Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az Értelmiségiek, nem lehetnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az Értelmiségiek, nem lehetnek Homofóbok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én mindig is úgy láttam, hogy aki művelt, az nem bántja az embereket a szexuális irányúltsága miatt, elfogadóbbak a művelt emberek ilyen téren.

Valaki szerint, simán kitagadnák, akármilyen irigylésre méltó család sarja.. S azért is kérdezem, hogy aki értelmiségi, az hogy viszonyul pl. a homoszexualitáshoz?



2014. febr. 15. 16:07
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
54%

Engem nem zavar,hogy van feleséged,amíg 4 fal között éltek és a gyerekeitek magántanulók,és a boltba is egy esőkabátba vagy maszkba öltözött embert küldtök magatok helyett,nehogy meglásson titeket valaki:))))


Viccet félretéve,a tolerancia ott kezdődik,amikor kilépünk az utcára,munkahelyre,közterületre.Magánlakásban nincs tolerancia,ott minden ember a maga diktatúrája szerint él,aminek a levét max a macskái isszák meg(de reméljük sokan cicabarátok):DD


Akik meg egy felvonulásban,ez megmozdulásban egy küzdelemben az igazságtalanság ellen annyit látnak,hogy "Ne vonuljanak fel"hát ezeknek az embereknek annyi IQjuk lehet,mint egy marék lepkének:))))

Azért vonulnak fel,hogy 15-20 év múlva ha neked lesz egy gyereked,aki meleg,akkor ő már ne úgy élje meg,mint ma,ne legyen belőle lelkinyomorék,szorongó,depressziós ember....

2014. febr. 20. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

20-21:


Az a baj, hogy a tolerancia egy megvetendő szóvá vált rengeteg ember szemében. A tolerancia olyan szó, mint mondjuk a "demokrata", vagy a "liberális". Régen, mondjuk 20 éve vagy még régebben pozitív csengésű volt, de ezeket a szavakat lealjasították egy a legtöbb ember szemében negatív szavakká. Ezek ma már inkább szitokszavaknak számítanak. A legtöbb embernek ma Magyarországon erre a három szóra például elképesztően negatív asszociációi vannak, mert túl lettek használva.


Kérlek az egész felvetésedre, amit 2 válaszon keresztül írtál hagy válaszoljon ez a hanganyag, Puzsér Róbert száján keresztül, 5 és fél percben:


http://www.youtube.com/watch?v=GcaIuWJJCF4


Mindent elmond arról, hogy én mit gondolok a toleranciáról.

2014. febr. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyértelműen lehetnek, hiszen ha valaki értelmiségi, az még nem jelenti azt, hogy toleráns vagy empatikus, és elfogadja a melegeket. Bár én is annak tartom magam, de én inkább úgy fogalmaznék, hogy semmilyen kész, előre megcsócsált információt sem fogadok el, szeretem magam végiggondolni a dolgokat :)


Én hetero fiú vagyok, és az ég világon semmi bajom a melegekkel, akkor sem, ha előttem csinálják. Hadd csinálják, ha nekik jól esik, nekem meg aztán olyan mindegy, sem jobb, sem rosszabb nem lesz az én életem azzal, hogy ők vannak. (Azt viszont elismerem, hogy nekem ugyan erős a gyomrom, de lehet, hogy valaki ezt nem bírja látni.)

Azt sem értem, hogy egy gyerek miért nem láthatja, hogy két azonos nemű mondjuk megcsókolja egymást. Az ösztönei, vágyai megmásíthatatlanok, élete végéig úgy maradnak, ahogy a génjeibe vannak kódolva, nem egy ilyen jelenet fog „meleggé tenni” bárkit is. Meg miért titkoljam el például a gyerekem elől ezt a jelenséget? Ezzel azt sugallanám neki, hogy ez rossz dolog, és én is továbbvinném ezt a melegellenes neveltetést. A világ legtermészetesebb dolga, hogy valaki megcsókolja azt, akit szeret.

Ez meg, hogy a melegség „természetellenes”. Mit jelent ez a szó egyáltalán? Miért lenne olyasvalami természetellenes, amit maga a természet hozott létre?

Azt is szokták mondani, hogy ez egy evolúciós zsákutca, viszont akkor már rég ki kellett volna halniuk, hiszen ez nem mai jelenség, és nem csak a humánum körében fordul elő. Egy melegnek nyilvánvalóan van egy anyja és egy apja, és majdnem biztosan feltételezhetjük, hogy az anya és az apa heteroszexuálisak, mégis homoszexuális gyerekük születik, ergo nem fognak kihalni, ha csak így a „semmiből teremnek”.


Igazságtalannak tartom, hogy én megtehetem, hogy a nyílt utcán megcsókolom a barátnőmet, de ők nem, pedig ugyan olyan szerelem lehet köztük is, mint én meg a barátnőm között. Sok emberre ráférne egy kis gondolkodás, vagy hogy beleképzeljék magukat más emberek helyzetébe.

19F

2014. márc. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"Én személy szerint elfogadom a melegeket, amit ezt jelenti nálam:

Felőlem házasodjanak és vonulhassanak. Ne lehessen gyerekük. Ne hajtsanak rám. Ne erőltessék rá a társadalomra magukat és ne akarják hogy mindenki elfogadja őket. Fogadják el azt, hogy vannak akik nem fogadják el őket.

Nem tartom magam homofóbnak.

"


Gimiben a gólyaavatóra írtunk egy színdarabot, ahol a felvételit parodizáltuk. Abban volt egy matektanár, aki azt mondta:

- Nincs megoldása? Hm... Akkor egy percet kapsz a megoldásra.


csak azért mondom, mert erről a kommentről ez jutott eszembe. Ugyanis agyon érdekesnek tartom, hogy adott válaszoló megengedi a felvonulást, csak azt nem, AMIÉRT a melegek felvonulnak. ergo vonuljanak fel, ha akarnak, legyenek a levegőn, de eredménye ne lehessen.

2015. ápr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!