Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen esélyei és lehetőségei...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen esélyei és lehetőségei vannak ma egy magyar férfinak a boldog párkapcsolatra? - Társadalmi problémák-helyzetek tükrében.

Figyelt kérdés

Mostanában azon gondolkoztam, hogy milyen sok magányos férfi van még úgy is, hogy a külföldre menekülő fiatalok kb 90%a férfi. Így is állítólag a 40-30 év alatti férfiak létszámbeli többségben vannak a nőkhöz képest. További érdekesség, hogy a férfiak kb 10%kal többen mondták, hogy egyedülállóak, mint a nők. Még úgy is, hogy az idősebb nők túlélik a férjüket. Viszont a férfiak közt több a házas. Itt valami sántít.


Eléggé úgy fest a helyzet, hogy a fiatal fiúk elől az idősebb, házas férfiak nyúlják le a fiatal lányokat, akik ezek szerint vevők rá (elmélet).


További érdekesség, hogy itt az oldalon is rengeteg magányos, vagy szűz 20 év feletti srác van, és általában a társkeresőkön, közösségi oldalakon is több a férfi regisztrált, mint a nő. Még úgy is, hogy a női profilok nagy része inaktív és kamu.

Ha egy férfi 20 üzenetből 1re választ kap, örül neki, ellenben 1 nő ugyanazzal a levéllel/kérdéssel kb pillanatok alatt 10-20 válaszolót kap.


Nem beszélve arról, hogy a mai lányoknak milyen elképzeléseik vannak a férfiakról, illetve ezzel szemben milyen elvárásaik vannak maguk felé külső és belső tekintetében.


Arra akarok kilyukadni, hogy nagyon durván eltolódik a súly a nők javára párkeresés szempontjából. Mi lehet az oka?

Én arra gyanakodok, hogy a 30 feletti nő már nem nő a férfiaknak, így a 40es férfi is inkább tiniket vadász, ezzel a fiatal férfiakat gyakorlatilag magányba sodorják.

Ami a durvább része az az, hogy a fiatal lányokat vonzza is a tehetős, "érett" férfi, tehát egy 30 feletti férfinak sokkal több esélye van, mint egy 30 feletti nőnek.

Persze itt még mindig sántít pár dolog.


Mindenképp kérném a válaszolókat, hogy NE SÜLLYESSZÉK A KÉRDÉST NŐGYŰLÖLŐ SZINTRE. Azért tettem fel a kérdése, mert komolyan érdekel a jelenség, illetve kíváncsi vagyok, hogy ezeknek a fiatal férfiaknak mi a megoldás és kiút erre a helyzetre (pl idősebb nők, külföldi párkeresés?).


Köszönöm a kulturált válaszokat.



2014. márc. 2. 10:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
A 30 feletti nő is nő.
2014. márc. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Végre valami értelmes válasz.

Amiről beszélsz, az tükröződik a feltevésemben is. Illetve ez arra is fényt vetít, hogy a nő pénz nélkül is nő, de a férfi csak pénzzel? Ez pedig egy csúnya sztereotípiát támaszt alá. Az is, hogy a fiatal lányok az idős, pénzes férfiakat kedvelik.


Nem tagadtam, hogy a nők egy részének nehéz lenne, illetve hogy rossznak élhetik meg, a kérdésem inkább az, hogy mi a megoldás arra, hogy a férfiaknak sokkal nehezebb a boldogságot elérniük.


Ez azt sugallja, hogy egy férfi felé több a társadalmi elvárás is. Röviden: férfinak lenni nehezebb. Még úgy is, hogy a férfiak átlagkeresete magasabb mint a nőké?


Illetve hogyan lehet az, hogy a női szerep sokkal dinamikusabb mint a férfi, ami inkább tradicionális? Ez nem arra utal, hogy a férfiakban a női kép dinamikusabb, mint amit a nők a férfiaktól elvárnak, vagy róluk képzelnek?


Már csak azért is a problémamegoldás a fő pontom, mert ez ma magyarországon rövidtávon gazdasági károkhoz is fog vezetni. Sőt, már most ahhoz vezet. Természetesen a gazdaság is visszahat a férfi életére.

2014. márc. 2. 20:58
 13/21 anonim ***** válasza:

Nem csúnya az a sztereotípia. Az lenne csúnya, ha másképp lenne.


A nő odaadja a férfinek a szépségét, hűségét, gyermekekkel ajándékozza meg, és ennek szenteli a teljes életét, reggeleit, nappalait, délutánját, estéit, éjszakáit. Az összes fizetését, minden energiáját, és persze a férfire.

A férfi persze ad spermát, de akkor már adjon mást is. Lehetőséget a gyerekeknek, pihenést, és persze a nőnek is. Szerintem szorgalommal dolgozni azért annyira nem nagy ügy. Amelyik férfi nem akar a családjáért, az ne tegye, de más hasznosat nem hiszem, hogy tud nyújtani. Esetleg kergetőzést valami kopár játszótéren? Miközben a nő nyakán élősködik? Vagy hogy látod ezt? Mi a csúnya azon, hogy mindketten kitesznek magukért?

2014. márc. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Ez itt nagyon idealisztikus. Egy önfeláldozó, tradicionális értékeket valló nő. Persze a férfi meg semmit sem ad. Sajnos én általában pont az ellenkezőjét tapasztalom. A nő lusta, vagy nem ilyen a jelleme. A férfi meg szereti a gyerekét, ezért inkább odaadja a házát is a buta exnejének, aki megcsalta, csak a gyereknek legyen jó.

Igaz, van tahó férfi is, aki veri a feleségét és a gyerekkel sem foglalkozik. Miközben a nő önfeláldoz. Bár ez itt külön téma lehetne, mert árnyaltabb.

De szerintem nem életszerű amit leírsz, inkább egy feminista rémkép-sztereotípia.

Bizonyára szubjektív tapasztalataim miatt.


Ráadásul kézenfekvőnek venni hogy a nő a férfit a pénzéért szereti... Meg hogy odaadja a szépségét... Ezek nagyon nincsenek így rendjén szerintem, mert ez nem szeretet, hanem kontrollált prostitúció.


És pont ez a baj, hogy nem tesz ki mindkét fél önmagáért. Az átlag fiatal férfi nem egy idősebb, tehetősebb nőtől várja a jólétet. Akinek cserébe a testét adja. És hogy semmi mást nem is nyújthatna? Mintha rendjén lenne ez az egész? Tilos egy férfinak a gyerekkel foglalkozni?


Lehet, az egész téma halott ügy. Legalább is ezen az oldalon.

2014. márc. 2. 22:37
 15/21 anonim ***** válasza:

Picit talán sarkitva nézed. Szerinted nem jó, ha a gyerek sportolhat, nyelveket tanulhat, és a család úgynevezett ruhában jár, és úgynevezett házban lakik?


Ha szerinted ne adjon pénzt a családnak a férfi, akkor szerinted

1 ki adjon

2 a férfi mit adjon?


Miért ne adná a nő szépségét, miért kellene ezt figyelmen kívül hagyni? Te nem szereted, ha egy nő szép? Az egyenlő a semmivel?

2014. márc. 3. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

A nő a nőiességét nyújtja, a férfi pedig a családfenntartást.


A prostitúció ennek a paródiája, szükségtől vezérelt ócska változata. Ebben hasonlít, de az eredeti felállás attól még nem prostitúció.

2014. márc. 3. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem ezeket mondtam, és szerintem már ez is ócska paródia. Mindegy, azért köszönöm a próbálkozást.
2014. márc. 3. 05:11
 18/21 anonim ***** válasza:
Vannak országok, ahol az elszegényedés miatt a férfiak már nem találnak állandó partnert. A nők ma már saját keresettel rendelkeznek, és nem engedik, hogy egy férfi rajtuk élősködjön. Márpedig megpróbálják, látjuk, te is prostituáltnak nevezed a családanyákat, csak dolgoznod ne kelljen. Vajon minek nevezzük az ilyen "férfit"?
2014. márc. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Ne erőltessük, úgy látszik tévedtem, te is olyan vagy mint a többi válaszoló.
2014. márc. 3. 15:27
 20/21 anonim ***** válasza:
Amig a noknel van a pina, addig bizony ferfinak lenni nehezebb. Ez van, jelentsd fel az evoluciot ha nem tetszik :)
2014. márc. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!