Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg igaz hogy a mai nők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg igaz hogy a mai nők már nem tudnak úgy főzni, mint anyáink, nagyanyáink, vagy előítélet?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 12. 14:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nagy általánosságban igaz.

De már anyáink sem teljesen úgy főztek, mint a nagyanyáink - változnak az idők.

2015. ápr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Nőtől függ. :) Az én környezetemben a lányok többsége már úgy 16 éves korában elfogadhatóan főz, pláne később. De nemrég beszélgettünk a főzés témában több 50-es hölggyel és nagy részük bevallotta, hogy ők bizony utálnak főzni, nem is nagyon tudnak, a sütésről nem is beszélve, inkább boltban veszik a legalapvetőbb sütiket is.
2015. ápr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Biztos van kivétel, de a nagy többségre igaz, igen.
2015. ápr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.


Ja még annyit, hogy az, hogy "nem úgy főznek", nem feltétlenül azt jelenti, hogy nem főznek vagy nem tudnak főzni (bár ilyen is van bőven), hanem azt, hogy nem úgy főznek, ahogy a nagyanyáink. :)

2015. ápr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Nagyreszt igaz, de vedd figyelembe, hogy a Mai noktol mar nem AZ AZ elvart hogy otthogy legyenek, hanem AZ, hogy ugyanugy dolgozzanak, mint a ferfiak, mellette a gyerekneveles Nagy resze is rajuk harul es termeszetesen ok fozzenek es takaritsanak is. A ferdiaknak meg csak a munka a feladatuk.
2015. ápr. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kik azok a mai nők? Én mai nő vagyok, mert ma élek, és nő vagyok, bár beleesek az anyáink, nagyanyáink kategóriába. Elég jól főzök, de tény, hogy amíg férjhez nem mentem, nem tudtam, és nem is akartam megtanulni, aztán rájöttem, hogy ez egy milyen jó játék. Szerintem a mai nők, vagy inkább a mai fiatalok is meg tudnak tanulni főzni, ha majd családjuk lesz.

Ja, és én például az alapokat a férjemtől tanultam meg, mert ő tudott főzni. Szóval a mai férfiaknak sem baj, ha tudnak főzni.

2015. ápr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Változik generációnként. Anyu sem úgy főzött, mint a mama, és én sem úgy, ahogy anyu. Ugye bejöttek új termékek, eljárások, fűszerek, elkészítési módok és eszközök, amik miatt már eleve más a végeredmény. De ugyanúgy előkerülhet egy-két klasszikus recept, vagy olyan étel, amit kár lenne megváltoztatni.

Tehát: valószínűleg már nem úgy főzünk, de attól még lehet jó.

2015. ápr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én leginkább a dédmamámhoz hasonlóan főzök, de új recepteket is szívesen kipróbálok.
2015. ápr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
En jol fozok. Az elettArsam meg is hizott tole, most fogyokurazik. Regota elek egyedul/ szuloktol kulon/ es minden nap fozok valamit. A gyakorlat jo szakacsnove tett. N
2015. ápr. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ez hülyeség. régen ismertek x receptet és max azokat variálgatták, nem volt internet, nem tudtak különlegesebb dolgokat beszerezni, érdekesebb ötleteket kipróbálni és nem mellesleg az egészséges táplálkozásra se nagyon figyeltek. nem mondom, hogy nem voltak jó kaják, de a legtöbb hagyományos étel zsíros, habarásos unalmas, a klasszikus desszertek meg cukorral és vajjal vannak tele nyomva. most azért egy nőnek sokkal több lehetősége van, hogy ne csak pörköltet csináljon meg főzeléket, kérdés, hogy kinek van igénye élni a lehetőséggel.
2015. ápr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!