Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha már az elején...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek, ha már az elején "elrontottam"? Férfi-nő barátság

Figyelt kérdés
A legjobb barátom egy nálam közel 20 évvel idősebb pasi. Lassan egy éve tart ez a barátság, nagyon jó fej, tanácsokat ad, bohóckodunk stb. De sajnos a találkozást, beszélgetést szinte mindig én kezdeményezem... Szerintem "készpénznek vesz", úgy gondolja, hogy úgyis keresni fogom... Valószínűleg az elején elhibáztam, mert eleve én kezdeményeztem a barátságot és elég hamar kimutattam, hogy mennyire megkedveltem... Mit tehetnék azért, hogy változzon ez a helyzet egy kicsit és ne legyen már annyira biztos a dolgában????
2015. febr. 2. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nem hangzik barátságnak... kezdjük ott.
2015. febr. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Na és akkor mi van? Nehezedre esik kezdeményezni? Ha jól érzitek magatokat akkor mehet így tovább. Ha nem, szakítani kell.
2015. febr. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Miért? Minek hangzik, kedves első hozzászóló?
2015. febr. 2. 09:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy valódi barátságban ezt meg lehet beszélni, egyrész, másrészt meg ha ő is barátjának tart, néha neki is kezdeményeznie kéne. Meg mi ez a duma, hogy "készpénznek vesz"? Még a kapcsolatok randizós korszakában lehet rengeteg ilyen kérdéssel találkozni. Ő a barátod, akkor illene úgy viselkednetek.

Hogy mi ez? Ő haverként kezel, de te meg komolyabb barátságot reméltél kettőtök közt. Ha neki ez elég, ő nem fog változtatni, ha a fejedre állsz is.

Vagy B verzió, kicsit több az érzelem a kapcsolatotokban, mint kéne (vonzalom), te valamiért elutasítottad, holott szereted, és szeretnél gyakran vele lenni, ő viszont sértve érzi magát, belement a barátságba, de úgy gondolja, hogy ezek után keresd te. Vagy többet érez, és ő azért nem erőlteti a gyakori együttlétet, hogy tartani tudja magát a barátsághoz. Vagy fordítva, te akarsz többet, ő meg úgy van vele, ha jössz leszel, ha nem, akkor meg nem keres, nehogy azt hidd, hogy őt is úgy érdekled, mint ő téged. Stb, stb.

Van pár verzió, mi igaz rátok? Mert ez nem tiszta barátság, az hétszentség! Férfi-nő felállásban egyébként sem csodálkozom ezen..

2015. febr. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy alapvetően "bejövünk"/bejöttünk egymásnak... A barátság elején bepróbálkozott, de mivel foglalt, visszautasítottam... Kellett hozzá némi önuralom, mert nagyon jó pasi... Viszont megbeszéltük a dolgot - nem akar normális kapcsolatot, mert már megszokta a barátnőjét... - hogy barátság.... Tényleg normális, képes betegen is eljönni a talákozókra... De ez nekem kevés... Mit tegyek azért, hogy kölcsönös legyen és Ő is keressen legalább néha???
2015. febr. 2. 10:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmazkodj a helyzethez. Ne keresd te mindig. Nem csak értem amit mondasz, ezt élem meg szinte! Tudom sz@r érzés amit javasolok, de ...

Van egy lány. A szive foglalt, bár reménytelen neki. Ebben hasonlítotok.

Vagyok én. Szeretem a lányt. Iszonyatosan tud hiányozni. Írok, majd válaszol ha ráér. Többet keresem én, de van hogy ő ír váratlanul.

Namost!

Többször véget akartam vetni a kapcsolatunknak. Csak hogy van valami ebben a baráti kapcsiban ...

Ami miatt alkalmazkodtam a körülményekhez.

Lehet, hogy "csak" barátja vagyok! De velem oszt meg olyan dolgokat, amiket senki mással! És ez nagy dolog! Nagyon nagy!

Ráadásul én tudom, hogy a külső kép alatt mennyire érzékeny ember van.

Ezért vele maradok! Átértékeltem, alkalmazkodtam.


Nem untatlak tovább. Csak probáld te is átértékelni a kapcsitokat!

Viszont! Az alternativa, hogy "Vagy megszoksz, vagy megszöksz!"

2015. febr. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Közben kiderült, hogy van egy elég komoly betegségem... :( És nem merem Neki elmondani... Ugyanakkor nagyobb szükségem lenne Rá és a barátságára mint eddig bármikor... Nem tudom, mit tegyek és azt sem, hogy egyáltalán változtatna-e valamit a helyzeten, ha tudná...
2015. márc. 1. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!