állandóan hív-ír,de tojok rá.Ettől tisztára kívan.Megszokta,hogy mindenki isteniti,adtam az egójának.
2014. jan. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy egyenjogúság van?
2014. jan. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az Alaptörvényben benne van, hogy egyenjogúság van és ez attól nem fog változni, hogy a generációd sajnos az elk*rvulás irányába tart.. Hozzáteszem ez a pasikra is igaz, csak az ő viselkedésüket gondolom annyira nem figyeled, mint az ellenkező nemét. Nem tudom milyen suliba jársz, nálunk egyenesen szégyen sírni a vizsgán, ez inkább iskola, mint ember függő. Az pedig, hogy kirakja a mellét és a férfi tanárnál átmegy, szintén nem az egyenjogúságot borítja fel, egy helyes pasi, ha elkezd bókolni, tenni az agyát a női tanárnak ugyanúgy át fog menni, nyilván kicsit nehezebb dolga van, mivel a pasiknak nincs legálisan kitehető dolguk, de erről a genetika tehet, nem a nők. A k*rvák tökéletesen tudják magukról, hogy, amit művelnek az megalázó, gáz dolog, ha rákérdeznek természetesen nem fogják azt mondani, hogy figyelj azért teszem ezt mert így könnyebb pénzhez jutnom. Ha téged kérdeznének ilyen kínos dologról, te sem hiszem, hogy megmondanád, hogy azért mert lusta, buta..stb vagy.. Ez a hím k*rvákra ugyanígy igaz, szerintem ők is azt mondanák nem volt más választásuk.. Nem is értem ez, hogy jön az egyenjogúság témához.. A szép nők el vannak kényeztetve részhez sajnos nem tudok mit hozzáfűzni.. Kinek mi a szép.. van ismerősöm, aki gyönyörű lány, de nagyon rossz körülmények közé született, így nincsen pénze túl jó ruhákra, de igyekszik kihozni a legjobbat magából és távol áll tőle, hogy bárkit is lenézzen sőt.. Nyilván te itt most szép alatt a valóban elkényeztetett lányokra gondolsz.. Nos akit a külsőségesek, ruha, smink tesz széppé, azok már eleve csak azért szépek mert van pénzük.. Akiknek sok pénzük van, hajlamosak a gyermekeiket jobban elkényeztetni, amivel nincsen gond szerintem egy bizonyos határig, ha azon a határon átesnek, sajnos a lány pontosan úgy nő fel, mint a királykisasszony és öntudatán kívül is ezt várja el másoktól. Ez megint ugyanúgy igaz a fiúkra is.. Csak beszélgess egy minden nap kondiba járó, legmárkásabb cuccot hordó, kikent kis menő fiúval.. Hidd el ők pontosan ugyanúgy elvárják, hogy hanyatt essen mindenki előttük.


Tudom, hogy nem akartál általánosítani, de sajnos tudat alatt is azt teszed. Ez a tipikus esete a mások szemében a szálkát is észreveszinek.. Könnyebb a nőket megítélni, hiszen te velük akarsz kapcsolatot kiépíteni, őket figyeled, de nézz körül magad körül kicsit, fiúknál erre ugyanúgy van példa..

2014. jan. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az Alaptörvényben sok olyan van ami a valóságban nincs és sok olyan van a valóságban, ami az Alaptörvényben nincs.
2014. jan. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez így igaz, de sajnos nincs mit tenni, le kell nyelni..
2014. jan. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
a jogot kevered az élettel! buta vagy
2014. jan. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Azért ne feledjük, hogy ha nem lennének olyan férfiak, akik egy kirakott mell miatt bármiféle kedvezményt adnak, akkor nem működne ez a dolog. Szóval kell ehhez egy - az én fogalmaim szerint - nem túl erkölcsös férfi és egy nem túl erkölcsös nő, aki ezt kihasználja.
2014. jan. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ott van az egyenjogúság, hogy egy nő is elmehet szavazni, hogy - legalábbis a közszférában - azonos munkáért azonos bért kap férfi és nő, hogy a gyerekkel a férfi ugyanúgy otthon maradhat gyeden, gyesen, mint a nő.


Amiről te írsz, az az, hogy valaki kihasználja az adottságait. Ezzel meg az a helyzet, hogy aki élelmes, az él vele. Valakinek nagy melle van, valaki okos, valaki szép. De megvannak azok a területek, ahol egyébként férfiként könnyebb érvényesülni és a nők vannak hátrányban. Amikor öt éve jelentkeztem valahová, hogy programozni szeretnék, éppen hogy csak körbe nem röhögtek. Pusztán mert nő vagyok. És az azonos teszteredményt elérő férfit vették fel. Erről ennyit.

2014. jan. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hehe ilyen bőgős story nálunk is volt az egyetemen, az csaj azért bőgött mert 4-est kapott a másik csaj azért bőgött mert nem lett azonnal kijavítva a Zh-ja...Szánalmasnak tartom, pedig én is nő vagyok...

Az tény hogy senki nem mondta h egyenjogúság van...Azt anno azért harcolták ki a nők, hogy ők is dolgozhassanak, iskolába járhassanak (mert ugyebár a középsuli, egyetem zárva volt előttük).

És amúgy én sem vagyok ronda (nem ego-ból mondom), de mégsem érek el vele semmit (persze nem is akarok, azért járok egyetemre mert tanulni akarok, nem végig bukdácsolni). Szerintem az, hogy valaki ezzel tud érvényesülni nem csak rajta múlik hanem a másik félen. Pl. nálunk az egyetemen vannak fiatalabb tanárok is, és nem hatja meg őket, hogy ki hogy néz ki, volt h megszívattak szóbelin...szóval hiába a két szép szemem! Szóval kettőn áll a vásár.


L23

2014. jan. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!