Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zárkózik el a férfiak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért zárkózik el a férfiak többsége a házasságtól és a családalapítástól?

Figyelt kérdés

Mindig is úgy terveztem, hogy ha már egyenesbe jöttem (biztos anyagi háttér, kiegyensúlyozott párkapcsolat), akkor szeretnék férjhez menni és gyerekeket is szeretnék. Nagy családban nőttem fel, előttem ez volt a példa.


Viszont akárhány sráccal randiztam/jártam, eddig mindegyik kategorikusan kijelentette, hogy ő ezekre nem vágyik. Ez olyan szomorú...


2015. jan. 8. 14:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert a legtöbb még saját magáért sem képes felelősséget vállalni, nem még egy porontyért.
2015. jan. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
#9, na igen, ez az amikor a férfi a gyereke anyjában már nem a nőt látja hanem az anyát, már ezért nem akar eleve lefeküdni utána vele...
2015. jan. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Én is ezt terveztem de barátnő nélkül eléggé nehéz.
2015. jan. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

*más a fajfenntartási ösztön működése, egy nő arra van beprogramozva, hogy az elérhető legjobb adottságú hímnek szüljön gyereket, míg a férfi arra, hogy szinte mindenkit megdugjon. ez utóbbi teszi egyébként lehetővé a nőknek azt, hogy választási lehetőségük legyen, egy férfinak sok nőnél kell próbálkoznia, míg egy nő emiatt sok jelentkezőt kaphat. Ez a program, ösztön legyőzhető, ha van valami a mérleg másik serpenyőjében, de ez változó, mert vagy van, vagy nincs. Ebben a serpenyőben pedig ez a késztetés mindig megvan és meg is lesz.


*Minden és mindenki változik, egyszerűen nem lehet élethossziglan tervezni se egzisztenciálisan se érzelmileg. Mindenki azt látja, hogy a barátságok felbomlanak, szakmák kihalnak, végek emberek csődbe mennek, házaspárok elválnak. Sok ember azért jár szerencsétlenül, mert nem tud rugalmasan alkalmazkodni, és szakmát váltani, más országba költözni, stb. Ez óvatossá tesz mindenkit az elköteleződésben. Én személy szerint nem tudom, 3 év múlva hol és mit fogok csinálni. Pedig nem vagyok egy szerencsétlen. De ha lennének gyerekeim, tudnám -> húzom az igát valahol, hogy megéljünk. Akkor szerencsétlen lennék.


* A szabadság lett az elsődleges érték, nem a család.


*Általába véve alacsony a bizalom. Hihetetlen dolgok derülnek ki az emberekről. Megismersz valakit, és évek múlva derül ki, hogy mennyire gáz dolgokat csinál titokban. Ez is aláássa a bizalmat.

2015. jan. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
10%

1. mert fél az elköteleződéstől. 2. Fél a felelősségtől 3. Akár csak picit is bizonytalan a kapcsolatban olyan értelemben, hogy nem biztos benne, hogy az idővel változó párral is el tudja képzelni a jövőt és fél tőle.

4. tényleg drága 5. Semmi jogi, vagy anyagi olyan pluszt nem ad ami kiugróan megérné házasodni.


És az a helyzet, hogy társadalmi gondolkodás is kezd átalakulni, az egyén a szabadságvágyát kifejezheti, gazdasági jogi értelemben élhet úgy ahogy ő akarja. Az emberek megtanulták, hogy mindent az ördögtől valónak tart, ami egy kicsit is korlátozza őt.

Én a "férfiak lázadásának" hívom ezt amúgy. Mert már egyre inkább azt sem tűrik el, hogy egy feleség megmondja mikor menjen bulizni és kivel feküdjön ágyba. és az a nagy helyzet, hogy így szemlélve a dolgot bölcsebbek mint apáik voltak már most!

Ahelyett, hogy 40-50 évesen jönne rá, hogy élete nagy hibája volt elvennie XY hárpiát és ezért kihagyott 10-20-30-....100 csajt, helyette azt mondja: hogy megyünk együtt amíg tudunk, és senkitől nem kérek bocsánatot ha élni merek!


Szóval érthető, hogy így zuhan a házasságok száma

2015. jan. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Kortól is függ. 21-22 évesen pl. a legtöbben még nem érettek rá.
2015. jan. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
32%

Másik fontos dolog szerintem: amikor kitalálták a házasságosdit akkor még jó ha a 40-et megérte az átlag ember. 10-20 év volt a max amit együtt éltek, és ez a legjobb eset volt. Meghalt szülés közben, betegségben, csatában egyik másik vagy mindkettő.

Most ha 20 évesen elveszel valakit azzal alsó hangon simán együtt élhetsz 30-60 évig is, a várható élettartam 70 körül alakul.

Most őszintén: Mégis milyen alapon várjuk el, hogy egy poligám beállítottságú faj egyede egy komplett életet éljen le 50 éven át???????

Eleve baromság az egész, és borítékolhatóan életképtelen. (1. nem, az ember nem monogám, különben monogám fajra jellemzően: képtelen lenne egynél több partnerrel szerelemi kapcsolatra, értsd: akinek már két barátja/barátnője volt az biztosan poligám fajba tartozik 2. nem, régen sem így működött, lsd: ágyasok,szerető fogalma, a prostitúció ősi létezése!)


Szóval egyszerűen a világ megváltozott. A társadalom meg követi.

2015. jan. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik sem kötelező , sőt egyre gyakoribb, hogy nem is akarnak soha sem. Házasság meg ahhoz nem kell, hogy boldogan élhessenek egymással.


Amúgy meg értelem szerűen egy házasság még nem de egy gyerek már kötöttségekkel jár, nincs akkora szabadság.

2015. jan. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
* és benne van az is, hogy a mai fiatal felnőttek közül kevesen nőttek fel olyan családban, ahol ne lett volna válás vagy ehelyett folyamatos veszekedés, vagy csak olyan érzelmi hidegség, ami miatt az ember értetlenül néz másokra, akik mégis családot alapítanak, hogy miért? Aki nem élte át gyerekként (én sem éltem át), az nem is keresi utána felnőttként.
2015. jan. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
25%

köszönd a feminizmusnak, és a sok csalódásnak amit a nők okoznak.

ki szeretné magát elkötelezni egy házsaságban?!

hogy pár év múlva meg a bíróságra kelljen járkálni?!

én 28 éves férfi vagyok, volt már egy 5 éves kapcsolatom, ami egyik napról a másikra véget ért mert a csaj kapott egy jobb "ajánlatot".

előtte meg "így szeretlek-úgy szeretlek" azt pofázta.

másik nap meg 5 év után benyögte hogy kevés vagyok már neki :)

ezek után ki venné komolyan a nőket?

nincs az a pénz, amiért én elkötelezném magam.

és hidd el, ez nem általánosítás, hanem ez a tapasztalat, mert nagyon sok ismerősöm így járt.

legtöbb helyen a nő volt a hűtlen, pedig harmonikus volt a kapcsolat...

2015. jan. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!