Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy barátnőm, komolyabb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy barátnőm, komolyabb kapcsolata még nem volt. Van néhány tulajdonsága, ami nem teszi vonzóvá. Van egy visszatérő mondata, amit nem tudunk megfejteni. " Én feminista vagyok, nekem nem kell férfi, csak akarok magamnak egyet". Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Mikor összejövünk a barátnőimmel jószerivel csak neki nincs párja. Nem tudom emiatt van-e, de próbálja úgy beállítani a dolgokat, hogy mi nem vagyunk normálisak, "mert egy férfi lábtörlői vagyunk". Ezt ő mondja így! Valóban az a feminzmus, hogy utáljuk a férfiakat?

2014. máj. 16. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Nem. A feminizmusnak a férfiak utálatához semmi köze.


A barátnődnek lelki bajai vannak, pszichológus felkeresése javasolt.

2014. máj. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom h a Feministák az egyenlő jogokért harcolnak mint anno volt a szavazati jog vagy az egyenlő bérek...

Szó nincs itt a nemek utálatáról.

2014. máj. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Vagy az anyukája tömte tele a fejét ilyen domina stílusban, vagy ezt a szöveget találta ki magának, hogy ne legyen számára kínos a helyzet. Maga ez a mondta teljesen értelmetlen, eleve a "nem kell" csak "akarok" elég nagy paradoxon. A feminizmus a női egyenjogúságért küzd, nem a férfiak ellen.
2014. máj. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Az első három válaszolónak teljes mértékben igaza van, a kedves kis barátnőd miatt jönnek a pasik a feminácizós szöveggel, utólag is kösz neki. Inkább keressen fel egy pszichiátert.
2014. máj. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem az a véleményem, hogy az idézett mondatban nem feltétlenül van pasigyűlölet, csak te/ti látjátok annak, mert szokatlanul hangzik. Persze csak az idézett mondat alapján írom ezt, azt nem tudom, hogy szokott-e mást, és milyen hangnemben mondani a barátnőd.

Szóval a feministák szerint az emberi társadalomban eddig mindig a férfiak domináltak, azaz elnyomták a nőket, akik természet szerint viszont egyenrangúak a férfiakkal. Sok mai társadalomban is (pl. iszlám) a nők alárendelt szerepben vannak. Ha belegondolsz, a nyelvünk is kifejezi a férfiak dominanciáját. Pl. a foglalkozásnevek (tűzoltó, orvos) a férfiakra vonatkoznak, ha nőt jelölsz velük, külön ki kell tenni, hogy tűzoltónő. Vagy a megszólításoknál a férfiaknál az "úr" mindenhová kitehető, de az asszony nem: pl. tanár úr, igazgató úr, Kovács úr. Ezzel szemben a nőknek sokkal bonyolultabb a megszólításuk. Vagy nyelvészek megállapították, hogy a legtöbb szólásmondásban mindig a nő van gonoszként feltüntetve. Vagy vannak olyan melléknevek, amik férfiakhoz téve semlegesen hatnak, a nőknél viszont pejoratívak (az angol host semleges, de a női hostess már pejoratív). A nyelvészetben bizonyított tény, hogy mindenek azért vannak, mert a gondolkodásunkban régóta a férfiak dominálnak, a nők pedig ehhez képest alárendelt viszonyban vannak.

Most nyelvészeti szempontból közelítettem meg a kérdést, de remélem, érted, mire gondolok. Pl. a feministák ma már ilyenekért küzdenek, hogy a nyelvben se legyen negatív megkülönböztetés (a társadalmi egyenlőséget már nagyrészt elérték).

Ez valóban nem feltétlenül férfi-ellenes, de vannak olyan szélsőséges feministák, akik férfiellenesek is lehetnek...

De ezek szerintem lezbik :D


Szóval, ha a barátnőd mondatát kell elemeznem nyelvészetileg... :D Akkor azt lehet róla megállapítani, hogy sok olyan kifejezés van, hogy a "férfi birtokolja a nőt", "magáévá teszi", a nő pedig "odaadja magát a férfinak", a férfi "elveszi a nőt", a nő "hozzámegy" a férfihoz. A feministák számára ezek is kiverik a biztosítékot, mert a férfiak dominanciáját sugallják.

Ha a barátnőd azt mondja, hogy nem kell neki férfi, ezzel azt fejezi ki, hogy nem kell neki ez a hagyományos férfi-női szerep. Az "akarok" szóval pedig azt fejezi ki, hogy ő az aki akarja a férfit, tehát nem a férfi teszi magáévá stb., hanem ő akarja ezt. Vagyis a barátnőd valószínűleg nem fogadja el azt, hogy a férfiak udvarolnak, a nőket horogra akasztják stb., hanem egyenrangúságot szeretne. Nem azt akarja, hogy egy pasi találja meg őt (mert az megalázó szerinte), hanem ő akar fogni egy pasit, nem vad akar lenni, akire a pasik vadásznak, hanem ő akar pasira vadászni stb. Remélem érted.

Ez nem pasigyűlölet.


Persze, lehet nincs igazam, és lehet, tényleg gyűlöli a pasikat, ahogy előttem írták. De ha gyűlölné, nem akarna magának pasit.


Egyébként én nem csípem a feministákat, soha nem kéne nekem ilyen csaj, csak leírtam azt, amit gondolok és tudok róluk, a kérdésedre válaszolva.


A nyelvtani példákat öszefoglalva (amikor a nyelv által fejezzük ki, hogy a férfiak dominánsabbak, a nők alávetettek) szexizmusnak nevezzük.

2014. máj. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Az előttem szólónak maximálisan igaza van. Nagyon helyes a nyelvtani megközelítése az adott témára. A nyelvünk szavaink sokat elárulnak rólunk. És igen ezzel a mondattal az alárendeltséget utasítja vissza. A feministákkal csak az a bökkenő, hogy átestek a ló másik oldalára. Sajnos már ott tartanak, hogy teljesen ellehetetlenítik a férfiakat. Sok esetben már az is szexuáli zaklatás ha csak megnézed a lányt. Ha feljelent még le is csukhatnak. Ezzel sok nő vissza is él. És általában mindig a nőnek hisznek. Az egyenjogúság jó dolog, de a nők már túlzásba viszik. Ha valakinek már volt női és férfi főnöke is az tudja miről beszélek.
2014. júl. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!