Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúk-lányok: hol itt az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk-lányok: hol itt az egyenjogúság?

Figyelt kérdés

Elvileg egyenjogúság van a két nem között, de akkor miért van az, hogy sok esetben (FONTOS: nem mindig igaz=nem általánosítok, mielőtt ezzel jönnétek, csak sok esetben igaz):


- ha egy nő szép, és kirakja a melleit (vagy egyéb módszereket vet be célja érdekében) akkor több mindent elér (akár suliban, akár munkahelyen), mint egy kevésbé szép nő, ill. férfi?

- ha egy nő sírva fakad a vizsgán, akkor átengedik, ellenben ha egy férfi tenné meg akkor kiröhögnék? (igaz sztori, ismerőstől hallottam, hogy államvizsgán kisírta a csaj magának a kettest, plusz olyat is hallottam, hogy a tanár mindent elmondott a csajnak vizsgán és csak emiatt ment át (ezt is ugyebár csak a két szép szeméért és/vagy kirakott melléért), és később ezzel még dicsekedett is; volt, aki meg éveket csúszott emiatt a vizsga miatt, mivel nem lett meg neki - mondanom sem kell, hogy az illető férfi volt)

- a qrválkodásra, mint "becsületes munkára" általában az a kifogás, hogy "nem volt más választásom, ha te lettél volna a helyzetemben megértenéd"? Talán pisztolyt fogtak a fejéhez vagy mi, hogy nem volt más választása? Tisztességes munkáról nem hallott még az ilyen? Miért van az, hogy egy nőnek elég széttennie a lábát és abból megélhet, ráadásul még őt kell sajnálni, amiért ilyen sorsra kényszerült? (valójában csak lusta tisztességes munkát végezni, mert ahhoz több erőfeszítés kell, és való igaz sokszor kevesebbet keres vele, de azért meg lehet élni - mivel nem mindenki qrva a világon, és ők is tudnak boldogan élni attól még)

- a nők elvárják, hogy a pasijuk fizessen nekik mindent, és elhalmozzák őket mindenfélével?


És ez még csak pár példa, sorolhatnám itt napestig.



Azért kihangsúlyoznám, hogy AKINEK NEM INGE, NE VEGYE MAGÁRA! Nem kérek felháborodott kommenteket, hogy általánosítok, mivel tisztában vagyok vele, hogy NEM MINDEN NŐ ILYEN! De azt bárki beláthatja, hogy egyre több ilyen van, és sajnos egyre kevesebb az, akire ezek nem igazak, és nem él vissza nőiességével, hogy előrébb jusson bizonyos élethelyzetekben.


Továbbá még hozzátenném, hogy a fentiek miatt sajnos egyre elterjedtebb az a tény, hogy mivel a szép nők gyakorlatilag mindent megkapnak kizárólag a külsejük meg a két szép szemük miatt, ezért el vannak kényeztetve, úgy viselkednek, mint a királykisasszonyok, akiknek a lába előtt kell hevernie minden embernek, és lenéznek mindenkit, nőt-férfit egyaránt, akik nem érnek fel hozzájuk kinézetben? (És amúgy ezek alá még adják a lovat is, agyba-főbe dicsérik, hogy milyen csodálatos, stb. szóval nem csoda, hogy így elszállt magától.)


És itt MÉG EGYSZER hangsúlyoznám a kettővel feljebb lévő bekezdést: tudom, hogy ez NEM MINDENKIRE VONATKOZIK! De saját tapasztalataim szerint a társadalom nagy részére sajnos inkább már ez igaz. (Én magam is ismerek ellenpéldát, de gondolom mondanom sem kell, hogy az ellenpélda aránya jóval kevesebb, mint akikre igazak ezek a tények.)


Csak szerintem felháborítóak ezek a dolgok, hogy a női nemet sok szempontból pozitívan diszkriminálják, csak mert nő? (és abból is leginkább csak a szépeket illetik meg ezek a "kiváltságok")



2014. jan. 19. 07:56
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
fiút is láttam hisztizni. ő a bu zi kártyát játszotta ki. bejött!
2014. jan. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!