Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ugye nem elképzelh...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ugye nem elképzelhető, hogy ilyen alakkal ilyen magas testzsírszázalékom legyen? (kép)

Figyelt kérdés

[link]

Az iskolában ma volt testsúly, testzsírszázalék mérés, ilyen speciális mérleggel. Nekem 67 kg-t mért (170 centihez), és 36%-os testzsírt, ami elvileg elsőfokú elhízás kategória.

Nagyon pánikba estem, mert én itthon általában olyan 59-60 kg körülit szoktam mérni, és a 36%-os testzsírt egy kicsit furcsának tartom, mivel heti 3-4 alkalommal sportolok, és olyan 75%-ban odafigyelek az étkezésemre.

Ugye elképzelhető, hogy a mérleg mért rosszul?



2015. ápr. 17. 14:44
1 2 3 4
 21/36 anonim válasza:
0%
ugy megdugnalak hatulrol ebbe a pozicioba
2015. ápr. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
Isten mencs, hogy elkezdj fogyókúrázni! Tökéletes tested van! A mérleg meg nem mér jól. Amúgy a testzsírt úgy mérik, hogy gyengeáramot vezetnek át a testen. És az ellenállás mértékéből számítja ki a testzsírt. Szuper alakod van. De a mobilod! A nokia szebb képeket lő. Az android nem csinál túl szép képeket.
2015. ápr. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

Kép alapján nem lehet megmondani, de lehetséges vékony alakkal magas testzsír %. Ez tipikusan azoknál fordul elő, akik valami jó kis egyoldalú diétával/koplalással fogynak le/maradnak nagyon karcsúak, de közben 0 mozgást végeznek (korábban ez főleg a nőknél volt jellemző, manapság a férfiak is hódolnak azoknak a divat irányzatoknak, ahol diéta van, mozgás nincs)


Náluk előáll az a helyzet, hogy a testük cm-re vékony, tehát optikailag is vékonynak látszanak, de mégis el vannak hízva, magas a testzsír százalékuk.


Ennek az az oka, hogy a szervezetnek ha energiára van szüksége, akkor könnyebben nyúl az izmokhoz, mint a zsírraktárakhoz, ha a diéta vagy a koplalás miatt pedig nem megfelelő a fehérje bevitel, akkor megindul a fogyás, csak nem a zsír fog elfogyni, hanem az izom.


Sajnos ez a típus egészségesnek sem mondható, mert például a belső szerveket továbbra is körülveheti olyan mennyiségű zsír, mint egy kívülről is kövérnek látszó embert.


Az, hogy Te ilyen vagy e az nem megállapítható, a helyedben elmennék komolyabb méréseket végezni, amit otthon is meg tudsz tenni, hogy például ha megfeszíted a karod, akkor mit érzel tiszta izmot, vagy zsírréteget?

2015. ápr. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
egyébként skinny fat néven lehet olvasni erről a jelenségről, sok sportoló fórum foglalkozik vele
2015. ápr. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Nem hinnem, hogy normalis etrend (sok zoldseg, feherje), TRX es box edzesek mellett ram jellemzo lenne a skinny fat jelenseg. De egyebkent olvastam mar rola, lattam is olyan embert, akire illik ez a jelzo, azert szerencsere eloben nem ugy nezek ki.

21-es, iPhone-om van, ez a hugom telefonja. :D

2015. ápr. 18. 07:32
 26/36 anonim ***** válasza:

Azt sem nagyon tudom elhinni, hogy ennyit nyomsz. Egy 67 kilós női test nem így néz ki. 55-60 lenne a reális, abból kiindulva, hogy én is így nézek ki körülbelül, és 57 kg vagyok...


Szerintem sem jót mutatott. Van ilyen. Ezért ne pánikolj be. Amúgy is az a lényeg, ahogy kinézel, nem amennyi a zsír belőled.

2015. ápr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ui: Az android király, ne szóljátok le.
2015. ápr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

Hát azért a kinézetem összefügg a rajtam lévő zsír mennyiségével. :D De most már én sem hiszem el, hogy jól mért, edzésen megmértem magam, 59 kg vagyok, amit reálisnak tartok, illetve az edzőm is mondta, hogy ránézésre is elképzelhetetlennek tartja, hogy ennyi zsír lenne a testemen, illetve a válaszolók is megmondták.

Csak azért elég megalázó volt számomra a mérés, mivel többen is voltak a teremben, ahol mérték, és kb. 5 ember így tudja, mennyit mért nekem a mérleg. Erre pedig volt bulimiásként nagyon érzékeny vagyok, de próbálom magam azzal nyugtatni, hogy egy egészségesen gondolkodó embernek rohadtul nem számít annyira, hogy mennyi másnak a súlya, mint nekem.

2015. ápr. 19. 13:05
 29/36 anonim ***** válasza:
0%
Hát lehet nálam van a probléma, de ez nekem egy kicsit kövérke. Szóval szerintem elképzelhető
2015. ápr. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
Ez az új mérés egy rohadt nagy hulyeseg.Nalunk is ossze-vissza mertek az osztalyban.:p
2015. ápr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!