Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúk! Ti mit gondltok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk! Ti mit gondltok a feminizmusról?

Figyelt kérdés

Azért tettem ebbe a kategóriába, mert itt többen válaszolnak.

Írjátok kort kérlek :)

15/L



2015. ápr. 23. 23:00
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
3%

,,Ugyan annyit keresnének mint a férfiak'' kérlek menny ki burkolni nyáron a 35-40 fokban. Az a 10-20 e. forint pedig (egyes helyeken) hogy neked van szülési szabadság a férfinak nincs.

,,Fontos a feminizmus'' hát rohadtul nem fontos... A harácsolás megy hogy milyen rossz a nőknek (eu, amerika) közben egy dekoratívabb hölgy sokkal könnyebben kap munkát, könnyebben helyezkedik el és még ha hülye is simán talál egy milliomos férfit aki eltartja.

A fejlődő országokban nem azért adnak el gyerekeket meg adnak férjhez mert így, úgy hanem azért mert ilyen a kultúrájuk és a vallásuk. Ne feledd hogy volt idő amikor a vallás nevében a ,,civilizált'' Európaiak gyilkoltak.

,,savval dobálják'' hol és kit dobálnak savval?

,,eladják őket'' Kérlek, férfiakat is eladnak rabszolgának ha olyan országba kerülsz. Bocs egy feminista szemében egy férfi alantas élőlény...


Lehet itt bizonygatni hogy mennyire jó dolog, de igazából nincs értelme, sőt már a ló másik oldalán vagyunk. Nem a nők egyenlősége a lényeg hanem a férfiak alsóbbrendűsége.

Nem az értelmes aki feminista hanem aki nem feminista az értelmes. Még a nők jelentős többsége is utálja a feminácikat. Egy értelmes embernek elvei vannak hogy mit hogy kéne és nem feminizmusa.

Csak a fizetést nézve még annyit hozzáteszek, hogy a férfiak átlagosan 10 évvel élnek kevesebbet a nőknél. Akkor tehát szerintem az a 5-10.e nem sokat nyom a latba. (azon a pár helyen)

2015. ápr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
83%

#29, Jó, ha te nem ítéled el. Én úgy látom, sokan elítélik (köztük sokan nők).


Az, hogy nem ülnek olyan emberek a Parlamentben, akik a nők érdekeit képviselik, pedig jogilag semmi akadálya... hát igen.

Arra is meglenne a lehetőség, hogy mindenekelőtt az ország és az emberek érdekeit szem előtt tartó képviselők üljenek a Parlamentben, aztán valamiért rohadtul nem.

Ennek ellenére nem tartom megoldásnak a kvóták bevezetését.


Ami a jövedelmet illeti, 2015-ben igazán nem kell sokat keresni, rengeteg dokumentum könnyen elérhető a témában. Nézzétek pl. itt a 39-edik oldalt.

[link]

Persze, ha valaki elhatározza, hogy nem fog valamit elhinni, annak hiába mutatják akár a legvilágosabb bizonyítékokat is.


#31, a jövedelmi különbségeknél az a lényeg, hogy mennyit kap a női és mennyi a férfi dolgozó ugyanazért a teljesítményért, nem az, hogy hányan vannak a szakmában. Amúgy te felvennél egy nőt burkolni?


Azt pedig te se gondolod komolyan, hogy a nőtársadalom legnagyobb részét a milliárdoshoz szegődő cicababák teszik ki. Elsavanyodott, megfáradt, sok órát dolgozó, mellette a háztartással, a gyerekekkel güriző nők annál inkább.

Ezzel nem mondtam azt, hogy a férfiakat érintő problémákkal nem kell foglalkozni.

Abban amúgy egyetértünk, hogy szerintem is különböző célok, nem pedig komplett ideológiák mögé érdemes beállni.


24/F

2015. ápr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
46%

33: "Mutass statisztikákat a keresetekre, cégekre pozíciókra lebontva légyszíves!"

Csak egy példa(VEGYI ANYAG,TERMÉK GYÁRTÁSA)fizikai munkás: N:81004 F:127594 37%-os eltérés. Milyen fizikai munkát végeznek itt? Raktáros, Üzemi, Laboratóriumi, Operátori? Tudod miért kell pozíciókra lebontani? Nem mindegy, hogy az ember üzemben van, vagy laboratóriumban, raktárban.(Üzemi munkás átlagban többet keres, és nagy %-ban férfiak végzik ezeket a munkákat. Ahogy nagyobb %-ban vannak nők laboratóriumi körülmények közt, ahol bizony kevesebbet keresnek. Miért? Mert nem egyszer üzemben meg kell emelned azt a kibszott 30 kilós zsákot, néhány tonnás centrifugát szerelgetned, arról nem beszélve, hogy nyáron akár 50+ fok is lehet NYITOTT! ajtóknál az üzem... Míg laborban jó esetben 25Kg-ig emeltetnek az emberrel, de az kisüzemi prepi labor lesz, légkondicionálva.)


UI.: Azért vegyipart hoztam fel, mert ezt látom át.

UI2.: "Mutass statisztikákat a keresetekre, CÉGEKRE POZÍCIÓKRA lebontva légyszíves!" Ne egy agyon átlagolt lószrt...

2015. ápr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, egy felmérésben nem sértene-e jogokat egy ilyen mértékű felbontás (ráadásul cégnévvel), ami gyakorlatilag a bérezésük teljes nyilvánosságra hozatala lenne.


De példákat találsz pl. itt:

[link]

(legelső sor elemei)

Egyébként az emberek többnyire nagyon féltik az állásukat és csendben maradnak akkor is, ha kevesebbet keresnek, mint ugyanannyit teljesítő kollégáik.

2015. ápr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

35: Cég1,Cég2,Cég3stbstb és máris nincs cégnév?! Néhány kirívó eset semmit se bizonyít...(ÉS igen ezek ellen fel kell lépni!)


"Egyébként az emberek többnyire nagyon féltik az állásukat és csendben maradnak akkor is, ha kevesebbet keresnek, mint ugyanannyit teljesítő kollégáik."

Egyes helyeken etikátlan dolog bérekről kérdezősködni, és azonnali fegyelmit von maga után.(Munkaszabályzat :/ ) Ráadásul ez se nem függő, arctól is függ, meg nyalás módtól, rokon-e vagy, vagy se... Pályakezdő nem fogja ugyanazt a fizetést megkapni, mint a 98 éves Jocó bácsi, aki 60éve csinálja, pedig ugyanazt csinálják. Az élet maga igazságtalan. :'( Csak sajnos a legtöbb esetben beleképzelik "azért mert nő vagyok"...

2015. ápr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
8%

"én feminista vagyok. az egész lényege az egyenjogúság. és lehet mondani, hogy az már megvalósult, de az hazugság. akkor ugyan annyi nő lenne a parlamentben, mint férfi, ugyan annyit keresnének a nők mint a férfiak, azok a nők akik nem akarnak gyereket, hanem inkább karriert, nem lennének elítélve stb stb."


Ugyanannyi nő lenne a parlamentben - és ha az egyik női képviselő lemond akkor az ő helyére csak nő mehetne hogy megmaradjon az arány? Ez viszont már nemi alapon történő megkülönböztetés lenne a férfi képviselők hátrányára. Ez is azt mutatja: a mai feminizmusnak akkor se lesz megállj ha már egyenlőség lesz. Mindig lesznek a feministák között akik többet és többet akarnak és egy cég se lesz hajlandó megkockáztatni hogy emiatt a jóhíre csorbuljon, így áldozzák majd be a férfiak jogait a jövőben. (Csak várj még 15-20 évet)


"ugyan annyit keresnének a nők mint a férfiak"


Ez oké de konkrétan mit is tesztek azért hogy ez megvalósuljon? Lobbiztok például politikusoknál, pártoknál hogy legyen erre megfelelő törvény (ha eddig nem volt)? Vagy csak azoknak a férfiaknak kell ezt hallgatniuk tőletek akik semmit se tudnak tenni az ügyben?


"azok a nők akik nem akarnak gyereket, hanem inkább karriert, nem lennének elítélve stb stb."


Először azon dolgozzatok hogy TI ne ítéljétek el azokat a nőket akik azt merészelik mondani hogy ők szeretnek főzni, szoknyát hordani stb. és ne forgassátok ki a szavaikat hogy a végén még ti érezzétek sértve magatokat:


https://www.youtube.com/watch?v=Vk-fOqZjJGA


(Aki nem tud angolul annak dióhéjban itt a sztori:


[link] )

2015. ápr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
33%
2015. ápr. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!