Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy döntés előtt állok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy döntés előtt állok, belemenjek?

Figyelt kérdés

külön szeretnénk lenni a barátnőmmel a családjainktól, de egy vagyon az albérlet.


Jött egy lehetőség, a barátnőm anyjának a házában (a tulajdonosok a gyerekek, de az anyja a haszonélvező) adott egy üres terület, kb 20 négyzetméter, oda szeretnénk egy garzont, hogy elvonulhassunk. Pont ez a hangsúly. Az elvonulás, az, hogy külön.


Az anyja leszarta ezt a területet egészen eddig egyébként, de most kezd mindenbe belepofázni, segít is persze, de bele is pofázik sőt, már veszekedések is voltak, hogy miért pakoltunk át pl néhány téglát az ajtó alatt.


Nos vettünk már oda 60 ezerért egy kandallókályhát, és most fog jönni hó végén egy 70 ezres komoly üveg bejárati ajtó. Én fogom az ajtót kifizetni és kicsit (nem kicsit) aggaszt, hogy minden szögbeverésnél odajön a barátnőm anyja b....gatni minket.


Bízzak a barátnőmben, hogy ha végre nagy nehezen meglesz ez az egész, a mienk lesz a terület, vagy sosem lesz ennek vége? Elég sok dolgunk van még ott, vízvezetékekek, villany, csatorna, bútorok, a kertet is szeretnénk rendbe vágni.


Annyira egy hálátlan az anyja, nagyon sok szemetet pakoltunk el és legutóbb is csak azt kaptam a pofámba, hogy azért tesszük odébb, hogy még nehezebb legyen kidobni? 10 éve ott áll.


Nem akarom magam megnyomorítani, de még mindig jobb lehet mint az albérlet...


2014. febr. 26. 01:08
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Mi exbarátommal együtt éltünk. Neki volt egy öreg háza, én odaköltöztem hozzá. Szépen közös pénzből felújítottuk..ablakkeret 250 egyből kettőt vettünk (régi parasztház, kézzel készíttettünk rá faragott mintás kereteket, legyen rusztikus) kívül fullra lefestés, kerítés csere, bejárót betonoztuk a két kocsinak+két rusztikus bejárati ajtó...bent ne is beszéljünk mi mindent vettünk. Aztán meghűlt a kapcsolat, én elköltöztem, de mégse emeltem le az egyik bejárati ajtót, meg az egyik ablakkeretet se emeltem ki tokostól és a fele kerítést se hoztam magammal, valamint a ház feléről se hámoztam be a belevert speciális festéket.... Mi együtt éltünk 2 évet, és (igaz ez az ő szemétségén múlt) egy petákot sem adott vissza....most boldogan(??) lakja.



!!!!NE KÖLTS MÁS HÁZÁRA!!!!! Aki már így előre nyaldossa a szája szélét és tördeli a kezeit, az nem fogja majd vissza magát, amikor kész is a házikó, vagy házrész, nevezzük bárminek! Onnantól kezdve lábujjhegyen kell járnod, nehogy rossz fát tegyél a tűzre?

Ha ilyesmi terve van, akkor elkerülhetetlen hogy szemetesbe dobod most a felújítással a pénzedet!

Bocsi, hosszú lett, de próbáltam szemléltetni az én sztorimat :D

2014. febr. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

A jobbik esetben csak az anyós használ ki, rosszabb esetben a csaj is. Mivel több tulajdonos is van, a helyedben nem fektetnék a házba több energiát. Azt már elfogadhatóbbnak tartanám, ha a tulajdonosok állnák az anyagköltséget, te pedig a humán erőforrást.


Ha a külön út jelenleg nem elképzelhető, írásos formátumba kéne önteni két tanúval a felújításokat, költségeket milyen részben ki állta. A számlákat pedig el kell tenni. Persze ha rosszul alakulnak a barátnőddel dolgok, ettől még nem kapod vissza a pénzed. Az még egy külön szívás polgári peres eljárásban, amit még ráadásul szponzorálnod is kell.

2014. febr. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Magyarán ha ebbe az egészbe belemész, csak te járhatsz rosszul, Senki más !!!
2014. febr. 26. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez az egész elég szarul hangzik.... de azért biztosan vannak jó példák is, nem?

Teljesen tehetetlen helyzetben vagyok.

2014. febr. 26. 01:50
 15/30 A kérdező kommentje:
Max akkor tényleg nem költök rá egy fillért sem, de az meg meg fog azért érződni a kapcsolaton is rendesen...
2014. febr. 26. 01:51
 16/30 A kérdező kommentje:
De még úgy simán az is, hogy az anyós mellett élünk... szóval mindenképp rossz az egész. Ja és nem teljesen normális az öreglány egyébként, az a legjobb.
2014. febr. 26. 01:53
 17/30 A kérdező kommentje:
A barátnőmet nagyon szeretem és nagyon erős a kapcsolatunk, de ez most egy komoly döntés....
2014. febr. 26. 01:53
 18/30 anonim ***** válasza:
Menjetek albiba.... mond el neki a miérteket....
2014. febr. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Én az otthagyott ablakkeretes, ajtós, stb-s vagyok....:D

Ha ez negatívan befolyásolja a kapcsolatotokat, vagy elkezd ezzel erősen nyomasztani, akkor ott megette a fene.

Másrészt, nem tudom mennyi idős vagy, de ez talán kortól is független.

Ha nem muszáj, ne legyél újrakezdő. Ha van spórolt pénzed, nagyon vigyázz rá.

Én most újrakezdő vagyok. Hidd el, hogy rettentő szar. Ha megfogadsz egy tanácsot, ne hozd magad rossz helyzetbe!

2014. febr. 26. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Ok, de amúgy számolgattunk. 2 főre fél év, max 1 év albérlet árából 10 évre lakhatóvá lehet tenni az "anyós" hátsó részét. És így marad egy csöpp esély, hogy "családban" marad a pénz.


Az albérlet meg viszont tényleg vadidegennek fizetett ablakon kidobott pénz.

2014. febr. 26. 01:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!